Шановні жителі громади!

З настанням теплих весняних днів прокидається та розквітає вся рослинність, а вся дика фауна очікує на потомство.
Згідно частини 5 ст.. 39 Закону України « Про тваринний світ» і відповідно до останніх змін до деяких законодавчих актів України, період з 1 квітня до 15 червня оголошується «СЕЗОНОМ ТИШІ».
Сезоном тиші називають не тому, що тоді тиша стоїть у лісі, в полі, в долині ріки, а тому, що в цей період треба дотримуватись тиші, якнайменше турбувати тварин, не заважати їм піклуватись про свою малечу.

Чи можна гуляти в лісі у період тиші?
Подихати свіжим повітрям, не заважаючи природі, не забороняється. У Сезон тиші не можна в лісі кричати чи, скажімо, голосно слухати музику. Пам’ятайте, що ви в гостях у природи!

На природі у цей період забороняється:

• розводити вогнища, проганяти свійських тварин чи використовувати автотранспорт;
  • під’їжджати на плавучих засобах з працюючим двигуном;
  • рвати квіти, адже зірвані рослини не дадуть насіння;
  • ловити метеликів: вони не лише прикрашають природу, а й опилюють рослини;
  • руйнувати мурашники, адже санітарами лісу є саме мурахи, які не дають сильно розмножуватися комахам-шкідникам;
  • чіпати пташині гнізда - потривожені птахи можуть покинути гніздо, а прим’ята трава або зламана гілка зроблять його помітним для хижаків;
  • чіпати нори - дитинчат можуть покинути звірі, а за таких умов вони не виживуть у дикій природі.
  • здійснювати вилов риби та інших водних живих ресурсів, адже на більшості водоймищ розпочинається «нерест».

За порушення законодавчих приписів Кодекс України про адміністративні правопорушення передбачає адміністративне стягнення у вигляді штрафу від 30 до 50, а для посадових осіб — від 50 до 70 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

105153 Безымянный