Сьогодні в Україні тисячі громадян одержують субсидії та пільги на утримання житла незалежно від того, хто є утримувачем їхнього будинку. Це один з елементів соціальної справедливості, оскільки раніше ОСББ не мали права на відшкодування витрат за надані пільги та субсидії. Вирішення Урядом зазначеного питання дозволило споживачам, особливо соціально незахищеній їх частині, значно зменшити витрати на сплату житлово – комунальних послуг.

Для здійснення відшкодування витрат за надані пільги і субсидії на оплату витрат з управління багатоквартирним будинком та комунальних послуг громадянам, які проживають у будинках, в яких утворено та діють ОСББ, об’єднанням до управління соціального захисту населення надається витяг з рішення (протоколу) загальних зборів співвласників про визначення розмірів внесків і платежів співвласників, що спрямовуються на утримання будинків і споруд та прибудинкових територій (із розрахунку на 1 квадратний метр загальної площі квартири).

За інформацією Вугледарського міського управління соціального захисту населення, протягом 2017 року з державного бюджету на фінансування ОСББ міста було виділено понад 3,3 млн. грн. за надані мешканцям багатоквартирних будинків пільги та субсидії (див. вкладення).

Звертаємо Вашу увагу, що за рішенням комісії, утвореної виконавчим органом місцевої ради, субсидія може бути призначена особі, котра не зареєстрована, але фактично проживає в житловому приміщенні (будинку) на підставі договору найму (оренди) житла, якщо цій особі нараховують плату за житлово-комунальні послуги. При цьому не вимагається відкриття особових рахунків на сплату послуг на особу, котра орендує житло.

Громадяни, яким призначено субсидію для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, зобов’язані сплачувати вартість фактично спожитої послуги з урахуванням розміру призначеної субсидії. У разі несплати відповідної вартості надання субсидії припиняється за поданням надавачів послуг.