Installing Joomla

logo

rekvizit1

brend1

Gerb

 


ВУГЛЕДАРСЬКА МІСЬКА РАДА

РІШЕННЯ

                                                                                              ПРОЕКТ

17352

.  .2017№ 7/

м.Вугледар

Про стан роботи з питань розвитку

закладів освіти міста Вугледара

         Заслухавши інформацію начальника Вугледарського міського відділу освіти Войцеховського В.В. про стан роботи з питань розвитку закладів освіти міста Вугледара, керуючись статтями 26, 27, 59 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», міська рада

ВИРІШИЛА:

         1.Інформацію про стан роботи з питань розвитку закладів освіти міста Вугледара прийняти до відома (додається).

Міський голова                                                                     А.Ю.Сілич

 

                                                                               Додаток

                                                                               до рішення міської ради

                                                                                      2017№ 7/

ІНФОРМАЦІЯ

про стан роботи з питань розвитку закладів освіти міста Вугледара

У 2017 році робота міського відділу освіти була направлена на забезпечення рівного доступу до якісної освіти та комфортних умов навчання і виховання наших дітей.

                Дошкільну освіту забезпечують 2 дошкільні навчальні заклади та дошкільний підрозділ Вугледарського НВК «МРІЯ». Кількість вихованців складає 609 дітей. З них 514 дітей 3-6 річного віку, що складає 84% від загальної кількості; 90.0% дітей 5-річного віку охоплено суспільною дошкільною освітою, а різними видами освіти - 100 %.

Особлива увага була приділена наймолодшим мешканцям нашого міста. Саме з метою забезпечення комфортних умов виховання і було реалізовано проект «Реконструкція   електробойлерної   дошкільного навчального закладу №1 з установкою теплоакумуляційного баку за адресою: м.Вугледар, вул. Шахтарська, 24а» загальною вартістю - 529,6 тис.грн.

         З метою покращення навчально-виховного процесу та матеріально-технічної бази дошкільних навчальних закладів у 2017 році придбано мультимедійні центри, комп’ютерну та побутову техніку, кухонне обладнання, меблі, м’який інвентар, ігрові майданчики на загальну суму 370, 4 тис.грн.

У місті функціонують 3 різнопрофільні освітні заклади, які задовольняють потреби населення: заклади нового типу – Вугледарський НВК «Політехнічний ліцей-загальноосвітня школа І-ІІ ступенів» та НВК «МРІЯ» з дошкільним відділенням, двомовна Вугледарська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 2.

У них в одну зміну навчаються 1720 учнів денної школи.   У другу зміну функціонують тільки класи із заочною формою навчання (3 класи/33 учня), що забезпечує можливість проведення повноцінної виховної роботи, роботи гуртків, факультативів тощо в позаурочний час у шкільних приміщеннях. За останні роки стабільною є шкільна мережа (70-73 класи). Середня наповнюваність класів – 23.6 учнів. Два загальноосвітні навчальні заклади з 3-х мають статус закладів з українською мовою навчання (Вугледарський навчально-виховний комплекс «Політехнічний ліцей-школа І-ІІ ступенів»,   Вугледарський навчально-виховний комплекс «МРІЯ»). Крім того, у місті працює двомовна Вугледарська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 2, в якій російською мовою навчається 429 школярів. Також у ній функціонують 14 українськомовних класів, де отримують освіту 299 учнів.

Кількість учнів, охоплених навчанням українською мовою, складає   75 % (1291 учень) від загальної кількості школярів.

З метою виконання законодавства України щодо децентралізації влади протягом 2016-2017 року Вугледарською міською радою, міським виконавчим комітетом за участю міського відділу освіти розроблено і виконано ряд заходів по створенню Вугледарської об’єднаної територіальної громади.

Міським відділом освіти вивчено ситуацію у сфері освіти прогнозованих членів об’єднаної громади, в т.ч. щодо кількості дитячих садків, шкіл, дитячого населення тощо. Встановлено, що вже протягом багатьох років діти з прилеглих населених пунктів навчаються в загальноосвітніх навчальних закладах міста Вугледара (на 01.11.2017 року – 75 дітей).

