18 травня 2017 року в приміщені міського культурно-дозвіллєвого центрі відбулося театралізоване свято «Красота і оберіг народу» на честь Дня вишиванки.

Свято  вишиванки – одне з по-справжньому народних свят, яке не так давно почало набирати  все більший масштаб та інтерес  серед  українців. Воно сприяє відродженню кращих традицій  та обрядів нашої національної спадщини.

«Краса та оберіг народу» - так називалася святкова програма з  тематичними блоками, в яких ведучі розкрили всі різновиди цього надзвичайно чарівного виду мистецтва. Відкриття цього заходу було патріотично  та хвилююче вражаючим. Дуже влучною промовою розкрив значимість свята Вишиванки секретар міської ради Іваницький В. В, він коротко розповів про джерела виникнення святкової дати та висловив сподівання про те, що кожен з вугледарців відчує потребу у таких заходах для відродження традицій свого краю, країни.

Із знання свого родоводу, історії виникнення традицій та проведення обрядів починається людина. Вишиванка – це і мамина сорочка, і бабусині покривала та подушки,  вражаючі картини та панно,  навіть святі образа. Саме завдяки сучасному відродженню цього  мистецтва, ми маємо змогу бачити у фойе на виставці «Рушникова дорога Донбасу»  кращі  роботи, які бачили багато міст України, а саме рушники, що були частиною великого рушника єдності у місті Волноваха. На сцені  через композиції з рушниками під пісні «Два кольори», «Сорочка мамина», «Вишиваночка»,  гарні костюми солісток та танцювальних колективів відтворювався неповторний колорит українського народу, краса його звичаїв.

Організаторам заходу, працівникам міського культурно - дозвіллєвого центру, вдалося продемонструвати багатство національної культури, душевність традицій, колорит яких збагачувався століттями. У  концерті приймали участь  творчий колектив працівників та вихованців культурного центру шахтоуправління «Південнодонбаська №1», солісти та вихованці циркового відділення школи мистецтв, а також  зразковий хореографічний колектив «Ефект».

Наприкінці програми  була відтворена композиція з святим образом Божої Матері  та прозвучала молитва за Україну та її народ:

«Матінко Небесна, на руках із Сином

Від біди й неволі збережи Вкраїну,

Збережи народ  від лиха і напасті,

Щоб як вишиванка розквітало щастя»

Нещодавно розміщене

Вугледарська міська ВЦА: