brend1

31 серпня 2018 року набрав чинності Наказ Мінрегіону 03.07.2018 року №158 «Про затвердження Порядку проведення технічного обстеження і прийняття в експлуатацію індивідуальних (садибних) житлових будинків, садових, дачних будинків, господарських (присадибних) будівель і споруд, будівель і споруд сільськогосподарського призначення, що за класом наслідків (відповідальності) належать до об'єктів з незначними наслідками (СС1), збудовані на земельній ділянці відповідного цільового призначення без дозвільного документа на виконання будівельних робіт».

Вказаний Наказ встановлює процедуру та умови прийняття в експлуатацію збудованих без дозвільного документа на виконання будівельних робіт індивідуальних (садибних) житлових будинків, садових, дачних будинків, господарських (присадибних) будівель і споруд, будівель і споруд сільськогосподарського призначення, що за класом наслідків (відповідальності) належать до об’єктів з незначними наслідками (СС1). Тепер громадяни можуть у спрощеному порядку ввести в експлуатацію, зокрема, збудовані (без оформлення дозвільних документів) у період з 5 серпня 1992 року до 9 квітня 2015 року індивідуальні (садибні) житлові будинки, садові, дачні будинки загальною площею до 300 квадратних метрів, а також господарські (присадибні) будівлі і споруди загальною площею до 300 квадратних метрів. Але тільки в тому випадку, коли самочинні об’єкти збудовані на земельній ділянці відповідного цільового призначення.

Для легалізації самочинно збудованої нерухомості необхідні такі документи:

1. заява про прийняття об’єкта в експлуатацію (у разі наявності співвласників земельної ділянки/зазначеного об’єкта, вони її також підписують),
  2. один примірник заповненої декларації про готовність об’єкта до експлуатації,
  3. звіт про проведення технічного обстеження (крім випадків, передбачених пунктом 5 розділу ІІ Порядку),
  4. засвідчені в установленому порядку копії:
  • документа, що посвідчує право власності чи користування земельною ділянкою відповідного цільового призначення, на якій розміщено об’єкт;
  • технічного паспорта з відміткою про можливість розміщення та надійної і безпечної експлуатації об’єкта (з відміткою у випадках, передбачених пунктом 5 розділу II Порядку). При цьому, технічні паспорти, складені до набрання чинності цим Порядком, подаються за умови проставлення в них відповідної відмітки про проведення їх технічного обстеження.

погодження від місцевого органу містобудування та архітектури місця розташування об’єкта.

Прийняття в експлуатацію об’єктів здійснюється безоплатно відділом державного архітектурно-будівельного контролю Вугледарської міської ради протягом 10 робочих днів з дня подання відповідної заяви власниками (користувачами) земельних ділянок, на яких розміщені такі об’єкти, за результатами технічного обстеження цих об’єктів шляхом реєстрації поданої ними декларації про готовність об’єкта до експлуатації.

Штрафні санкції за умовами «будівельної амністії» за самочинне будівництво та експлуатацію таких об’єктів до власників-користувачів земельних ділянок не застосовуються.

На відміну від попередніх «будівельних амністій», ця носить безстроковий характер.

З усіх питань щодо надання роз’яснень та застосування Наказу Мінрегіону №158, що стосуються «будівельної амністії», мешканці міста можуть можуть звертатися до відділу державного архітектурно-будівельного контролю Вугледарської міської ради, який знаходиться за адресою: м. Вугледар, вул. 30-річчя Перемоги, 16 кабінет №9.