Installing Joomla

Gerb

ВУГЛЕДАРСЬКА МІСЬКА РАДА

ВИКОНАВЧИЙ КОМІТЕТ

РІШЕННЯ

17.02.2021                                          № 85/6-21

м. Вугледар

 

 

 

Про хід виконання рішення міської ради від 23.09.2016 № 7/8-1«Про затвердження  Програми правової освіти населення м. Вугледар на 2016-2020 роки» за 2020 рік 

 

 

 

Заслухавши інформацію начальника  юридичного відділу Вугледарської міської ради Пісклової Н.В. про хід виконання рішення міської ради від 23.09.2016 №7/8-1«Про затвердження  Програми правової освіти населення м. Вугледар на 2016-2020 роки» за 2020 рік, на виконання розпорядження голови облдержадміністрації, керівника обласної військово-цивільної адміністрації від 01.07.2016 № 537 «Про затвердження Програми правової освіти населення на 2016-2020 роки », керуючись підпунктом першим пункту «а » статті 27, статті 40 Закону України « Про місцеве самоврядування в Україні », виконавчий комітет міської ради

ВИРІШИВ:

  1. Інформацію про хід виконання рішення міської ради від 23.09.2016 №7/8-1 «Про затвердження Програми правової освіти населення м. Вугледар на 2016-2020 роки» за  2020 рік  взяти до уваги (додається).

Міський голова                                                                          А.Ю. Сілич

Додаток

рішення виконавчого комітету міської ради

17.02.2021 № 85/6-21

Інформація

про хід виконання  рішення міської ради від 23.09.2016 №7/8-1«Про затвердження  Програми правової освіти населення м. Вугледар на 2016-2020 роки» за  2020 рік

Розпорядженням голови облдержадміністрації, керівника  обласної військово - цивільної адміністрації від 01.07.2016 № 537 затверджено Програму правової освіти населення на 2016-2020 роки.

Рішенням Вугледарської міської ради від 23.09.2016 № 7\8-1  затверджено Програму правової освіти населення м. Вугледара на 2016-2020 роки.

Розпорядженням міського голови від 24.12.2019 № 289|1-19-д затверджений графік прийому осіб, які потребують безоплатної первинної правової допомоги з питань, що належать до компетенції міської ради на 2020 рік. Цим розпорядженням координацію з цього питання  покладено на юридичний відділ міської ради.

Протягом  2020 року  до громадської приймальні з надання безоплатної первинної правової допомоги створеної при Вугледарській міський раді з різних питань  звернулось 9 громадян, яким надані кваліфіковані юридичні консультації. У зв’язку із пандемією СOVID 19 юридичним відділом міської ради надавались  юридичні консультації за телефоном.

            Рішенням виконавчого комітету від 19.02.2020 № 179 затверджений міський план заходів щодо реалізації у 2020 році Національної стратегії сприяння розвитку громадянського суспільства в Україні на  2016-2020 роки Крім того, з метою виконання вказаної програми у місті установами міста Вугледар проведені наступні заходи, а саме:

Відділом «Вугледарське бюро правової допомоги» Маріупольського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги

за  2020 рік зареєстровано 2500 звернень громадян, 1825 – отримали консультацій, складання процесуальних документів – 80 (особи з числі пільгових категорій та малозабезпечені громадяни – 53 ) бюро надана вторинна правова допомога.

З грудня 2017 рік по теперішній час забезпечено роботу мобільного пункту консультування на лінії розмежування на КПВВ «Мар`їнка».

Відділ з питань внутрішньої та інформаційної політики :

Надавалася консультативно - методична  допомога громадянам, об'єднанням громадян з питань застосування: Законів України «Про громадські об'єднання», «Про об’єднання співвласників багатоквартирного будинку»; “Про свободу совісті та релігійні організації”. Надавалися консультації з питань застосування виборчого законодавства, питання об’єднання ( приєднання) територіальних громад.

Здійснювалася координація роботи з питання створення і організації діяльності Молодіжної ради при Вугледарській міській раді.

З метою підвищення рівня поінформованості, в тому числі, і правової обізнаності населення відділом здійснено роботи з оновлення структури і інформаційного наповнення офіційного веб- сайту Вугледарської міської ради.

На виконання положень Закону України “Про доступ до публічної інформації” систематично на офіційному веб-сайті Вугледарської міської ради розміщувалася інформація за поданням відділів та управлінь, в тому числі, й з питань правової освіти населення, а також нове в законодавстві.

До порядку денного зустрічей, проведених протягом звітного терміну, включалися питання щодо роз'яснення нового в законодавстві, надавалися відповідні консультації з проблемних питань.

