23-26 лютого в місті Краматорськ у спортивному комплексі Донбаської державної машинобудівної академії відбулися перші в 2021 році регіональні змагання з важкої атлетики – Кубок Донецької області серед чоловіків і жінок та чемпіонат області серед юніорів і юніорок до 20 років.

Усього протягом змагань у своїх вагових категоріях боролися 82 спортсмени, кращі з яких отримали кубки, медалі, грамоти управління фізичної культури та спорту облдержадміністрації.

Серед чоловіків за підсумками Кубку області з першої по третю сходинки відповідно посіли команди Бахмута, Вугледару та Білозерського, на чемпіонаті області серед юніорів до 20 років першою стала команда Білозерського, другою – Вугледару, третьою – Бахмута.

2-7 березня в місті Луцьк відбувся Кубок України з важкої атлетики серед чоловіків та жінок, де спортсмени Донецької області показали гідні результати.

Вкотре продемонструвавши високий рівень, перемоги святкували вугледарівці у своїх вагових категоріях: понад 87 кг – Крістіна Бородіна з результатом у сумі двоборства 202 кг, до 96 кг – Ілля Куліков, який зібрав суму 352 кг.

Четвертим за сумою двоборства, з «бронзою» за ривок став Євген Бурбала із сумою 351 кг.

З 17 по 19 березня в місті Добропілля відбувся чемпіонат Донецької області з важкої атлетики серед юнаків та дівчат до 15 років.

Як для цієї вікової групи, змагання зібрали солідний представницький склад – спортсменів із Бахмута, Білозерського, Волновахи, Вугледару, Добропілля, Дружківки, Краматорська, Лиману, Маріуполя, Новогродівки та Селидового.

За підсумками командного заліку серед юнаків місця розподілилися наступним чином: 1 місце – Вугледар, 2 місце – Маріуполь, 3 місце – Бахмут.

За результатами обласних змагань сформовано збірну Донеччини в складі 30 важкоатлетів (10 дівчат і 20 юнаків) з метою участі в чемпіонаті України, проведення якого заплановане на 12-17 квітня в місті Славутич.

З 22 по 27 березня в місті Чернігів відбувся чемпіонат України з важкої атлетики серед юніорів до 20 років, який зібрав представників 23 регіонів держави.

Від Донецької області на змаганнях виступили 15 спортсменів, з яких 5 піднялися на п’єдестал пошани. У їх активі – 1 золота, 1 срібна та 3 бронзові нагороди за сумою двоборства. Серед юніорів Донеччина опинилась на третій сходинці командного заліку з 937 очками, поступившись важкоатлетам Хмельниччини (1080 очок) та Львівщини (1164 очка).

Титул чемпіона України у ваговій категорії понад 109 кг виборов спортсмен-інструктор Донецької обласної штатної команди резервного спорту на 2021 рік Євген Бурбала з Вугледару, із сумою двоборства 360 кг (160 кг у ривку + 200 кг у поштовху) не залишивши жодного шансу суперникам.

Виступаючи у ваговій категорії до 61 кг, Віталій Саламаха успішно впорався з усіма вправами та підходами і зібрав у сумі 215 кг і став шостим. У ривку 19-річний важкоатлет із Вугледару здолав 92 кг, у поштовху спортсмен показав результат 123 кг. Цієї суми цілком вистачило аби стати майстром спорту з важкої атлетики у своїй ваговій категорії – в результаті спортивна скарбничка Віталія поповнилася новим титулом.