brend1

Служба зайнятості допомагає відкрити власну справу

У службу зайнятості звертаються пошукачі роботи, які мають хист до підприємницької діяльності. Ми можемо запропонувати їм вирішити питання працевлаштування шляхом організації власного бізнесу.

У діючому Центрі розвитку підприємництва фахівці центру зайнятості інформують і консультують громадян із питань відкриття власної справи, організовують професійне навчання основам приватного підприємництва, проводять семінари та тренінги з бізнес-планування, підготовки до майбутньої бізнес-кар’єри. Центр зайнятості також надає фінансову підтримку у вигляді одноразової виплати допомоги з безробіття. Таку виплату можуть отримати всі, кому виповнилося 18 років, у разі, якщо вони не можуть бути працевлаштовані за сприяння служби зайнятості протягом місяця у зв’язку з відсутністю для них на ринку праці підходящої роботи.

Для розгляду питання про отримання одноразової допомоги з безробіття для організації підприємницької діяльності безробітний подає до центру зайнятості відповідну заяву та бізнес-план. Питання щодо можливості виплати допомоги з безробіття для організації підприємницької діяльності розглядається на засіданні комісії, яка створена в центрі зайнятості.

Виплата одноразової допомоги здійснюється в розмірі річної суми допомоги з безробіття, нарахованої конкретному безробітному, тобто розмір вираховується кожному індивідуально. Виплата коштів здійснюється банками у встановленому порядку.

До речі, центром зайнятості також проводиться інформаційно-роз’яснювальна робота щодо надання безоплатних індивідуальних і групових консультацій із питань започаткування та ведення бізнесу із залученням на громадських засадах працівників органів державної влади. Таку безоплатну консультацію може отримати будь-яка особа, яка звернулася до центру зайнятості із заявою про надання консультації з питань організації та провадження підприємницької діяльності.