brend1

В Україні вступив в силу закон про санкції відносно неплатників аліментів. У законі зазначено, що він набирає чинності через місяць після публікації в офіційній пресі. 4 січня закон про аліменти підписав президент України, документ був в "Голосі України" 6 січня. Одними з головних нововведень стали посилені покарання за несплату аліментів. Так, згідно з новим законодавством, якщо борг по оплаті аліментів перевищив суму платежів за 6 місяців, неплатнику загрожує: заборона на виїзд за кордон; заборона на використання зброї (в тому числі і пневматичної); заборона на полювання; заборона на водіння авто (виняток передбачено для військових під час мобілізації та учасників АТО, якщо це є для них способом заробітку або ж авто використовується в зв'язку з інвалідністю) призначення двох місяців соцробіт (оплата на погашення заборгованості, * під виняток потрапляють інваліди, вагітні, жінки старше 55 років і чоловіки старше 60 років.)

Змінилися і фінансові санкції за несплату аліментів. У разі виникнення заборгованості з вини платника аліментів, одержувач аліментів має право вимагати компенсацію в розмірі 1% від суми несплачених аліментів за кожен день прострочення, однак сума компенсації не повинна перевищувати 100% розміру основної заборгованості. Крім того, тепер при нарахуванні розміру аліментів суд враховує цілий перелік чинників: стан здоров'я дитини; стан здоров'я та матеріальне становище платника аліментів; наявність у платника аліментів інших дітей, осіб, які потребують утриманні; матеріальне становище того з батьків, з ким проживає дитина.

Окрім того, передбачено, що той із батьків, з ким за рішенням суду проживає дитина, самостійно може вирішувати питання щодо тимчасового виїзду дитини за кордон з метою лікування, навчання дитини за кордоном, відпочинку, за наявності довідки, виданої органом державної виконавчої служби про наявність заборгованості зі сплати аліментів, сукупний розмір якої перевищує суму відповідних платежів за шість місяців.

Очікується, що реалізація закону призведе до зменшення заборгованості з виплати аліментів та до покращення утримання осіб, на яких ці аліменти перераховуються.

Нещодавно розміщене