Installing Joomla

logo

rekvizit1

brend1

Gerb

ВУГЛЕДАРСЬКА МІСЬКА РАДА

ВИКОНАВЧИЙ КОМІТЕТ

РІШЕННЯ

20.06.2018                                              № 289

м. Вугледар

Про хід виконання рішення виконавчого комітету міської ради від 19.02.2014 № 70 «Про заходи щодо розвитку Вугледарської школи мистецтв на 2014-2020 роки» за 2017-2018 навчальний рік

         Заслухавши інформацію начальника Вугледарського міського відділу культури і туризму Чумакової В.В. про хід виконання рішення виконавчого комітету від 19.02.2014 № 70 «Про заходи щодо розвитку Вугледарської школи мистецтв на 2014-2020 роки» за 2017-2018 навчальний рік, керуючись статтею 17, пунктом 2 частини другої статті 52 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», виконавчий комітет міської ради

ВИРІШИВ:

         1. Інформацію про хід виконання рішення виконавчого комітету міської ради від 19.02.2014 № 70 «Про заходи щодо розвитку Вугледарської школи мистецтв на 2014-2020 роки» за 2017-2018 навчальний рік взяти до уваги (додається).

         2. Вугледарському міському відділу культури і туризму (Чумакова) забезпечити подальше виконання заходів щодо розвитку школи мистецтв.

Міський голова                                                                    А.Ю. Сілич

                                                                                       Додаток

                                                                       

до рішення виконавчого комітету міської ради    

20.06.2018 № 289

Інформація

про хід виконання заходів щодо розвитку Вугледарської школи мистецтв

за 2017-2018 навчальний рік

1. Початковий спеціалізований мистецький навчальний заклад - школа мистецтв м.Вугледара працює у відповідності із Законами України «Про освіту», «Про позашкільну освіту» та іншими нормативно-правовими актами з питань освіти і культури.

2. Навчально-виховний процес в школі здійснюється у відповідності з Типовими навчальними планами, затвердженими наказом Управління культури і туризму Донецької облдержадміністрації від 12.08.2015 № 48.

3. В навчально-виховний процес постійно впроваджуються нові методики та прогресивний педагогічний досвід викладачів шкіл естетичного виховання, використовуються наочні посібники для розвитку музичного мислення, творчих здібностей учнів, активізації їх фантазії, використовується новий сучасний репертуар в інструментальних класах та у класі сольного співу.

Для вдосконалення виконавської майстерності учнів музичного відділення проводяться перегляди відеоматеріалів концертних програм відомих сучасних виконавців, використовуються мультимедійні презентації.

Для підвищення працездатності учнів циркового та театрального відділень використовуються відеоматеріали та тематична література. Для розвитку творчих здібностей проводяться колективні відвідування циркових заходів та вистав.

Для підвищення творчої активності та уяви на уроках з художніх дисциплін використовується перегляд відеоматеріалів.

Для поширення прогресивного педагогічного досвіду у школі проведено обласний майстер-клас провідного фахівця Валаєвої О.М., директора, спеціаліста I категорії, старшого викладача для викладачів фортепіанних відділів за темою: «Читання нот з листа у класі фортепіано» (18 жовтня 2017 року).

Форми узагальнення передового досвіду протягом навчального року:

- виступи з педагогічними доповідями, проведення відкритих уроків у школі;

- виступи з методичними доповідями, проведення тематичних уроків у опорній школі методичного об’єднання школі мистецтв м.Волновахи;

- проведення методичної та виконавчої роботи «Виконавча майстерність» у школі (жовтень, лютий);

- виготовлення методичного посібника «Кольорове коло. Хроматичні кольори» у школі (листопад);

- аранжування та перекладення творів на шкільному рівні для інструментального ансамблю учнів та викладачів К.Дженкінс «Паладіо», К.Гардель «Танго».

4. За рахунок місцевого бюджету на загальну суму 24372 грн. придбано:  

         - музичну літературу, бланкову документацію, періодичні видання, господарські та канцелярські товари.

- проведено ремонт принтера та ксерокса.

Батьківський комітет постійно здійснює практичну допомогу у вирішення господарсько-побутових питань діяльності школи та забезпечення навчального процесу.

