Надання при народженні дитини одноразової допомоги «пакунок малюка» з вересня 2018 року здійснювалося відповідно до Порядку надання при народженні дитини одноразової натуральної допомоги «пакунок малюка», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 20.06.2018 № 512.

Пунктом 6 Порядку № 512 передбачалося, що надання допомоги “пакунок малюка”, її доставка до пологових будинків здійснюється згідно з Меморандумом про взаєморозуміння між Урядом України та Управлінням Організації Об’єднаних Націй з обслуговування проєктів і Дитячим фондом Організації Об’єднаних Націй у сфері соціального захисту сімей з дітьми та підтримки розвитку відповідального батьківства та проєктних угод, укладених між обласними структурними підрозділами з питань соціального захисту населення та Управлінням Організації Об’єднаних Націй з обслуговування проєктів.

У зв’язку із недостатністю підстав для підписання, наявністю в Проєктній Угоді питань, що викликали сумніви щодо можливості їх вирішення у запропонований спосіб, Проєктну Угоду із ЮНОПС не підписано. Враховуючи вищевикладене, реалізація пілотного проєкту із надання при народженні дитини одноразової натуральної допомоги “пакунок малюка” з вересня 2018 року була неможливою.

Враховуючи вищевикладене, з метою зняття соціальної напруги в регіоні розпорядженням голови Донецької обласної державної адміністрації, керівника обласної військово-цивільної адміністрації від 11.06.2020 № 579/5-20 затверджено Порядок використання субвенції з обласного бюджету бюджетам міст обласного значення, районним бюджетам, бюджетам об’єднаних територіальних громад на виплату у 2020 році соціальної матеріальної допомоги особам, які проживають у Донецькій області та при народженні дитини у період з 01 вересня 2018 року по 31 грудня 2019 року мали право на натуральну допомогу «пакунок малюка» та не отримали її, або опікуну такої дитини.

На теперішній час нормативно-правовий акт пройшов державну реєстрацію, та опублікований.

Шановні мешканці міста Вугледар запрошуємо Вас звернутись до єдиної приймальні Вугледарського міського управління соціального захисту населення для отримання компенсації .

Для отримання соціальної матеріальної допомоги необхідно подати заяву за зареєстрованим або фактичним місцем проживання. До заяви додаються такі документи:

1.копія свідоцтва про народження дитини;

2.копія документу , що посвідчує особу громадянина України;

1. копія посвідки на постійне проживання (посвідчення біженця);
  2. копія документа про присвоєння реєстраційного номера облікової картки платника податків;

5.копія довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи(подається ВПО);

6.копія рішення про встановлення опіки(опікунам);

7.копія рішення про влаштування дитини в сім’ю патронатного вихователя (для патронатного вихователя).

Заява та документи подаються в строк до 09 грудня 2020 року.

Інформація щодо надання одноразової допомоги «пакунок малюка» при народженні дитини  з 01.01.2020 .

З січня 2020 року забезпечення дитини при народженні одноразовою натуральною допомогою “пакунок малюка” визначено Порядком забезпечення дитини при народженні одноразовою натуральною допомогою “пакунок малюка” за рахунок коштів державного бюджету, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України № 172.

З 2020 року закупівля одноразової натуральної допомоги “пакунок малюка” здійснюватиметься централізованою закупівельною організацією за рахунок коштів державного бюджету через систему електронних закупівель.

Надання “пакунків малюка” у поточному році за рахунок бюджетних коштів в області буде можливим після проведення їх закупівлі та надходження до закладів охорони здоров’я і місцевих структурних підрозділів з питань соціального захисту населення.

Надання “пакунків малюка” у поточному році здійснюватиметься закладами охорони здоров’я (пологовими будинками). У разі відсутності в закладі охорони здоров’я “пакунка малюка” на день виписки новонародженої дитини отримати “пакунок малюка” можна буде в управлінні соціального захисту населення за місцем проживання (перебування) новонародженої дитини. Видача “пакунка малюка” буде здійснюватись на підставі заяви отримувача “пакунку малюка”, поданої у паперовій або в електронній формі, та довідки про неотримання “пакунку малюка” в закладі охорони здоров’я.

Відповідно до рекомендацій Міністерства соціальної політики України, у разі відсутності в закладі охорони здоров’я “пакунку малюка” на день виписки новонародженої дитини особам, закладам охорони здоров’я пропонується забезпечити:

1. “видачу отримувачу “пакунку малюка” довідки про те, що “пакунок малюка” не видавався;
  2. написання отримувачем “пакунку малюка” заяви місцевому структурному підрозділу з питань соціального захисту населення за місцем проживання / перебування новонародженої дитини;
  3. передачу довідки про неотримання “пакунку малюка” та заяви структурному підрозділу з питань соціального захисту населення за місцем проживання / перебування новонародженої дитини до відповідного структурного підрозділу з питань соціального захисту населення для подальшого надання “пакунку малюка”.

Консультації з зазначених питань можна отримати за телефонами: 6-54-72, 0995255672.