У 2016 році рішенням Вугледарського міськвиконкому за № 161 від 15.06.2016 року у місті визначено опорною Вугледарську загальноосвітню школу І-ІІІ ступенів № 3 (на даний момент це - Вугледарський навчально-виховний комплекс «МРІЯ» - рішення Вугледарської міської ради від 08.07.2016 № 7/6-11 «Про внесення змін до установчих документів Вугледарської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 3 Вугледарської міської ради Донецької області»).

Вугледарський міський відділ освіти самостійно забезпечує харчування школярів.

        У 2017-2018 навчальному році учні початкової ланки та діти пільгової категорії на 100 % харчуються за рахунок бюджету:

1-4 класи (720 учнів) – 8.0 грн. на добу (у тому числі 8.0 грн. за рахунок міського бюджету);

пільгова категорія (38 осіб) – 10.0 грн. (10.0 грн. за рахунок міського бюджету).

У загальноосвітніх навчальних закладах міста створено 11 навчальних комп’ютерних комплексів (НВК – 2, ЗОШ № 2 – 2, НВК «МРІЯ» - 7). Загальна кількість комп’ютерної техніки складає 208 одиниць, з них: 80 одиниць – 2017 року (11,1 учнів/1 комп’ютер). Кожна шкільна бібліотека оснащена комп'ютером та має доступ до мережі Інтернет.

         Виконується міська програма роботи з обдарованими дітьми: оновлено банк даних, з метою підтримки цих дітей функціонують 2 профільних класи,   міжшкільний консультаційний пункт з математики щодо підготовки випускників до ЗНО, факультатив з   інформатики для учнів 8-9 класів, міжшкільна експрес-консультація з географії щодо підготовки випускників до ЗНО. Вісім обдарованих дітей отримують стипендії Вугледарської міської ради у розмірах: 200 грн. на місяць – 1 учень; 400 грн.– 2 школяра, 500 грн.- 3 учні, 700 грн.- 1 школяр., 1000 грн. – 1учень. Для підготовки школярів до участі у Всеукраїнських учнівських предметних олімпіадах використовуються варіативна складова навчального плану.

Влітку 2017 року до оздоровлення та відпочинку залучено 105 учнів пільгових категорій або 15 % від загальної кількості школярів. У 2017 році на базі загальноосвітніх закладів міста організовано роботу дитячих закладів відпочинку з денним перебуванням дітей 1-5 класів (130 осіб). На роботу пришкільних таборів виділено 30.8 тис. грн. з міського бюджету.

     У системі позашкільної освіти збережено мережу позашкільних закладів: функціонує дитячо-юнацька спортивна школа, в якій у 28 групах виховується 444 дитини, що складає 26% від загальної кількості учнів; охоплено гуртковою роботою у закладах 53 % дітей від загальної кількості учнів та 87% дітей пільгових категорій від загальної кількості школярів такої категорії.

У 2017 році міський відділ освіти працював над реалізацією та розробкою 26 перспективних проектів на 2017-2018 роки, в першу чергу проектів соціальної спрямованості, модернізації навчально-матеріальної бази закладів та впровадження сучасних технологій енергозбереження.

         Відповідно до розпорядження голови обласної військово-цивільної адміністрації від 04 липня 2016 року № 548 (із змінами) з жовтня 2016 року реалізуються заходи по створенню опорної школи на базі Вугледарської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 3 (з липня 2016 року – Вугледарський навчально-виховний комплекс «МРІЯ»).

         І етап даного проекту включає реалізацію 4 підпрограм за рахунок   коштів   державного бюджету:

1.«Реконструкція покрівлі будівлі загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №3 м.Вугледара».  

2. «Реконструкція системи опалення загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №3 м.Вугледара».

3.«Капітальний ремонт внутрішніх приміщень та мереж загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №3 м.Вугледара».

Вищеназвані проекти реалізовано на загальну суму 10962,1 тис.грн.          

