У зв'язку з постійним збільшенням кількості автомобілів у всьому світі екологічна ситуація на планеті істотно погіршилася. Так, в рамках виконання План дій зі сталого енергетичного розвитку і клімату (ПДСЕРК) на період до 2030 року 22 вересня 2020 року в Україні буде проводитися Всесвітній День без автомобіля (World Carfree Day) - день коли автомобілістам (і мотоциклістам) пропонуємо хоча б на добу відмовитися від використання палива для транспортних засобів.

Такий захід є заходом енергоефективності в транспорті та важливим елементом інтегрованої політики сталого енергетичного розвитку як держави, так і окремих громад.

Концепція проведення цього заходу в різних країнах відрізняється, однак спільна мета – дотримання принципів свідомого екологічного способу життя, а також відповідального ставлення до навколишнього середовища та скорочення шкідливих викидів, зокрема СО2. В цей день власниками автомобілів та мотоциклів пропонують на добу відмовитися від звичних транспортних засобів та віддати перевагу пересуванню пішки, на велосипеді або громадському транспорті.

Міжнародний досвід акцій «День без автомобіля» є прикладом соціально-екологічних проектів, спрямованих на покращення стану навколишнього середовища. Перша кампанія була проведена в 1997 році у Великобританії, ініційована національним консорціумом World Car Free Days.

Залиште ваш автомобіль вдома та вируште на роботу, навчання чи відпочинок - на велосипеді або пішки.

Приєднуйтесь до акції і Ви!

Нещодавно розміщене