Installing Joomla

         Останнім часом в Донецькій області погіршилася ситуація з ротавірусної інфекції в закладах дошкільної освіти, а саме в п'яти закладах дошкільної освіти захворіло 29 дітей.

       Ротавірусну інфекцію у дітей часто називають «хворобою брудних рук», але насправді можливостей заразитися набагато більше, ніж може здаватися на перший погляд.

       Шлях передачі інфекції: предмети побуту, інвентар, іграшки, брудні руки, інфікована вірусами їжа, водопровідна, колодязна або річкова вода.

       Це гостре інфекційне захворювання, що викликається патогенними ротавірусами і протікає з переважним ураженням шлунково-кишкового тракту. Гострий період інфекції, як правило, починається різко, з болю в животі і необґрунтованої слабкості. А через лічені години хворий вже страждає від багаторазової блювоти і частого водянистого стільця.

      Блювота і діарея провокують різке зневоднення, буквально «позбавляє сил» і здатне привести до ускладнень (порушення серцебиття, судоми, сплутаність свідомості та інші). Саме швидке зневоднення робить ротавірусну інфекцію вкрай небезпечною для маленьких дітей.

       І на етапі кишкових проявів ротавірус легко сплутати з сильним харчовим отруєнням. Але до симптомів досить швидко приєднується інтоксикація і респіраторний синдром-температура і катаральні явища, у вигляді нежиті, першіння і болю в горлі.
       У зовнішнє середовище вірус потрапляє з виділеннями хворих. Ускладнює епідемічну ситуацію й те, що виділення ротавірусів спостерігається також від ззовні здорових дітей та дорослих осіб, яких значно більше за кількість хворих.

      Саме тому важливо забезпечувати профілактичні заходи у дошкільних навчальних закладах. Із метою запобігання захворюванню необхідно:
 – слідкувати за особистою гігієною дітей, інформувати батьків щодо необхідності (ретельного миття рук, використання лише власних предметів особистої гігієни тощо);

  • додавати у дитячий раціон тільки якісні продукти харчування (постачальники харчових продуктів повинні мати погодження на постачання з Держпродспоживслужбою) та чисту кип’ячену воду (навіть воду промислового додаткового очищення);
  • ретельно мити інгредієнти, з яких готуватиметься їжа;
  • дотримуватися санітарних правил щодо термічної обробки продуктів, не зберігати їжу довго навіть в холодильнику;
  • сирі продукти зберігати окремо від приготованих; при купанні у водоймах і басейнах не допускати попадання води в рот;

 –  при купанні у водоймах і басейнах не допускати попадання води в рот;
 –  за появи «сигнальних» симптомів захворювання важливо своєчасно надати медичну допомогу дитині та ізолювати її від здорових дітей;
 – не відвідувати дошкільно-навчальні заклади у випадку виникнення респіраторних симптомів (нежить, біль у горлі, кашель, чхання, підвищення температури тіла, тощо).

  • при перших ознаках захворювання не займатися самолікуванням, а негайно звертатися до лікаря!

       Виконання цих нескладних порад допоможе уникнути захворювання і збереже ваше здоров’я і ваших близьких!

 
 

 

 

Вугледарська міська рада:

85670 м. Вугледар Донецької області

вул. 30-річчя Перемоги, будинок 16

телефон приймальні +38 06273 64274

vug.v@dn.gov.ua vmr@vugledar-rada.gov.ua

 

  

euroflayer

google play app store

 

 

 

Гаряча лінія Вугледарської

міської ради: 0800505456

Графік роботи: щоденно у робочі дні

з 08.00 до 12.00 та з 13.00 до 17.00

(п’ятниця та передсвяткові дні до 15.45)