Installing Joomla

День Соборності в Україні відзначається щорічно 22 січня. Саме у цей день у 1919 році було проголошено Акт злуки Української Народної Республіки та Західноукраїнської Народної Республіки.

Ідея єдності і соборності батьківських земель, так само, ідеї незалежності й державного суверенітету є головним змістом державницької ідеології будь - якого народу. Не є винятком у цьому ряду і український народ.

22 січня 1919 року. Головні урочистості проголошення злуки відбулися на Софійській площі. При вході з вулиці Володимирської було зведено тріумфальну арку, прикрашену старовинними гербами. у рівно о 12:00 годині розпочалася урочиста церемонія проголошення Акта Злуки УНР та ЗУНР в єдину незалежну державу.

У зачитаному на зборах «Універсалі соборності», зокрема, відзначалося: «Однині воєдино зливаються століттями одірвані одна від одної частини єдиної України – Західноукраїнська Народна Республіка (Галичина, Буковина, Угорська Русь) і Наддніпрянська Велика Україна. Здійснились віковічні мрії, якими жили і за які умирали кращі сини України. Однині є єдина незалежна Українська Народна Республіка». Наступного дня Акт злуки майже одностайно був ратифікований Трудовим конгресом України.

Об'єднання УНР і ЗУНР стало моделлю цивілізованого демократичного збирання територій в єдиній суверенній державі. Етнонаціональна консолідація базувалася на таких принципах, як історичне самоусвідомлення спільності, ідеали свободи і незалежності, добровільне волевиявлення, опора на власні політичні і матеріальні ресурси. Разом з ухваленням Універсалу про злуку УНР і ЗУНР Трудовий конгрес задекларував, що об'єднана УНР «не має й думки забрати під свою владу чужі землі».

Акт Злуки став могутнім виявом волі українців до консолідації, свідченням їх самоідентифікації, становлення політичної нації. Це був реальний крок до об`єднання українських земель, який і сьогодні істотно впливає на національно -політичні процеси в Україні.

22 січня 2022 року. Сьогодні День Соборності України - це нагадування про те, що сила нашої держави - в єдності українських земель. Ця дата є знаком споконвічної мрії українського народу про незалежну, соборну, національну державу. В складних умовах сьогодення соборність – не тільки визначний історичний Акт минулого, а й передусім цілеполягання із творення майбутнього.

Передумовою справжнього соборного єднання держави є духовна злука всієї спільноти. Роз'єднане, розколоте суспільство не може бути творчим та успішним.

Єднання українського суспільства, конструктивна взаємодія всіх державницьких сил обов'язково нададуть результативні наслідки. Звільнивши творчий дух, об'єднавши зусилля навколо спільної ідеї розбудови України, наш народ здатен на великі звершення!

Ми всі різні, але всі МИ – це Україна.

19 01

19 02

 

 

Вугледарська міська ВЦА:

85670 м. Вугледар Донецької області

вул. 30-річчя Перемоги, будинок 16

телефон приймальні +38 06273 64274

vug.v@dn.gov.ua vmr@vugledar-rada.gov.ua

 

  

euroflayer

google play app store

 

 

 

Гаряча лінія Вугледарської

міської ВЦА: 0800505456

Графік роботи: щоденно у робочі дні

з 08.00 до 12.00 та з 13.00 до 17.00

(п’ятниця та передсвяткові дні до 15.45)