Installing Joomla

ПРОТОКОЛ

Громадських слухань

на тему «Обговорення ініціативи щодо добровільного об’єднання територіальних громад»

09.06.2017                                                                                      м.Вугледар

Місце проведення: концертна зала міського культурно-дозвіллєвого центру

Час проведення: 16.30- 17.50

Учасники громадських слухань всього -263 осіб, в тому числі:

- мешканці міста Вугледара з правом голосу - 252 осіб (список реєстрації додається);

- запрошені представники суміжних територіальних громад та/або посадових осіб органів місцевого самоврядування цих громад - 11 осіб (список реєстрації додається).

Головуючий Громадських слухань–Іваницький Володимир Вікторович, секретар міської ради, голова робочої групи з організації проведення громадського обговорення ініціативи щодо добровільного об’єднання територіальних громад

Секретар Громадських слухань – Вюнсковська Олена Василівна, начальник відділу з питань забезпечення діяльності міської ради, секретар робочої групи з організації проведення громадського обговорення ініціативи щодо добровільного об’єднання територіальних громад

 

Головуючий відкрив Громадські слухання та ознайомив з правилами проведення громадських слухань.

СЛУХАЛИ: 1.Про порядок денний та регламент громадських слухань.

ДОПОВІДАВ:Головуючий -Іваницький Володимир Вікторович

         Ознайомив присутніх з Порядком денним, Регламентом Громадських слухань, а саме:

ПОРЯДОК ДЕННИЙ:

  1. Про порядок денний та регламент громадських слухань.

Доповідач: Іваницький В.В.- головуючий слухань

2. Про ініціативу щодо добровільного об’єднання територіальних громад

Доповідач: Сілич А.Ю.- міський голова.

3.Обговорення ініціативи щодо добровільного об’єднання територіальних громад.

Доповідач: Іваницький В.В.- головуючий слухань

4.Підбиття підсумків за темою Громадських слухань. Прийняття резолюції.

Доповідач: Іваницький В.В.- головуючий слухань

Регламент Громадських слухань:

-для виступу з першого питання                                        -до 7 хвилин

-доповідачу з другого питання                                          -до 15 хвилин

-доповідачу з третього питання                                         -до 5 хвилин

-для виступів з обговорення                                                -до 5 хвилин

-для повторного виступу                                                     -до 2 хвилин

-обговорення теми слухань                                                 -до 30 хвилин

-для підбиття підсумків слухань                                         -до 10 хвилин

-довідки та зауваження в кінці роботи слухань                           -до 5хвилин

Загальний час роботи Громадських слухань – 1,5 години без перерви

ЗАПРОПОНОВАНО: Затвердити Порядок денний та Регламент Громадських слухань

ГОЛОСУВАЛИ: «За» - 250 «Проти» - 1«Утрималися» - 1

ВИРІШИЛИ: 1. Затвердити Порядок денний та Регламент громадських слухань

 

СЛУХАЛИ: 2.Про ініціативу щодо добровільного об’єднання територіальних громад

ДОПОВІДАВ: міський голова - Сілич Андрій Юрійович

Привітав учасників Громадських слухань та акцентував увагу присутніх на тому, що мета цих слухань є врахування думки громади з питанняініціативи щодо добровільного об’єднання територіальних громад. Оголосив текст розпорядження від 10.05.2017 №114-д «Про ініціювання добровільногооб’єднання територіальних громад сіл, селищ, міст». Зупинився на основних аспектах питання добровільного обєднання територіальних громад

Запитань, зауважень по доповіді не поступило (повний текст доповіді міського голови додається).

СЛУХАЛИ: 3.Обговорення ініціативи щодо добровільного об’єднання територіальних громад.

ДОПОВІДАВ: Іваницький В.В.

ВИСТУПИВ: Передерий О.П.- депутат Вугледарської міської ради

Зазначив, що питання, яке винесено на обговорення громадськості, має важливе значення. Запропонував підтримати ініціативу міського голови,але з урахуванням ще однієї ради – Володимирівської селищної ради Волноваського району, наголосивши на тому, що ця рада віднесена за Перспективним планом формування громад Донецької області до складу Вугледарської ОТГ, тому відповідну пропозицію щодо об’єднання необхідно направити також і на розгляд цієї громади. Запропонував поставити свою пропозицію на голосування.

ВИСТУПИВ:Соловей Є.В.- депутат Володимирівської селищної ради

Озвучив позицію депутатів та Володимирівської громади щодо об’єднання, зокрема, відсутності бажання об’єднуватися у Вугледарську ОТГ.

ЗАПРОПОНОВАНО: включити до складу громад, яким пропонується добровільне об’єднання, селище міського типу Володимирівка Володимирівської селищної ради Волноваського району, яка віднесена до складу Вугледарської ОТГ за Перспективним планом формування територій громад Донецької області, затвердженим Розпорядженням Кабінету Міністрів України від 08 вересня 2015 року №1029 (із змінами, внесеними розпорядженням КМУ від 01.02.2017 №57-р).

ГОЛОСУВАЛИ: «За» - 245 «Проти» - 2 «Утрималися» - 5

      ВИРІШИЛИ: Включити до складу громад, яким пропонується добровільне об’єднання, селище міського типу Володимирівка Володимирівської селищної ради Волноваського району

 

ВИСТУПИВ:Шаніна О.С. – мешканка міста. Поцікавилась, що дасть об’єднання саме місту Вугледару.

