ВУГЛЕДАРСЬКА МІСЬКА РАДА

2017 №

м.Вугледар

Про внесення змін до рішення міської ради від 08.07.2016 №7/6-4 «Про встановлення розмірів ставок місцевих податків у м.Вугледарі»

Керуючись Законом України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності», відповідно п.3ст.8, п.12.3,12.4 ст.12 Податкового Кодексу України ( зі змінами) та п.24 ч.1 ст.26, ч.5,11,12 ст. 59, ст. 69, ч.1 ст.73 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» (зі змінами), міська рада

ВИРІШИЛА:

1.Внести зміни до рішення міської ради від 08.07.2016 №7/6-4 «Про встановлення розмірів ставок місцевих податків у м.Вугледарі»:

1.1.Підпункт 1.1.1 пункту 1.1 частини 1 викласти в такій редакції:

«1.1.1.Податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки – за 1кв.метр бази оподаткування (загальна площа об’єкта житлової та нежитлової нерухомості, в тому числі його часток) для об’єктів житлової та/або нежитлової нерухомості, в тому числі їх часток, що перебувають у власності фізичних та юридичних осіб залежно від місця розташування (зональності) та типів таких об’єктів нерухомості у відсотках від розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного (податкового) року:

Типи нерухомості Розміри ставок (%)
Для нерухомості, яка розташована в Зонах І та ІІ Для нерухомості, яка розташована в Зоні ІІІ

Для нерухомості, яка розташована за межами

Зон І, ІІ, ІІІ

Житлова нерухомість, яка перебуває у власності:
Житловий будинок 0,2 0,2 0,2
Прибудова до житлового будинку 0,2 0,2 0,2
Квартира 0,2 0,2 0,2
Котедж 0,2 0,2 0,2
Кімнати у багатосімейних (комунальних) квартирах 0,2 0,2 0,2
Садовий будинок 0,2 0,2 0,2
Дачний будинок 0,2 0,2 0,2
Нежитлова нерухомість, яка перебуває у власності:
Будівлі готельні 0,6 0,6 0,6
Будівлі офісні 0,5 0,5 0,5
Будівлі торговельні 0,5 0,5 0,5
Гаражі 0,3 0,3 0,3
Будівлі промислові та склади 0,5 0,5 0,5
Будівлі для публічних виступів 0,8 0,8 0,8
Господарські (присадибні) будівлі 0,2 0,2 0,2
Інші будівлі 0,4 0,4 0,4

У цьому пункті для встановлення розмірів ставок податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, на підставі схеми економіко-планувального зонування території м.Вугледара для визначення нормативної грошової оцінки землі застосовувати такі зони міста:

І зона: 1,2,3 економіко-планувальні зони;

ІІ зона: 4,6,7 економіко-планувальні зони;

ІІІ зона: 5,8 економіко-планувальні зони.

Встановити пільгову ставку для оподаткування об’єктів житлової нерухомості, що перебуває у власності фізичних осіб, які належать до пільгових категорій, зазначених нижче, у розмірі 0 відсотка до розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного (податкового) року за 1 кв.метр загальної площі житлової нерухомості, що підлягає оподаткуванню:

а) інвалідам першої і другої групи;

б) фізичним особам, які виховують трьох і більше дітей віком до 18 років;

в) пенсіонерам (за віком);

г) ветеранам війни та особам, на яких поширюється дія Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту»;

ґ) фізичним особам, які визнані законом особами, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи.

Така пільга застосовується лише для одного об’єкта житлової нерухомості у межах 120 квадратних метрів та рівнем доходу фізичної особи не більше 2 мінімальних заробітних плат встановленої законом на 1 січня звітного (податкового) року. При визначенні осіб, які належать до пільгових категорій, враховувати положення підпункту 2.1.пункту 2 Положення про податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки.

Встановити пільгову ставку у розмірі 0 відсотка для оподаткування об’єктів нежитлової нерухомості – господарських (присадибних) будівель, що розміщені на територіях житлових, садових та дачних будинків, котеджів та знаходяться у власності фізичних осіб.

У разі, якщо у власності фізичної особи є декілька будинків (котеджів), така пільгова ставка застосовується лише для об’єктів нежитлової нерухомості, які розміщені на одній території, що знаходяться у власності фізичної особи. Пільга застосовується у межах 120 квадратних метрів та рівнем доходу фізичної особи не більше 2 мінімальних заробітних плат встановленої законом на 1 січня звітного (податкового) року.

Встановити пільгову ставку у розмірі 0 відсотка для оподаткування об’єктів нежитлової нерухомості - будівлі офісні,будівлі промислові, склади, гаражі, які перебувають у комунальній власності територіальної громади та закріплені за комунальними підприємствами, створеними Вугледарською міською радою.

Базовий податковий (звітний період) дорівнює календарному року.»

1.2.Підпункт 1.2.2 підпункту 1.2 пункту 1 викласти в новій редакції:

«1.2.2.Встановити ставки єдиного податку для фізичних осіб – підприємців, які здійснюють господарську діяльність, залежно від виду господарської діяльності, з розрахунку на календарний місяць:

- для першої групи платників єдиного податку (додаток 1);

- для другої групи платників єдиного податку (додаток 2);

- для громадян пільгової категорії (інвалідів І та ІІ групи) (додаток 3).»

1.3.Пункт 2 викласти в наступній редакції:

«2.Інші елементи податків та відносини, що виникають у сфері справляння податків визначаються виключно Податковим кодексом України та Положеннями податку на майно та єдиного податку, затвердженими рішеннями Вугледарської міської ради.»

2.Дане рішення набирає чинності з 01 січня 2018 року.

3.З дня набрання чинності цим рішенням виключити підпункт 5.2 пункту 5 Положення про податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, затверджене рішенням Вугледарської міської ради від 30.01.2015 № 6/66-5. У зв’язку з цим підпункти 5.3 та 5.4 вважати відповідно підпунктами 5.2 та 5.3.

Міський голова                                                                             А.Ю. Сілич