На виконання Програми діяльності Кабінету Міністрів України, затвердженої Постановою Кабінету Міністрів України від 12 червня 2020 р.№ 471, зокрема, цілі: «Українець, який хоче мати цифрові навички, може

їх вільно набути», Міністерство цифрової трансформації запустило національний проєкт з цифрової грамотності Дія.Цифрова освіта.

27 травня Мінцифра запустила Цифрограм для держслужбовців (https://osvita.diia.gov.ua/digigram). Це безкоштовний тест, розроблений на основі європейської рамки цифрових компетентностей для громадян DigComp 2.1.

Разом із українськими експертами ми створили 90 запитань, що охоплюють 30 компетентностей.

Що можна перевірити :

→ Основи комп’ютерної грамотності

→ Інформаційну та медіаграмотність

→ Створення цифрового контенту

→ Комунікацію і взаємодія в цифровому суспільстві

→ Безпеку в цифровому середовищі

→ Вирішення технічних проблем

Кожен держслужбовець має володіти для того, аби не допустити повторення враження об'єктів інфраструктури вірусами, які призводять до втрати державно важливих даних. Адже,найчастіше, найслабша ланка у всіх

технічних структурах - саме працівники. Також, питання вміння користуватися всією технікою та вирішувати елементарні проблеми - життєво важлива навичка

для ефективності роботи будь-якого працівника, а тим паче, держслужбовця, який має бути прикладом для наслідування. Сфери створення контенту та роботу з даними, інформаційної і медіаграмотності, комунікації та взаємодії - це в цілому найнеобхідніші складові для роботи будь-якого службовця, Цифрограм для держслужбовців стане незамінним інструментом в щоденній роботі кадрової служби.

Хочемо звернути вашу увагу на можливість зрозуміти рівень цифрової грамотності ваших співробітників.

Для цього потрібно:

• • поширити інформацію по всім ваших каналах комунікації про Цифрограм.
  • • в полі "Я працюю в компанії/сфері" написати назву вашої установи без лапок, наприклад, Міністерство цифрової трансформації.

Головне, щоб назва установи була узгоджена зі всіма працівниками.

Якщо назви будуть різні, ми не зможемо надати вам якісну

статистику.

• • надсилати нам не частіше разу на 3 місяцї запит для отримання статистики по вашій установі шляхом відправлення офіційного листа на Міністерство через систему електронного документообігу