Installing Joomla

ЗВІТ

про роботу відділу з питань видачі документів дозвільного характеру

та надання адміністративних послуг Вугледарської міської ради

(Центр надання адміністративних послуг м.Вугледара)

за 2017 рік

Згідно з Законом України «Про місцеве самоврядування в Україні» відділом з питань видачі документів дозвільного характеру на надання адміністративних послуг (далі Відділ) здійснюється виконання делегованих повноважень органів виконавчої влади, які передбачені статтею 27 пункту б підпункту 4 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» щодо організаційного забезпечення надання адміністративних послуг органів виконавчої влади через центри надання адміністративних послуг.

Відділ виконує повноваження Центру надання адміністративних послуг м.Вугледара (далі Центр) згідно з рішенням міської ради від 29.01.2016 №7/2-24 «Про затвердження Положення про відділ з питань видачі документів дозвільного характеру та надання адміністративних послуг у новій редакції».

Центр створено згідно з рішенням Вугледарської міської ради від 24.12.2013/6-45-14 «Про створення Центру надання адміністративних послуг м.Вугледара».

Центр надання адміністративних послуг у місті Вугледарі розпочав свою роботу у 2014 році. Проект був реалізований Вугледарською міською радою на виконання Закону України «Про адміністративні послуги».

Свою діяльність Центр здійснює за принципом «єдиного вікна», тобто прийом документів та видача результатів послуг здійснюється виключно через адміністраторів Центру.

Із початку року в Центрі громадяни та суб’єкти господарювання мали можливість отримати 89 видів послуг. У зв'язку із політикою децентралізації влади перелік послуг, які надаються через Центр, змінювався двічі, тобто:

- у квітні 2017 року – збільшення на 59 послуг

- у жовтні 2017 року – збільшення на 6 послуг

Отже, станом на 01.01.2018 року сумарна кількість послуг, які надаються через Центр складає 154 адміністративні послуги, а саме:

- адміністративні послуги структурних підрозділів міської ради та її виконавчих органів – 110 послуг;

- адміністративні послуги територіальних органів виконавчої влади, інші державні органи – 44 послуги.

Протягом звітного періоду, адміністраторами Центру:

- зареєстровано 3362 звернень, що у 2,52 рази більше ніж за 2016 рік (1335звернення);

- видано 3354 результатів послуг, що у 2,53 рази більше ніж за 2016 рік (1328 результатів), а саме:

Сфера 2017 рік 2016 рік Відношення 2017р. до 2016 р. (+/-)
Земельних відносин та архітектури 25 34 -0,74
Комунальної власності та благоустрою територій 4 17 -0,24
Торгівлі 4 14 послуга не надається з жовтня 2017 року
Молодіжної політики у справах дітей та служби у справах дітей 30 14 +2,14
Соціального захисту населення 346 304 +1,14
Декларації ДАБК 27 34 - 0,79
Декларації відповідності вимогам пожежної безпеки - 1 -
Держгеокадастру 389 158 +2,46
Реєстрації/зняття з реєстрації місця проживання фізичних осіб 862 456 +1,89
Державна реєстрація бізнесу 537 76 +7,07
Державна реєстрація нерухомого майна 1046 180 +5,81
Державна реєстрація громадського об’єднання 14 - послуга надається з червня 2017 року
Інші послуги 78 47 +1,66

- за отриманням консультацій звернулося 2563 суб’єктів, що у 2,24 рази більше ніж за 2016 рік (1143 суб’єкти), консультації надаються не лише при особистому звернені громадян, а й за допомогою телефону і електронної пошти;

- відмовлено в наданні послуг за 61 зверненням;

- анульовано і відкликано 7 звернень (безпосередньо заявниками).

