З початку 2021 року в Україні зареєстровано два летальні випадки ботулізму: у Хмельницькій області внаслідок отруєння консервованими грибами домашнього виготовлення помер дорослий та в Одесі помер чоловік, який вживав в їжу в’ялену рибу (товстолобик) домашнього приготування,   придбану на стихійному ринку.

Усього в Україні з початку року зареєстрували 12 випадків ботулізму.

Нагадуємо, що вживання виготовлених у домашніх умовах консервів, в’яленої, копченої, солоної риби й інших харчових продуктів, куплених у місцях несанкціонованої торгівлі, може призвести до захворювання на ботулізм. Найменше здуття кришки – причина для категоричної відмови від вживання в їжу вмісту даної банки.

Ботулізм – це тяжке харчове отруєння, зумовлене споживанням продуктів, що містять ботулотоксини.

Мар’їнське управління Головного управління Держпродспоживслужби в Донецькій області закликає відповідально ставитись до свого здоров’я і утримуватись від споживання їжі, про якість якої вам достеменно невідомо.

У випадку появи симптомів захворювання слід негайно звернутися до лікаря. З метою попередження харчових отруєнь необхідно дотримуватись наступних рекомендацій:

• не брати в дорогу та на відпочинок продукти, що швидко псуються;
  • швидкопсувні продукти зберігати тільки в холодильнику та обов’язково дотримуватись термінів їх реалізації;
  • ретельно проварювати, тушкувати і просмажувати харчові продукти, безпосередньо перед вживанням. Залишки їжі на наступний день перед вживанням обов’язково прокип’ятити чи протушкувати;
  • для сирих і варених продуктів при приготуванні їжі мати окремий розроблювальний інвентар (ножі, дошки);
  • захищати харчові продукти і продовольчу сировину від випадкових забруднень, зберігати їх у закритому посуді;
  • не купувати продукти харчування на стихійних ринках з рук у приватних осіб.

У випадку виявлення перших ознак харчового отруєння (слабкість, підвищення температури тіла, нудота, біль у животі, блювання, пронос тощо) не займайтесь самолікуванням, а терміново зверніться до найближчої лікувальної установи за допомогою медпрацівників. Пам’ятайте: хворобу легше попередити, ніж лікувати. Будь-яке отруєння не проходить безслідно. Бережіть своє здоров’я і здоров’я близьких, а особливо дітей. Прислухайтесь до вищевказаних порад.