Власники нерухомості Донеччини поповнили місцеві бюджети на 52 мільйона гривень

За десять місяців 2017 року до місцевих бюджетів Донецької області надійшло 52,1 млн грн податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки. Рівень надходжень минулого року перевищено майже на 20 млн гривень.

На Донеччині нараховується понад 1,8 тисяч платників-юридичних осіб, які володіють 8 тисячами об’єктів нерухомості. Відповідно до поданих підприємствами податкових декларацій з податку на нерухоме майно річна сума нарахувань складає 63,1 млн грн, що на 8,6 млн грн більше у порівнянні з показниками 2016 року. За січень-жовтень 2017 року юридичні особи вже сплатили 43,8 млн гривень.

Внесок платників - фізичних осіб протягом десяти місяців поточного року – 8,3 млн гривень, що удвічі перевищує надходження відповідного періоду минулого року. Нагадуємо, що громадяни сплачують податок у 2017 році за минулий рік за ставками і з урахуванням пільг 2016 року.

Слід зазначити, що майже 40% від усіх надходжень податку на нерухоме майно по Донецькій області забезпечили платники Маріупольської ОДПІ ГУ ДФС у Донецькій області. Їх цьогорічний внесок вже склав більш ніж 20,3 млн гривень. Значний рівень сплати податкових зобов’язань за нерухомість забезпечили також платники м. Слов’янськ та Слов’янського району – 5,7 млн грн, м. Бахмут та Бахмутського району – 5,3 млн грн та м. Покровськ і Покровського району – 4,5 млн гривень.

Донеччина: на 22% зросла сплата податку на доходи фізичних осіб порівняно з минулим роком

За десять місяців 2017 року приріст надходжень податку на доходи фізичних осіб у порівнянні з відповідним періодом минулого року до зведеного бюджету країни склав 22%. З початку року мешканці Донеччини сплатили понад 6,8 млрд грн зазначеного податку, що на 1,2 млрд грн більше, ніж торік.

Податок на доходи фізичних осіб традиційно є лідером у наповненні місцевих бюджетів, його питома вага від загальних надходжень становить 67%. Так, з початку року місцеві бюджети отримали понад 5,1 млрд грн цього податку. За рахунок цих коштів фінансуються заходи держави в соціальній сфері. Саме тому Головне управління ДФС у Донецькій області наголошує, що працюючі мешканці територіальних громад повинні бути зацікавлені в легальній оплаті праці. Адже стан фінансового забезпечення соціально-економічних програм на місцевому рівні найбільше залежить від рівня сплати податку на доходи фізичних осіб.

До державного бюджету надходження за січень-жовтень 2017 року склали 1,7 млрд грн, що перевищує показники 2016 року на 307 млн гривень.

Значне підвищенні рівня надходжень податку на доходи фізичних осіб до бюджетів всіх рівнів, насамперед, зумовлено проведенням комплексу заходів фіскальної служби Донеччини, направлених на легалізацію трудових відносин.

Шановні роботодавці, подбайте про соціальну захищеність ваших працівників і пам’ятайте, що бізнес повинен бути не тільки успішним, але й соціально-відповідальним!