Installing Joomla

logo

rekvizit1

brend1

ВУГЛЕДАРСЬКА МІСЬКА РАДА

ВИКОНАВЧИЙ КОМІТЕТ

РІШЕННЯ

21.12.2016                                           № 343

м. Вугледар

Про виконання рішення виконавчого комітету міської ради від 21.09.2016 № 226 «Про проведення громадського огляду умов утримання, навчання, оздоровлення, працевлаштування та соціального захисту дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування»

Заслухавши та обговоривши інформацію начальника служби у справах дітей Єрьоменко Л.В. про виконання рішення виконавчого комітету міської ради від 21.09.2016 № 226 «Про проведення громадського огляду умов утримання, навчання, оздоровлення, працевлаштування та соціального захисту дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування» та, керуючись п.п. 3-4, п. б, ч.1 ст. 34, ч. 2 п. 2 ст. 52 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», виконавчий комітет міської ради

ВИРІШИВ:

1. Інформацію про виконання рішення виконавчого комітету міської ради від 21.09.2016 № 226 «Про проведення громадського огляду умов утримання, навчання, оздоровлення, працевлаштування та соціального захисту дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування» прийняти до відома (додається).

2. Рішення виконавчого комітету міської ради від 21.09.2016 № 226 «Про проведення громадського огляду умов утримання, навчання, оздоровлення, працевлаштування та соціального захисту дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування» вважати виконаним та зняти з контролю.

                    

                   Міський голова                                                             А.Ю. Сілич

Додаток

до рішення виконавчого

комітету міської ради

від 21.12.2016 № 343

               Інформація

про виконання рішення виконавчого комітету Вугледарської міської ради від 21.09.2016 № 226 «Про проведення громадського огляду умов утримання, навчання, оздоровлення, працевлаштування та соціального захисту дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування»

Згідно з Законами України «Про органи і служби у справах дітей та спеціальні установи для дітей», «Про охорону дитинства», «Про забезпечення організаційно-правових умов соціального захисту дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування», на виконання рішення виконавчого комітету Вугледарської міської ради від 21.09.2016 № 226 «Про проведення громадського огляду умов утримання, навчання, оздоровлення, працевлаштування та соціального захисту дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування» з метою посилення уваги до проблем дитинства з вересня по листопад 2016 року у місті Вугледарі проведено громадський огляд умов проживання, виховання,   навчання, оздоровлення та працевлаштування дітей–сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, створено комісію щодо проведення громадського огляду у місті.

         Складено та поновлено соціальні паспорти дітей пільгових категорій. Станом на 21.12.2016 року:

         - дітей - сиріт та позбавлених батьківського піклування – 51 дитина;

         - дітей-інвалідів – 34 дитини;

         - дітей з багатодітних сімей – 146 дітей;

         - дітей з малозабезпечених сімей – 23 дитини.;

         - дітей, які мають статус постраждалих на ЧАЕС – 1 дитина;

         - дітей загиблих шахтарів – 3 дитини;

         - дітей, які виховуються в сім’ях, де склалися несприятливі умови для їх проживання та виховання – 13 дітей

         Протягом вересня-жовтня поточного року спеціалісти служби у справах дітей сумісно із представниками міського відділу освіти, комунального закладу «Вугледарський центр первинної медико-санітарної допомоги», відвідали 33 сім’ї опікунів (піклувальників), прийомних батьків, та 6 сімей, в яких склалися несприятливі умови для виховання, навчання, перебування дітей. В результаті обстеження виявлено, що умови життя та виховання дітей задовільні. Всі діти вказаної категорії проживають разом з опікунами в квартирах, що належать дітям чи опікунам. Лише 1 дитина-сирота з прийомної сім'ї, що виховується у родині внутрішньо переміщених осіб, мешкає в орендованій квартирі. За результатами відвідування складено 50 відповідних актів з висновками і пропозиціями.

         Перевірено виконання Постанови Кабінету Міністрів України № 226 «Про поліпшення виховання, навчання, соціального захисту та матеріального забезпечення дітей-сиріт та дітей, які залишились без піклування батьків» в частині збереження закріпленого житла, майна дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. Із загальної кількості дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, право користування житловою площею мають 13, на право власності - 10, що становить   45,1% від загальної кількості дітей вказаної категорії. Не мають житла – 28 дітей, що становить 54,9 %. Під час перевірки встановлено, що житло дітей знаходиться у задовільному стані. Складено відповідні акти. Порушень збереження закріпленого житла, майна дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, не виявлено.