ВИСТУПИВ: Іваницький В.В.- головуючий слухань. Пояснив, що саме зараз це необхідний крок, яким ми повинні скористатися з огляду на гарантії від держави щодо фінансової підтримки, щодо ресурсного забезпечення, щодо можливостей вирішувати самостійно питання розвитку громади.

ВИСТУПИВ:Сілич А.Ю. – міський голова. Пояснив, що альтернативи реформі місцевого самоврядування немає. Дана реформа важлива і необхідна для соціально-економічного розвитку громади та України. Світовий досвід, зокрема європейський, свідчить про важливість децентралізації влади у регіонах. Навів приклади об’єднання громад в Польщі. Відзначив, що незабаром відбудеться територіальна реформа за якою зміняться адміністративні межі районів, зменшиться їх кількість. Дана реформа надасть можливість на місцях створити самодостатні територіальні громади, які отримають всі необхідні права і повноваження для розвитку певної території. При об’єднанні громади будуть наділені більшими повноваженнями ніж зараз. Об’єднана громада сама визначатиме як наповнювати свої бюджети і як його використовувати, бо на місцях легше визначити пріоритети,поставити завдання і контролювати виконання.

ВИСТУПИВ: Войцеховський В.В.- депутат міської ради. Запропонував підтримати пропозицію міського голови щодо об’єднання з запропонованими суміжними громадами, але висловив своє бачення з цього питання. Вніс пропозицію щодо включення до складу громад, яким пропонується добровільне об’єднання, Єлізаветівської сільської ради Мар’їнського району, хоча вона і за межами перспективного плану формування територій громад Донецької області.

Пропозиція відхилена і на голосування не ставилася.

ВИСТУПИВ: Сілич А.Ю. – міський голова. Пояснив, що наразі доцільніше об’єднуватися за затвердженим та схваленим Перспективним планом формування територій громад Донецької області. Якщо відбудеться заплановане об’єднання, тоді громади, які бажають бути в складі Вугледарської ОТГ можуть скористатися передбаченою законодавством можливостю приєднання до об’єднаної територіальної громади,цей процес буде більш спрощеним.

ВИСТУПИВ: Прокопенко І.М.- голова громадської організації «Нове місто» щодо уточнення мети цього обговорення.

ВИСТУПИВ: Іваницький В.В.- головуючий слухань. Пояснив алгоритм добровільного об’єднання територіальних громад, наголосивши, що ініціювання– це перший крок.

 

СЛУХАЛИ:4.Підбиття підсумків по темі Громадських слухань. Прийняття резолюції.

ДОПОВІДАВ:– Іваницький В.В.- головуючий слухань.

Зачитав проект резолюції з урахуванням підтриманої пропозиції щодо включення селища міського типу Володимирівка Володимирівської селищної ради Волноваського району

ЗАПРОПОНОВАНО: Схвалити та підтримати ініціативу Вугледарського міського голови щодо добровільного об’єднання територіальних громад села Павлівка Павлівської сільської ради, села Богоявленка Богоявленської сільської ради, сіл Пречистівка, Максимівка, Новоукраїнка Новоукраїнської сільської ради, сіл Водяне, Солодке, Березове, Тарамчук, Степне Степненської сільської ради Мар’їнського району; села Микільське Микільської сільської ради, сіл Шевченко, Єгорівка Єгорівської сільської ради, села Петрівське Петрівської сільської ради, сіл Кропивницьке, Степне Степнянської сільської ради, селища міського типу Володимирівка Володимирівської селищної ради Волноваського району у Вугледарську територіальну громаду з центром у місті Вугледар Донецької області.

ГОЛОСУВАЛИ: «За» - 250 «Проти» - 1«Утрималися» - 1

ВИРІШИЛИ: Схвалити та підтримати ініціативу Вугледарського міського голови щодо добровільного об’єднання територіальних громад села Павлівка Павлівської сільської ради, села Богоявленка Богоявленської сільської ради, сіл Пречистівка, Максимівка, Новоукраїнка Новоукраїнської сільської ради, сіл Водяне, Солодке, Березове, Тарамчук, Степне Степненської сільської ради Мар’їнського району; села Микільське Микільської сільської ради, сіл Шевченко, Єгорівка Єгорівської сільської ради, села Петрівське Петрівської сільської ради, сіл Кропивницьке, Степне Степнянської сільської ради, селища міського типу Володимирівка Володимирівської селищної ради Волноваського району у Вугледарську територіальну громаду з центром у місті Вугледар Донецької області (повний текст резолюції додається).

 

Головуючий, довів до відома, що усі матеріали громадського обговорення будуть оброблені відповідно до встановленого Порядку, буде підготовлено Звіт про підсумки громадського обговорення та винесенона розгляд чергової сесії Вугледарської міської ради для прийняття рішення про надання згоди на добровільне об’єднання територіальних громад.

 

Зауважень та заперечень до порядку ведення Громадських слухань, до порядку громадського обговорення ініціативи міського голови щодо добровільного об’єднання територіальних громад не надійшло.

Головуючий Громадських слухань                                             В.В.Іваницький

Секретар Громадських слухань                                          О.В.Вюнсковська

 

 

Вугледарська міська рада:

85670 м. Вугледар Донецької області

вул. 30-річчя Перемоги, будинок 16

телефон приймальні +38 06273 64274

vug.v@dn.gov.ua vmr@vugledar-rada.gov.ua

 

  

euroflayer

google play app store

 

 

 

Гаряча лінія Вугледарської

міської ради: 0800505456

Графік роботи: щоденно у робочі дні

з 08.00 до 12.00 та з 13.00 до 17.00

(п’ятниця та передсвяткові дні до 15.45)