5. У 2017-2018 навчальному році на курсах підвищення кваліфікації навчалось 8 викладачів.

Семінарські заняття відвідали 8 викладачів за фахом фортепіано, гітара, акордеон, сольний спів, художні дисципліни.

Викладач Осика М.А. - член асоціації гітаристів України національної Всеукраїнської спілки.

6. Згідно з графіком навчального процесу в березні 2018 року проведена атестація 5-х педагогічних працівників.

7. Клас декоративно-ужиткового мистецтва у звітному навчальному році відкрито не було. Школа працює над складанням навчальних програм з цього напрямку , складена експериментальна програма з предмету «Бісероплетіння».

8. 7-8 червня 2018 року відбулась обласна семінар-нарада керівників ПСМНЗ області за темою «Реформування мистецької освіти в сучасних умовах», яку відвідав директор школи Валаєва О.М. (м.Святогірськ).

9. Викладачі школи мистецтв підтримували творчі зв’язки з мистецькими навчальними закладами Володимирівки, Волновахи, Маріуполя, Торецька, Покровська, Бахмута, Мирнограда, Охтирки Полтавської області, Києва, Гомеля (Білорусь).

10. Протягом звітного періоду проводились профорієнтаційні заходи щодо підготовки обдарованих дітей до вступу у спеціалізовані мистецькі навчальні заклади:

- концерти класів викладачів, виставки художніх робіт, театральні постанови, творчі звіти викладачів;

- бесіди з учнями старших класів та їх батьками з професійної орієнтації;

- відвідування концертів, виставок художніх робіт та робіт з декоративно-ужиткового мистецтва, театральних вистав з послідуючим творчим обговоренням;

- участь учнів у Всеукраїнському конкурсі-фестивалі, обласному і регіональному конкурсі, міських та шкільних конкурсах, фестивалях, виставках.

11. За звітний період учні брали участь та отримали нагороди у міських районних, регіональних, Всеукраїнських оглядах, фестивалях, конкурсах, виставках, а саме:

участь та перемоги:

- ІV етап (підсумковий) Всеукраїнського конкурсу учнівської творчості

«Об’єднаймося ж, брати мої!» (м.Київ),

         - обласний пленер художників «Барвиста хвиля» (м.Слов’янськ),

         - відкритий фестиваль патріотичної пісні «Революція пісенності» (м.Краматорськ),

- ІІ етап (обласний) мистецької акції декоративно-ужиткового та образотворчого мистецтва «Квітуча Сакура» (м.Краматорськ),

- ХIV міський конкурс читців «Кобзар у нашому домі» (художнє читання).

- ІІ відкритий міський фестиваль-конкурс української сучасної пісні «Пісня на добро»,

- відкритий районний фестиваль музичного мистецтва «Український сувенір» (м.Волноваха),

- обласний огляд-конкурс учнів мистецький шкіл Донецької області «Бахмутська весна» (м.Бахмут),

- відкритий конкурс читців, поетів та художників «Любіть Україну!» (м.Слов’янськ),

- II тур обласного конкурсу для учнів початкових спеціалізованих мистецьких навчальних закладів «Крок до Олімпу» (м.Маріуполь),

- ІІІ етап (обласний) Всеукраїнського конкурсу учнівської творчості «Об’єднаймося ж, брати мої!» (м.Краматорськ),

- конкурс серед учнів відділів народних інструментів «Мистецький арсенал» (м.Слов’янськ),

- Всеукраїнський фестиваль-конкурс «Творчий простір» (м.Маріуполь),

- «Українське намисто» спеціалізований фестиваль-конкурс для музичних шкіл, шкіл мистецтв, закладів естетичного виховання (м.Краматорськ),

- Міжнародний фестиваль-конкурс «Майбутнє країни» (м.Маріуполь),

- VI Міжнародний конкурс виконавців на народних інструментах «Арт-домінанта -2018» (м.Харків);

перемоги:

Гран-прі – 1, лауреатів – 54, дипломантів – 20.