Перевірено виконання Постанови Кабінету Міністрів України № 226 «Про поліпшення виховання, навчання, соціального захисту та матеріального забезпечення дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування», в частині забезпечення страхуванням, безкоштовним харчуванням, шкільною та спортивними формами, єдиними квитками, користуванням підручниками, відвідуванням гуртків, секцій тощо. Згідно з інформацією міського відділу освіти, усі діти – сироти та діти, позбавлені батьківського піклування, забезпечені безкоштовними підручниками, шкільною та спортивними формами, єдиними квитками згідно з заявками навчальних закладів, безкоштовним харчуванням у шкільних їдальнях на суму 8.00 грн на одного чоловіка (лише 2 дітей не користуються даним правом у зв’язку з тим, що навчаються за індивідуальною формою навчання) та на суму 14.00 грн у дитячих дошкільних навчальних закладах. Діти безкоштовно відвідують шкільні та міські гуртки, секції.

Щорічно двічі на рік - у квітні та жовтні, діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування, проходять поглиблений медичний огляд, забезпечені медичним обслуговуванням. Найбільш типовими захворюваннями є кардіологічні, сколіоз, захворювання зору, вегето-судинної та центральної нервової системи, та ін.

          Службою у справах дітей проведено правоосвітню та правовиховну роботу з усіма категоріями неповнолітніх, опікунами, батьками. Службою у справах дітей сумісно з міським ЦСССДМ, міським відділом освіти, Вугледарським відділенням Волноваського відділу ГУ НП в Донецькій області, проводяться засідання, семінари, наради з питань забезпечення найкращих інтересів дитини, соціального захисту дітей, зокрема, дітей – сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, що проживають на відповідній території та дітей, які перебувають у складних життєвих обставинах. 19.10.2016 службою у справах дітей Вугледарської міської ради із залученням спеціалістів міського відділу освіти, центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді, відділу у справах сім'ї та молоді, співробітників Національної поліції, Комунального закладу «Вугледарський центр первинної медико-санітарної допомоги», за участю прийомних батьків проведено нараду щодо чіткого виконання законодавства, спрямованого на соціальний захист дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.

         На первинному обліку служби у справах дітей Вугледарської міської ради станом на 21.12.2016 перебуває 51 дитина-сирота та дитина, позбавлена батьківського піклування, з них: 46 перебувають під опікою громадян, що становить 90,2%, 1 дитина влаштована в прийомну сім’ю, що становить 2,0 % та 4 дітей перебувають в державних дитячих закладах, що становить 7,8%.

Протягом 2016 року на первинний облік поставлено 4 дітей-сиріт та дітей позбавлених батьківського піклування. Рішеннями виконавчого комітету міської ради усім дітям своєчасно надано статус дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, та вирішено питання про подальше їх влаштування (3 дітей влаштовано під опіку, 1 дитина, позбавлена батьківського піклування, влаштовано до дитячого державного закладу).

На території м.Вугледар перебуває 44 дитини-сироти та дитини, позбавленої батьківського піклування, з них: 38 дітей, перебувають під опікою громадян, 6 - у 4 прийомних сім’ях (1 дитина прибула з зони АТО).

          Між спеціалістами служби у справах дітей та опікунами, прийомними батьками, постійно існує контакт, надаються консультації стосовно захисту прав дітей.

Службою у справах дітей ведеться постійна робота щодо подолання безпритульності, жебрацтва, бездоглядності серед дітей та підлітків. Протягом року службою у справах дітей сумісно із міським відділом освіти, ЦСССДМ, Вугледарським відділенням Волноваського відділу ГУНП проводяться операція «Урок», рейди «Діти вулиці»; відбувається відвідування вдома дітей групи ризику, дітей, що перебувають у складних життєвих обставинах, контроль відвідування ними шкільних та позашкільних занять.

Станом на 01.12.2016 в службі у справах дітей на обліку дітей, які перебувають у складних життєвих обставинах, знаходиться 11 дітей, що складає 0,3 % від загальної кількості дітей у місті. Діти перебувають на обліку з наступних підстав:

- проживання в сім’ї, у якій батьки або особи, які їх замінюють, ухиляються від виконання своїх обов’язків з виховання дитини – 10 дітей з 8 сімей;

- скоєння фізичного, психологічного, сексуального, економічного насильства, жорстокого поводження з нею або загрози його вчинення   -1 дитина, яка зазнала фізичного насилля.

Дітей з категорії «систематичного самовільного залишення дитиною місця постійного проживання» немає.

Впродовж 2016 року на облік дітей, які опинилися у складних життєвих обставинах, взято 14 дітей (10 сімей), знято з обліку 9 дітей ( 7 сімей).

Щодо всіх дітей, які перебувають на обліку внесено відомості до банку даних Єдиної інформаційно – аналітичної системи «Діти».

