Ми з нетерпінням чекаємо тепла, щоб виїхати за межі населених пунктів, поближче до природи: подихати свіжим повітрям, помилуватись бруньками, ніжним листям дерев та першими квітами.

Первоцвіти – безцінний дар природи, перша посмішка весни, прикраса лісів. Однак поступово наші ліси збіднюються на ці чудові творіння природи і, вже на сьогодні, більша частина первоцвітів належить до категорії рідкісних і зникаючих рослин та занесені до Червоної книги. Це всі види сон-трави, пролісок звичайний, тюльпан дібровний, проліска сибірська, горицвіт весняний, первоцвіт дрібний, шафран сітчастий.

Цим рослинам не страшні ані раптовий сніг, ані люті морози. До примх природи вони чудово пристосувалися. Але у них є інший ворог, від якого важко врятуватися - це ми з вами. Зірвати первоцвіти під час прогулянки до лісу ранньої весни - просто спокуса. Але не поспішайте рвати це чудо!

Збирання первоцвітів не дає рослинам можливості утворити насіння, пошкоджуються сусідні квіти, ламаються стебла і бруньки.

Ми знищуємо ці квіти, якщо збираємо і продаємо, та допомагаємо знищувати, якщо купуємо. Квітка первоцвіту у вазі - полонянка, приречена на загибель.

Збережемо прекрасні квіти для нащадків!

НАГАДУЄМО! Згідно статті 90 Кодексу України про адміністративні правопорушення : погіршення, знищення середовища зростання рослин, види яких занесені до Червоної книги України, знищення, незаконне або з порушенням встановленого порядку вилучення їх з природного середовища тягне за собою:

накладання штрафу на громадян від двадцяти до тридцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією незаконно добутого

накладання штрафу на посадових осіб - від тридцяти до п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією незаконно добутого.

проліски