 

Служба у справах дітей

Протягом  2020 року в місті Вугледар службою у справах дітей  в рамках правової освіти населення проведені:  на базі загальноосвітніх закладів міста -  інтерактивні заходи  “Кожен має право на повагу до його гідності”, “Захист суспільної моралі. Я — особистість”, “Протидія використанню дитячої праці та торгівлі дітьми в Україні”; для сімей та осіб, які перебувають у складних життєвих обставинах та осіб з числа  вимушених переселенців — семінар “Людяність та жорстокість. Попередження та протидія насильству в різних формах його прояву”,  “Сімейно-шлюбні стосунки. Відповідальність за виховання дітей”.

         23.01.2020 проведено  координаційну раду служби у справах дітей з питання  забезпечення найкращих інтересів дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. В засіданні ради взяли участь заступник міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради, працівники  служби у справах дітей,  директор Вугледарського міського центру соціальних служб для сім'ї, дітей і молоді, заступник начальника сектору превенції Вугледарського ВП Волноваського відділення поліції, соціальні педагоги дошкільних та загальноосвітніх навчальних закладів міста, головний лікар Вугледарського Комунального некомерційного підприємства «Центр первинної медико-санітарної допомоги Вугледарської міської ради», начальник відділу у справах сім'ї та молоді Вугледарської міськради.

         Протягом лютого 2020  під час відвідувань сімей опікунів з дітьми та прийомних сімей  спеціалістами служби у справах дітей з опікунами та прийомними батьками проведені профілактичні бесіди на тему «Запобігання насильству в сім`ї» .

         Для відзначення Міжнародного дня зниклих дітей, 25.05.2020 та до Всесвітнього дня боротьби за ліквідацію експлуатації дитячої праці службою у справах дітей  12.06.2020-15.06.2020 проведені інформаційні кампанії  шляхом розміщення інформації на сторінках служби у справах дітей та Вугледарської міської ради у соц. мережі Facebook, на інформаційних стендах Вугледарської міської ради, ЦНАПу.

         Працівниками служби у справах дітей проводяться консультації для населення Вугледарської міської ОТГ щодо оформлення дітям, які постраждалі внаслідок воєнних дій та збройних конфліктів, відповідного статусу.

Відділ у справах сім’ї та молоді

Згідно плану роботи відділу у справах сім’ї та молоді серед учнівської та студентської молоді, різних верств населення проводилась інформаційно-просвітницька робота з питань профілактики та попередження негативних явищ у молодіжному середовищі,  запобігання насильству  в сім’ї та протидії торгівлі людьми, відповідального батьківства, відродженню та збереженню національних сімейних цінностей тощо.

За 1 півріччя 2020 року організовано і проведено 3 заходи, в яких прийняли участь 74 особи, а саме:

29.01.2020 - інтерактивний захід «Насильству немає виправдання», НВК “Політехнічний ліцей — ЗОШ I-II ступенів”, 7-Б кл. (25 осіб)

29.01.2020 - інтерактивний захід «Насильству немає виправдання», НВК “Політехнічний ліцей — ЗОШ I-II ступенів”, 9 кл. (33 осіб)

20.02.2020 - семінар для безробітних, які знаходяться на обліку в міському центрі зайнятості «Насильству немає виправдання. Відповідальність», (16 осіб)

У зв’язку з карантином інформація профілактичного характеру для молоді  надавалась в онлайн-режимі. Проведено індивідуальні профілактичні бесіди з підлітками та молоддю девіантної поведінки щодо попередження та наслідків вживання наркотичних, токсичних речовин, алкогольних напоїв, наслідків захворювання на ВІЛ/СНІД, розбещеного способу життя, тощо.

 

Міський відділ культури та туризму:

 Проведений місячник правових знань «Закон і право для всіх єдині», тижнів правових знань «На терезах Феміди», «Свобода і права людини» присвячених Міжнародному дню прав людини

 Оформлено книжково-ілюстровані виставки, тематичні полиці, інформаційних стендів, періодичних видань «Правовий оберіг української держави», «Закон і ми» тощо

 Проведення уроків права, мужності, годин спілкування,  ігор, перегляд відеороликів, «Мої права мої обов’язки » тощо, направлених на виховання патріотизму та національної свідомості у населення, формування у молодого покоління готовності до виконання громадянських і конституційних обов’язків

 Оформлений інформаційний стенд «Пункт доступу громадян до публічної інформації», « Я маю право»;

Протягом січня- березня 2020 року проведені наступні заходи:   виставка - порада «Усі різні, усі рівні»,  правовий орієнтир « Бібліотека- центр громади», відео перегляд «Правовий всеобуч: Європейське право», проведений конкурс правознавців « Наші права- щасливе дитинство», правовий журнал «Безвіз: питання і відповіді».

В публічній бібліотеці та бібліотеці для дітей протягом лютому - березні 2020 року  проведені: правові діалоги «Як ми розуміємо права дитини?», правова подорож « Я знаю свої права», відбулась презентація книги « Україна на шляху до Європи».

В школі мистецтв протягом 1 півріччя 2020 року проведені правові класні уроки « Маєш право  знати», виставка художніх робіт « Я- дитина, я маю право».