         Найбільш запитуваними послугами є:

- реєстрації або зняття з реєстрації місця проживання (надано 862 послуги);

- державної реєстрації прав на нерухоме майно (надано 1046 послуг);

- державної реєстрації, реєстрації змін, реєстрації припинення діяльності юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців (надано 537 послуг);

- державної реєстрації земельних ділянок, видачі відомостей з Державного земельного кадастру (надано 389 послуг);

- надання інформації (довідки) про отримання або неотримання соціальних допомог, пільг та компенсацій (надано 346 послуг).

Адміністраторами відділу під час прийому заяв встановлено 45 порушень статті 6 Закону України «Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні», а саме адміністративне правопорушення за проживання без реєстрації, в результаті чого винесені постанови і накладено адміністративне стягнення у вигляді попередження.

Через адміністраторів відділу заявники мають змогу звернутися до:

- Державної архітектурно-будівельної інспекції, яка знаходиться у м.Краматорську, не витрачаючи час та кошти на відвідування спеціалістів цієї служби, з питань реєстрації декларації про готовність об’єкта до експлуатації.

- Управління держпродспоживслужби в Мар’їнському районі за отриманням документів ветеринарної, фітосанітарної служби та санітарно-епідеміологічної експертизи;

- Територіального відділу Головного управління державної служби надзвичайних ситуацій щодо реєстрації декларації відповідності матеріально-технічної бази суб’єкта господарювання вимогам законодавства з питань пожежної безпеки.

- Міськрайонного управління Держгеокадастру у Мар’їнському районі та м.Вугледарі з питань реєстрації земельної ділянки, отримання нормативно-грошової оцінки земельної ділянки, плану викопіювання земельної ділянки та отримати повну інформацію по земельній ділянці.

         Приближуючи послуги до населення Вугледарська міська рада уклала Договори про співпрацю у сфері надання адміністративних послуг з:

- Регіональним сервісним центром МВС України в Донецькій області щодо організації на території міста Вугледара роботи мобільного сервісного центру МВС. В основі цього Договору – забезпечення надання якісних і своєчасних послуг громадянам, які проживають у віддалених місцевостях і районах, де відсутні стаціонарні сервісні центри, а саме:

* реєстрація, перереєстрація транспортних засобів;

* заміна посвідчення водія;

* прийом запитів на отримання довідок про відсутність (наявність) судимості.

         За період із квітня по грудень 2017 року за отриманням послуг мобільного сервісного центру звернулося 102 особи.

- Головним територіальним управлінням юстиції у Донецькій області щодо реалізації державної політики у сфері державної реєстрації громадських об'єднань із статусом юридичної особи.

         За період із червня по грудень 2017 року зареєстровано 14 звернень (реєстрація і внесення змін до відомостей про громадську організацію).

         За 2017 рік у Центрі надання адміністративних послуг порушення термінів розгляду заяв надання адміністративних послуг не зафіксовано.

         Відповідно до вимог Закону України від 11.09.2003 №1160-ІV «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності» відділом з питань видачі документів дозвільного характеру та надання адміністративних послуг Вугледарської міської ради проводилися заходи із повторного відстеження результативності регуляторного акту - рішення міської ради від 28.07.2016 №7/6-33 «Про затвердження Регламенту Центра надання адміністративних послуг м.Вугледара у новій редакції». Інформація опублікована на офіційному веб-сайті міської ради у розділі «Регуляторна політика» у грудні місяці.

         У рамках зазначених заходів у період з 01.09.2017 по 15.11.2017 року було проведено соціологічне опитування шляхом анонімного анкетування щодо якості надання адміністративних послуг в приміщенні Центру надання адміністративних послуг м.Вугледара. Для проведення соціологічного опитування в приміщенні центру адміністраторами відділу була розповсюджена анкета моніторингу якості надання адміністративних послуг, в якій врахований перелік питань для визначення якісних показників результативності регуляторного акту.

         Участь у опитуванні прийняли 40 осіб (респондентів), які звертались за отриманням адміністративних послуг.

- Із загальної кількості опитаних вважають зручним місце розташування Центру -38осіб/95%.