12. В школі для учнів проведено шкільні конкурси, фестивалі, концерти, огляди, лекції-концерти, лекції для учнів, виставки художніх робіт та декоративно-ужиткового мистецтва, театралізовані вистави, а саме:

- фестиваль мистецтв «Українські візерунки», «Наповнимо музикою серця»,

- конкурси дитячого малюнку та робіт з декоративно-ужиткового мистецтва «Новорічна композиція», «Весняний букет»,

- конкурси «Маленький віртуоз», «Мій улюблений вірш», «Яскраві вогні»,

- лекції-концерти «Соломія Крушельницька», «Магія джазу», «Музика – оживляє серця»,

- звітний концерт циркового відділення «Цирк - це радість, цирк - це мир»,

- традиційні святкові заходи «Життя присвячую мистецтву», концерт «Нашим мамам», «З Новим Роком!», «Звітний концерт школи» та інше.

13. Проведено заходи щодо патріотичного виховання дітей та підлітків, формування здорового способу життя, збагачення і розвитку духовності та зміцнення моральних засад учасників навчального процесу, а саме:

- «День гідності та свободи України» - літературно-патріотична композиція,

- «Вона – наш витвір, наша мрія, соборна, вільна Україна» тематична поличка,

- до відзначення 80-річчя від дня народження В.Чорновола інформаційний стенд «В’ячеслав Чорновіл – життя та діяльність Героя України», перегляд документального фільму «В’ячеслав Чорновіл. Український вісник», класні години «Він був голосом нашої свободи» та інше.

Класні години за темами: «Любов та шана до державної символіки суверенної України», «Юні патріоти – майбутнє України», «Україна в наших руках», «Гори в мені світильник віри» пам’яті героїв «Небесної сотні», «Без родини немає людини», «Рідна мати моя…» до Дня Матері, «День української писемності та мови» та інше.

Інформаційні листи: «Захисник Вітчизни – це звучить гордо», «Сторінки історії українського козацтва», «Шануй мову калинову», «Крізь пекло війни» – до 74-й річниці визволення України від німецько-фашистських загарбників та інше.

Інформаційні стенди: «День художника», «День народження Лесі Українки, української поетеси, перекладачки, громадської діячки», «День народження Т.Г. Шевченка, великого українського письменника, художника, мислителя», «Всесвітній день поезії», «Міжнародний день театру», «С.Прокоф’єв – всесвітньо відомий композитор»; «Міжнародний день Цирку» та інше.

Виставки учнівських художніх робіт: «Кобзар у нашому домі», «Я малюю Україну» до Дня Незалежності України, «Моє місто Вугледар» до Дня міста, «Сила нескорених» до Дня визволення Донбасу, «Туристичними тропами», «Струни душі митця» до Дня художника,«Велике мистецтво» до Дня працівника культури та аматорів народної творчості та інше.

14. Школа співпрацює із закладами культури та освіти, відділами міської ради, громадськими організаціями.

Створено навчально-виховний комплексний план заходів із сумісної виховної освітницької роботи з загальноосвітніми школами та дошкільними навчальними закладами.

15. Згідно з планом роботи відділу культури було проведено заходи щодо охорони праці та протипожежної безпеки. Проводяться інструктажі і навчання працівників згідно з інструкцією та затвердженого плану, постійно оновлювався інформаційний стенд. Придбано 11 вогнегасників.

16. Питання щодо можливості відкриття філій школи розглядається в рамках об’єднання громад.

17. Для вирішення господарсько-побутових питань школа залучає організації та підприємства міста. Так у звітному навчальному році практична допомога з вирішення господарських питань надійшла від Керуючої Компанії «Благоустрій», магазину будівельних матеріалів «Вектор».

18. Творче життя школи та досягнення її учнів постійно висвітлюється на сайті Вугледарської міської ради, школи мистецтв.

Керуючий справами

виконавчого комітету                                                           І.В. Пономаренко

Інформацію про хід виконання рішення виконавчого комітету міської ради від 19.02.2014 № 70 «Про заходи щодо розвитку Вугледарської школи мистецтв на 2014-2020 роки» за 2017-2018 навчальний рік підготовлено відділом культури і туризму

Начальник Вугледарського

міського відділу культури і туризму                                  В.В. Чумакова