Installing Joomla

Проекти міжнародної технічної допомоги допоможуть розробити стратегію трансформації вугільних міст Донецької області

 

13серпня підписано багатосторонній Меморандум про співпрацю між Проєктом USAID «Економічна підтримка Східної України» (Проєкт USAID), Проєктом «Нова енергія – нові можливості для сталого розвитку Донбасу»: (реалізовується громадськими організаціями: Центром екологічних ініціатив «Екодія», Луганським обласним правозахисним центром «Альтернатива» та Germanwatch), Проєктом «FORBIZ – Створення кращого бізнес-середовища, та 7 містами, що входять до Платформи сталого розвитку вугільних міст Донецької області: Вугледар, Добропілля, Мирноград, Новогродівка, Покровськ, СелидоветаТорецьк.

Сторони об’єднають зусилля задля розроблення Стратегії трансформації вугільних міст Донеччини.

Стратегія складатиметься із декількох документів:

  • концепції – засадничого документу, що визначить загальне бачення перетворення міст в економічній, соціальній та екологічній сферах,
  • стратегічного плану – вибір пріоритетних цілей;
  • плану дій– опис заходів та конкретних проектних пропозицій, необхідних для реалізації Стратегії.

Меморандум передбачає тісну співпрацю з представниками бізнесу та місцевого самоврядування, громадськими організаціями, органами самоорганізації населення, викладачами та студентами вищих навчальних закладів, журналістами та іншими сторонами, зацікавленими в трансформації міст.

Тім Мадіган, заступник керівника Проєкту USAID:

«Меморандум є важливим кроком нашої співпраці з вугільними містами, який є початком  їх трансформації в економічно прогресивні, соціально стабільні та екологічні. Спільною стратегією трансформації ми допоможемо містам Платформи об'єднати зусилля та використовувати ефективніші ресурси для перетворення».

Мартін Шон - Чанішвілі, координатор Проєкту «Нова енергія – нові можливості для сталого розвитку Донбасу», який фінансується німецьким урядом:

«В Україні, це буде перша спільна стратегія вугільних міст щодо трансформації. По-перше, документ дасть усім суб’єктам процесу можливість конкретизувати співпрацю. По-друге, - дозволить показати, яка є ситуація на місцях, яка підтримка потрібно вугільним містам. По-третє, через стратегію міста матимуть змогу конкретизувати, яким буде їх власний внесок у процес трансформації, що вони не лише чекають на «ініціативу зверху».

Маттіас Хальдар, керівник проекту FORBIZ|EU4Business:

«Проєкт Forbiz повністю підтримує трансформацію вугільних міст Донецької області, а розвиток МСП є наріжним каменем успішного процесу трансформації. Такі складні завдання потребують енергійного підходу та плідного співробітництва, тому ми повністю підтримуємо кооперацію з іншими партнерами та проектами на цій платформі. Експерти Forbiz вмотивовані та з задоволенням поділяться своїм досвідом. Від імені Forbiz я бажаю всім нам успіхів!».

Ірина Головко, заступниця голови Правління ініціативи «Екодія»:

«Ми віримо що стратегія, яка буде базуватися на сталому розвитку громад та на їхніх конкретних потребах, може стати сильним інструментом для забезпечення кращого екологічно безпечнішого та заможнішого майбутнього мешканців вугледобувних регіонів та України загалом.Успіху нам всім у цьому мабуть непростому, але такому важливому та цікавому шляху».

Нагадаємо, що Платформа сталого розвитку вугільних міст Донецької області створена у травні 2019 року. Представники шахтарських міст Донеччини, місцевої спільноти, Донецька торгово - промислова Палата підписали меморандум про співпрацю, аби разом протистояти економічним та соціальним викликам. Мова йде про пошук рішень для зменшення рівня залежності від вугільної промисловості, покращення соціальної та екологічної ситуацій в регіоні, трансформації іміджу.

***

#СхідМожливостей

 

 

Вугледарська міська рада:

85670 м. Вугледар Донецької області

вул. 30-річчя Перемоги, будинок 16

телефон приймальні +38 06273 64274

vug.v@dn.gov.ua vmr@vugledar-rada.gov.ua

 

  

euroflayer

google play app store

 

 

 

Гаряча лінія Вугледарської

міської ради: 0800505456

Графік роботи: щоденно у робочі дні

з 08.00 до 12.00 та з 13.00 до 17.00

(п’ятниця та передсвяткові дні до 15.45)