- Всі 40 респондентів (100%), які прийняли участь у соціологічному опитуванні, вважають зручним існуючий графік роботи Центру.

- Жоден із респондентів не виявив порушень термінів підготовки та надання адміністративних послуг, а також не стикався з випадками прояву корупції під час надання певного виду адміністративних послуг.

- Більшість респондентів, а саме 27 осіб (67,5%) надали оцінку рівню обслуговування адміністраторами як «професійно та високоякісно» та 13 осіб (32,5%) оцінюють рівень обслуговування як «на належному рівні».

- Всі учасники опитування 40 осіб (100%) засвідчили покращення якості надання адміністративних послуг у зв'язку із створенням центру, у тому числі із встановленням єдиного для всіх видів послуг режиму прийому заяв та документів.

         Одним із пріоритетних напрямків роботи Вугледарської міської ради є реалізація інфраструктурних проектів, до числа яких належить проект «Будівництво Центру надання адміністративних і соціальних послуг міста Вугледара».

         Проектом передбачається будівництво окремої 2-поверхової адміністративної будівлі, загальною площею – 800 кв.м., з організацією до 50 робочих місць, та передбачається одночасне перебування в приміщенні Центру до 110 відвідувачів (орієнтовно). При цьому планується залучити до роботи в Центрі спеціалістів Управління соціального захисту населення і Пенсійного фонду для надання якісних послуг соціального характеру та пенсійного забезпечення в комфортних умовах.

         З метою реалізації зазначеного проекту у 2017 році за рахунок фінансування з міського бюджету розроблена ТДВ «Інститут «Стройремпроект» м.Краматорськ проектно-кошторисна документація (вартість - 420,0 тис.грн.) і розроблено проект відведення земельної ділянки (вартість – 20,0 тис.грн.), орієнтовною площею 0,1 га.

Працівники відділу постійно удосконалюють свою роботу, розширюють спектр послуг та підвищують якість обслуговування населення. Так керівництвом міської ради проведена велика робота щодо підвищення фахового рівня працівників, щоб відвідувач центру відчував максимальний комфорт, повагу, отримував якісну і фахову допомогу.

Протягом звітного року адміністратори взяли участь у п’яти навчаннях, семінарах, тренінгах на теми «Стандарти роботи з відвідувачами центрів надання адміністративних послуг», «Формування практичних навичок щодо ефективного впровадження реформи децентралізації», «Організація процесу надання адміністративних послуг, розвинення комунікативних навиків і психологічної стійкості персоналу ЦНАП», «Державна реєстрація громадських об'єднань, порядок прийняття документів і особливості допомоги з заповненням заяви».

Прийнята участь адміністраторами відділу в он-лайн навчанні курсу і отримано сертифікати підвищення кваліфікації розроблені Міністерством економічного розвитку України на тему «Єдині вимоги (стандарт) до якості обслуговування відвідувачів центрів надання адміністративних послуг».

Також адміністратори відділу взяли участь у навчальних візитах до міста Івано-Франківськ в рамках реалізації проекту ПРООН «Відновлення врядування та примирення в охоплених конфліктом громадах України» і міста Львів та Львівської області в рамках реалізації проекту «Організація процесу надання адміністративних послуг для керівників та адміністраторів ЦНАП» за фінансової підтримки Європейського Союзу, Швеції та Швейцарської конфедерації.

 

Вугледарська міська ВЦА:

85670 м. Вугледар Донецької області

вул. 30-річчя Перемоги, будинок 16

телефон приймальні +38 06273 64274

vug.v@dn.gov.ua vmr@vugledar-rada.gov.ua

 

  

euroflayer

google play app store

 

 

 

Гаряча лінія Вугледарської

міської ВЦА: 0800505456

Графік роботи: щоденно у робочі дні

з 08.00 до 12.00 та з 13.00 до 17.00

(п’ятниця та передсвяткові дні до 15.45)