4.«Придбання приладдя, матеріалів та обладнання для загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №3 м. Вугледара» - 6336,6 тис.грн. (виконання на 01.11.2017 року – 5633,1 тис.грн.).

Придбано приладдя та меблі (кабінет хімії, географії, біології, фізики та меблі для старшої і початкової ланки), мультимедійне та навчальне обладнання (15 екранів, 28 підставок під проектор, 28 проекторів , мікшерний пульт, 2 колонки, 22 комп'ютерів і ноутбуків, 56 нетбуків та 20 МФУ) тощо.

ІІ етап: реалізація проекту «Капітальний ремонт. Заміна вікон та дверей, утеплення фасадів та покрівлі будівлі загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів   № 3 м. Вугледара» – 187,311 тис. євро за рахунок інвестиційних коштів (НЕФКО). Даний проект включає заходи по термомодернізації будівлі школи. На 01.11.2017 року виконано роботи: по утепленню цоколю будівлі, встановлено 201 металопластикове вікно, завершуються роботи по утепленню головного фасаду школи.

ІІІ етап: реалізація проекту «Капітальний ремонт приміщень, внутрішніх та   зовнішніх мереж, облаштування території   Вугледарського навчально-виховного комплексу «МРІЯ» (загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів – дошкільний навчальний заклад), за адресою: м. Вугледар, вул. Миру,2» вартістю 20466,992 тис.грн. Проект охоплює такі види робіт: капітальний ремонт 30 приміщень, ремонт шкільної їдальні та харчоблоку, капремонт внутрішніх та зовнішніх мереж, благоустрій та озеленення території закладу, облаштування огорожі, створення комбінованого спортивного майданчика, зовнішнє освітлення тощо. Станом на 27жовтня 2017 року почалися роботи по реалізації проекту (ремонт кабінетів початкової школи, сантехнічні роботи, ремонт службових приміщень тощо).

У 2017 році реалізовано проекти: «Будівництво спортивного майданчика для гри в міні-футбол з покриттям «штучна трава» на території Вугледарського навчально-виховного комплексу «МРІЯ», «Будівництво спортивного майданчика для гри в міні-футбол з покриттям «штучна трава» на території Вугледарської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №2» та проект «Будівництво спортивного майданчика для гри в міні-футбол з покриттям «штучна трава» на території Вугледарського навчально-виховного комплексу «Політехнічний ліцей – загальноосвітня школа І-ІІ ступенів» - загальною вартістю 3968.1 тис. грн.

        Проведено роботи по І етапу проекту «Монтаж системи пожежної сигналізації, оповіщення про пожежу та управління евакуацією людей   в Вугледарському навчально-виховному комплексі «МРІЯ» (загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів – дошкільний навчальний заклад), за адресою: вул. Миру,2» - 206.0 тис.грн.

У загальноосвітніх навчальних закладах встановлено тренажерне обладнання для спортивних майданчиків (3 одиниці) - 179.625 тис.грн. Виконано будівництво основи тренажерного майданчика НВК «МРІЯ» - 90 тис. грн. Встановлено майданчик для воркауту на території школи №2 – 62.0 тис.грн.

         Ще одне перспективне питання, яке заплановане до реалізації - проект «Заміна віконних та дверних блоків, утеплення стін, утеплення даху, встановлення децентралізованої системи вентиляції з рекуперацією тепла, встановлення ІТП в Вугледарській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів №2 Вугледарської міської ради Донецької області» вартістю 347,8 тис. євро. Орієнтовний початок робіт – листопад 2017 року/весна 2018 року.

Продовжується реалізація міської програми обладнання загальноосвітніх шкіл   різноманітним обладнанням (навчальним, технологічним, спортивним, мультимедійним, меблями, навчальною зброєю тощо) та впровадження системи сучасного освітлення. Вартість виконання програми склала 266,1 тис.грн.

Начальник міського                                                   В.В.Войцеховський

відділу освіти

Нещодавно розміщене