Відповідно до наказу Міністерства соціальної політики України від 20.01.2014 № 27 «Про порядок ведення службами у справах дітей обліку дітей, які опинилися у складних життєвих обставинах», інформація про дитину, яка опинилася у складних життєвих обставинах, вноситься до Журналу обліку дітей, які опинилися у складних життєвих обставинах.

З метою гармонійного та всебічного розвитку особистості позашкільною та позакласною діяльністю охоплено 1037 учнів. Так, у 25 групах дитячо-юнацької спортивної школи навчається 376 дітей, серед яких 7 дітей-сиріт та позбавлених батьківського піклування; 28 гуртків загальноосвітніх навчальних закладів відвідує 661 школяр. Серед вказаних дітей шкільні та позашкільні гуртки і секції відвідують 21 дитина з числа сиріт та позбавлених батьківського піклування, 18 дітей-інвалідів, 1 дитина ЧАЕС, 37 учнів з багатодітних сімей, 6 школярів з малозабезпечених сімей.

         Протягом 2016 року оздоровлено усіх дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, які перебувають на обліку в службі у справах дітей. З них у дитячих таборах оздоровлено: за рахунок державного бюджету - 3 дітей вказаної категорії; обласного - 3 дітей; делегованих коштів - 1 дитину. Інші діти вказаної категорії оздоровлені за рахунок коштів опікунів.

У дитячих закладах відпочинку з денним перебуванням, які діяли на базі всіх загальноосвітніх навчальних закладів, відпочивало 9 учнів - із числа дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.

         Протягом жовтня 2016 року в місті Вугледар проведені координаційна рада та рада служби з питань профілактики правопорушень, жорстокого поводження з дітьми, протиправних дій серед дітей та підлітків, круглий стіл за участю управління у справах сім'ї та молоді облдержадміністрації, служби у справах дітей, ліги ділових жінок.

         У звітному періоді проведені: на базі Вугледарського центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді семінари-лекції “Любов - найкращий спосіб виховання”, “Батьки і діти, шляхи взаємодії”, на базі загальноосвітніх закладів міста - інтерактивні заходи “Скоєння злочину. Причини. Наслідки”, “Скоєння правопорушень серед підлітків. Кримінальна відповідальність”, “Захист суспільної моралі. Я - особистість”, Захід до Дня захисту дітей”, “Родинне свято” до до Дня матері,   “Внутрісімейні відносини. Взаємини з дитиною-підлітком”, “Система цінностей Честь і гідність”, “Власний вибір: людяність чи жорстокість”; на базі Вугледарського коледжу ДДУУ - круглий стіл “Гендер в нашому суспільстві”, “Знання - сила”.

         Службою у справах дітей сумісно із Вугледарським міським центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді постійно проводиться профілактична робота з членами сімей, які опинилися у складних життєвих обставинах і не можуть подолати їх самостійно. Двоє дітей, які перебувають у складних життєвих обставинах, в сім’ях яких склалися несприятливі умови для їх проживання та виховання, за клопотанням служби у справах дітей направлено до Великоновосілківського ЦСПРД, двоє малолітніх дітей перебувають в дитячому відділенні Вугледарської міської лікарні.

         Протягом звітного періоду службою у справах дітей сумісно з відділом у справах сім'ї та молоді, Вугледарським міським ЦСССДМ обстежені умови проживання в 39 сім’ях, в яких склалися несприятливі умови для проживання та виховання дітей, ініційовано притягнути до відповідальності за неналежне виконання батьківських обов’язків 9 осіб. Питання неналежного виконання батьками батьківських обов’язків розглянуті на засіданнях комісії з питань захисту прав дитини.

         Громадський огляд у місті Вугледар проведено в цілому на високому рівні. Суттєвих недоліків та порушень щодо утримання, навчання, виховання дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, не виявлено.

         Після проведення громадського огляду умов проживання, виховання, навчання, оздоровлення дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, кращими опікунами та піклувальниками 2016 року визнані: Кулик В.В., опікун малолітнього Кулик О., Мухачова Н.М., опікун малолітніх Бондаренка Є. та Бондаренка О. Прищепа О.С., опікун малолітнього Прищепи К., Барбаян О.П., опікун малолітньої Черкас В.

Керуючий справами виконавчого комітету                        І.В. Пономаренко

Начальник служби у справах дітей                                     Л.В. Єрьоменко

Інформацію про виконання рішення виконавчого комітету міської ради від 21.09.2016 № 226 «Про проведення громадського огляду умов утримання, навчання, оздоровлення, працевлаштування та соціального захисту дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування» підготовлено службою у справах дітей

Головний спеціаліст

служби у справах дітей                                                        О.М. Барбашова