В лютому 2020 року в культурно-дозвіллєвому центрі проводились уроки «Права дитини оберігає держава».

Проводяться зустрічі із працівниками правоохоронних органів, фахівцями юристами.

Вугледарським міським ЦСССДМ

Протягом першого  півріччя 2020 року ВМ ЦСССДМ спільно із фахівцем з питань соціальної роботи із суб’єктами пробації Волноваського РВ уповноваженого органу з питань пробації у м.Вугледарі на базі Центру проведені наступні заходи.

-круглий стіл «Надія та порятунок» - з метою профілактики пияцтва, наркоманії у сім’ях з дітьми, які опинились у складних життєвих обставинах та перебувають  на обліку ВМ ЦСССДМ.

- Семінар-практикум з елементами тренінгу «Батьки і діти: шляхи взаємодії» для сімей з дітьми, які перебувають на обліку Центру. В ході семінару проведені бесіди з батьками -  з приводу формування відповідального батьківства, з дітьми – з приводу негативних наслідків вживання алкоголю, наркотичних засобів, тютюнопаління.

- Спільна нарада з метою планування профілактичних заходів щодо профілактики негативних явищ серед осіб, засуджених до покарань, не пов’язаних з позбавлення волі, а саме профілактика туберкульозу, Віл-інфекції та СНІДу.

Також Центром постійно проводяться профілактичні заходи за участю служби у справах дітей, відділу у справах сім'ї та молоді серед неповнолітніх, які перебувають на обліку ВМ ЦСССДМ, серед їх батьків, учнівської молоді з метою усунення ризиків вживання дітьми алкогольних напоїв та наркотичних засобів.

 

Міський відділ освіти:

За перше півріччя 2020 року  проведені наступні заходи:

- протягом січня- березня 2020 року у загальноосвітніх закладах освіти проведено 24 заходи щодо попередження насильства у сім`ї;  проблемні семінари    для вихователів    дошкільних    навчальних     закладів: «Захист прав та гідності дитини дошкільного віку», «Правове виховання в ДНЗ – актуальність проблеми, шляхи реалізації», «Поради батькам з правового виховання», «Права та обов’язки педагога»;

- інформаційні  лекторії: «Реалізація та захист прав людини», «Забезпечення права на освіту»,    «Дотримання прав людини в Україні: реалії та перспективи», «Профілактика жорстокого поводження з дітьми», «Конвенція про права дитини», «Мораль та суспільство»;

-для батьків проводився постійно діючий всеобуч, де розглядалися питання: «Сімейне законодавство. Право на любов»,  «Всі різні, всі рівні», «Як допомогти дитині утвердити своє «Я»,  «Покарання та заохочення в процесі виховання дошкільників (правила для батьків) «Законодавство, яке захищає права дитини та законодавче забезпечення прав дітей», «Закон обов`язковий для всіх»;

-консультування батьків: «Вплив насильства, пережитого в дитинстві на формування особистості»,  «Жорстока поведінка в родині»,  «Дотримання прав дитини у сім`ї», «Всі діти мають право на піклування і любов», «Насильство у сім`ї», «Запобігання правопорушень і злочинності у підлітків»,  «Профілактика негативних проявів у дітей шкільного віку», «Ваша дитина і насилля. Чи є зв’язок?»;

Управління соціального захисту населення:

За  2020 рік на офіційному сайті Вугледарської міської ради розміщено до уваги мешканців міста 7 інформаційних повідомлень, в тому числі, нормативно правові акти, зміни до законодавства щодо особливостей надання житлово-комунальних субсидій в період карантину, виплати на дітей фізичних осіб-підприємців, які обрали спрощену систему оподаткування і належать до першої та другої груп платників єдиного податку, отримання компенсації за неотриману натуральну допомогу «пакунок малюка».

З метою забезпечення конституційного права громадян на доступ до правової інформації та створення належних умов користування чинними актами законодавства в управлінні розміщенні стенди з нормативно-правовими актами. В загальній приймальні знаходяться друковані видання та інформаційні бюлетні для обізнаності населення, телефони гарячих ліній.

Керуючий справами виконавчого комітету                            І.В. Пономаренко

Інформацію про хід виконання  рішення міської ради від 23.09.2016 №7/8-1 «Про затвердження  Програми правової освіти населення м. Вугледар на 2016-2020 роки» за 2020 рік підготовлено юридичним відділом міської ради

Начальник юридичного відділу                                               Н.В. Пісклова

 

Вугледарська міська ВЦА:

85670 м. Вугледар Донецької області

вул. 30-річчя Перемоги, будинок 16

телефон приймальні +38 06273 64274

vug.v@dn.gov.ua vmr@vugledar-rada.gov.ua

 

  

euroflayer

google play app store

 

 

 

Гаряча лінія Вугледарської

міської ВЦА: 0800505456

Графік роботи: щоденно у робочі дні

з 08.00 до 12.00 та з 13.00 до 17.00

(п’ятниця та передсвяткові дні до 15.45)