Національна служба посередництва і примирення є постійно діючим державним органом, утвореним згідно Указу Президента України від 17 листопада 1998 р. (далі – НСПП), і входить до структури державного апарату. НСПП, як орган державної влади, бере участь у здійсненні функцій держави, діє від її імені й за дорученням, застосовує властиві йому організаційно-правові форми діяльності.

Відділення Національної служби посередництва і примирення в Донецькій області – структурний підрозділ Національної служби посередництва і примирення, який здійснює відповідні повноваження на території Донецької області.

Відділення НСПП в Донецькій області постійно стикається з правовою необізнаністю найманих працівників щодо захисту їх інтересів в рамках законодавства про порядок вирішення колективних трудових спорів (конфліктів).

Правова необізнаність найманих працівників та невміння чи небажання роботодавців вести переговори в умовах масового безробіття, порушення строків виплати заробітної плати, її низький рівень, інші порушення законодавства про працю, а також різних соціальних факторів призводили до виникнення акцій протестів, пікетування, страйків та проведення несанкціонованих мітингів.

Відділенню Національній службі посередництва і примирення в Донецькій області вдалося не тільки зупинити хвилю масових протестів, але і створити умови для вирішення колективних трудових спорів.

На теперішній час більшість підприємств Донеччини, де виникають розбіжності між сторонами соціально-трудових відносин, обирають правовий шлях вирішення цих розбіжностей.

Як показала практика, представники сторін соціально-трудових відносин вже твердо знають, що вирішення будь-якого конфлікту починається з проведення соціального діалогу і узгоджувальних зустрічей, де допомога відділення Національної служби посередництва і примирення в Донецькій області є вкрай необхідна.

Фахівці Відділення сприяють проведенню соціального діалогу і узгоджувальних зустрічей у пошуку шляху досягнення консенсусу та сприяють вирішенню колективних трудових спорів (конфліктів) між найманими працівниками та роботодавцями підприємств, установ і організацій.

Сьогодні відділення НСПП в Донецькій області виконує свої повноваження та розташовано на підконтрольній українській владі території Донецької області у м. Слов’янську за адресою: 84122, м. Слов’янськ, вул. Світлодарська, 4, сайт - www.nsppdon.in.ua, е-mail: donetsk@nspp.gov.ua.

Нещодавно розміщене

Вугледарська міська ВЦА: