Installing Joomla

 

Волноваське об’єднане управління Пенсійного фонду України Донецької області звертає увагу всіх працюючих на дуже актуальне сьогодні питання виплати офіційної, прозорої зарплати. Адже більшість працівників іноді свідомо погоджуються на пропозицію роботодавців отримувати офіційну (часто мінімальну) та неофіційну (значно вище мінімальної) зарплатню.

Наймаючись на роботу, громадянам слід пам’ятати, що заробітна плата, яка виплачується у «конвертах» – це тимчасове благо, яке має негативні наслідки для самого працівника. Не менш важливим являється той факт, що рівень надходження коштів до бюджету Пенсійного фонду знаходиться у прямій залежності від рівня нарахованої заробітної плати. На сьогодні наявні великі втрати бюджету від прихованої «в конвертах» заробітної плати. Тому дуже важливо, щоб працівники отримували заробітну плату не «в конвертах», бо тільки з офіційної зарплати роботодавець сплачує за них єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування. Змусити роботодавців чесно платити найманим працівникам зароблене зможуть лише самі працівники. Цей метод на сьогодні є найдієвішим у боротьбі із тіньовими зарплатами.

Варто вже зараз відстоювати свої конституцiйні права – вимагати від роботодавцiв офiційного оформлення трудових вiдносин.

Як переконатись, що роботодавець сплачує за Вас страхові внески? В особистому кабінеті на ВЕБ-порталі електронних послуг Пенсійного фонду України. Авторизуйтесь на ВЕБ-порталі електронних послуг Пенсійного фонду України http://portal.pfu.gov.ua. Зайдіть до «Особистого кабінету» та оберіть розділ «Мій страховий стаж», де Ви зможете переглянути інформацію про свій страховий стаж і сплачені внески.

Знайте, що тільки з легальної зарплати формується майбутня пенсія!

Відповідальність роботодавців

за порушення трудового законодавства.

 

Конституція України  гарантує кожному громадянину право на працю, що включає можливість заробляти собі на життя працею, яку він вільно обирає або на яку вільно погоджується. Кожен має право на належні, безпечні і здорові умови праці, на заробітну плату, не нижчу від визначеної законом (стаття 43). Згідно Закону «Про внесення змін до Державного бюджету України на 2020 рік» мінімальна заробітна плата з 1 вересня 2020 року становить з у місячному розмірі – 5000 грн. та у погодинному розмірі – 29,20 грн.

     Одночасно, Кодекс законів про працю України регулює трудові відносини всіх працівників та вказує на єдиний спосіб реалізації права на працю громадянами — укладення трудового договору на підприємстві, в установі, організації або з фізичною особою.

Трудові відносини роботодавця із працівником розпочинаються із укладання трудового договору, який оформляється наказом чи розпорядженням власника або уповноваженого ним органу, та повідомлення центрального органу виконавчої влади з питань забезпечення формування та реалізації державної політики з адміністрування єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування про прийняття працівника на роботу.

За порушення трудового законодавства юридичні та фізичні особи – підприємці, які використовують найману працю, несуть фінансову відповідальність згідно зі ст. 265 КЗпП у таких розмірах:

Фінансова відповідальність

 

Порушення

ШТРАФ           

 

Фактичний допуск працівника до роботи без оформлення трудового договору (контракту)

Попередження – для юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців, які є платниками єдиногоподатку І-ІІІ групи

10 мінімальних зарплат за кожного працівника

 З 1 вересня 2020 р. розмір штрафу: 50000 грн.
30 мінімальних зарплат за кожного працівника при повторному порушенні протягом 24 місяців

 

Оформлення працівника на неповний робочий час у разі фактичного виконання роботи повний робочий час, установлений на підприємстві

Виплата заробітної плати (винагороди) без нарахування та сплати ЄСВ

 

 

Порушення строків виплати заробітної плати працівникам, більш як за один місяць, виплата їх не в повному обсязі

 

 

3 мінімальні зарплати

 З 1 вересня 2020 р. розмір   штрафу: 15000 грн

 

 

Недотримання мінімальних державних гарантій в оплаті праці

 

2 мінімальні зарплати за кожного працівника.

З 1 вересня 2020 р. розмір штрафу: 10000 грн

 

 

Порушення інших вимог трудового законодавства

 

1 мінімальна зарплата за кожне таке порушення. 

 З 1 вересня 2020 р. розмір штрафу: 5000 грн.
2 мінімальні зарплати
за повторне порушення протягом року з дня виявлення порушення

 
       

Штрафи накладаються центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику з питань нагляду та контролю за додержанням законодавства про працю (органи Держпраці), у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України. Виконання постанов органів Держпраці покладається на органи державної виконавчої служби.

До адміністративної відповідальності посадових осіб підприємств, а також фізичних особ - підприємців, якщо вони є роботодавцями, може бути притягнуто на підставі ст. 41 КпАП.

Адміністративна відповідальність

 

Порушення

ШТРАФ

 

Порушення встановлених термінів виплати зарплати, виплата її не в повному обсязі, а також інші порушення законодавства про працю

  Від 30 до 100 нмдг (від 510 до 1700 грн). У разі повторного вчинення протягом року —від 100 до 300 нмдг (від 1700 до 5100 грн)

 

 

Фактичний допуск працівника до роботи без оформлення трудового договору (контракту), допуск до роботи іноземця або особи без громадянства без дозволу на застосування їхньої праці

   Від 500 до 1000 нмдг (від 8500 до 17000 грн). У разі повторного вчинення протягом року —від 1000 до 2000 нмдг (від 17000 до 34000 грн)

 
         

 

Шановні роботодавці! Зрозумійте - легалізації заробітної плати альтернативи немає! Неоформлений офіційно працівник ризикує залишитися без права на отримання соціальних пільг та виплат, гарантованих державою,  а Ви ризикуєте отримати величезні штрафи. Не чекайте проведення перевірки, своєчасно оформляйте найнятих робітників, виплачуйте і відображайте в звітності реальну зарплату. Пам’ятайте, ухилення від сплати податків в усіх проявах, у т.ч. шляхом використання нелегальної найманої праці, тягне не тільки фінансову, адміністративну, а й карну відповідальність!

Волноваське об’єднане управління ПФУ Донецької області

 

 

Вугледарська міська рада:

85670 м. Вугледар Донецької області

вул. 30-річчя Перемоги, будинок 16

телефон приймальні +38 06273 64274

vug.v@dn.gov.ua vmr@vugledar-rada.gov.ua

 

  

euroflayer

google play app store

 

 

 

Гаряча лінія Вугледарської

міської ради: 0800505456

Графік роботи: щоденно у робочі дні

з 08.00 до 12.00 та з 13.00 до 17.00

(п’ятниця та передсвяткові дні до 15.45)