brend1

Безкраї донецькі степи, чисте поле. Важко тоді було уявити, що на цьому місці буде побудовано місто.

Місто Вугледар веде відлік своєї історії з того моменту, коли в серпні 1964 року був вбитий в землю перший кілок під розбивку фундаментів для будівництва об'єктів Південного Донбасу.

Південний Донбас, Південний. Так серед народу стали називати нове селище, яке швидко зростало серед степу у другій половині 60 - х років минулого сторіччя.

Перша вулиця нового селища - вулиця Шахтобудівників – була названа на честь тих, хто будував, і кому своїм народженням було зобов’язане ще крихітне селище, яке за документами значилося просто «селище будівництва вугільних шахт».

У 1968 році мешканці запропонували власне ім’я населеному пункту - Вугледар - «що дарує вугілля».

Рубіжним роком стає 1969 рік, коли 18 червня виходить Указ Президії Верховної Ради УРСР, де, зокрема, було зазначено:

«Задовольнити клопотання населення та обласних організацій і присвоїти найменування новозбудованим населеним пунктам:

в ДОНЕЦЬКІЙ ОБЛАСТІ - селищу будівництва вугільних шахт Мар’їнского району - селище ВУГЛЕДАР».

Через кілька днів, рішенням Донецького облвиконкому від 26 червня 1969 року, селище Вугледар Мар’їнського району було віднесено до категорії селищ міського типу (смт) і в ньому створюється Вугледарська селищна рада.

Рішенням Донецького облвиконкому від 21 березня 1973 року смт Вугледар передане в підпорядкування Петровській Раді депутатів трудящих міста Донецька. Указом Президії Верховної Ради УРСР від 01 жовтня 1989 року смт Вугледар віднесено до категорії міст районного підпорядкування.

02 грудня 1991 року Президія Верховної Ради України, підтримуючи прохання Донецької обласної ради народних депутатів, виносить на розгляд Верховної Ради України питання щодо віднесення міста Вугледара Петровського району м. Донецька до категорії міст обласного підпорядкування.

Відповідно до Постанови Верховної Ради України №1943-ХІІ від 06 грудня 1991 року місто Вугледар отримує статус міста обласного підпорядкування.

08 01

27 03

21 01

За підсумками двох модулів Академії фестивалю «З країни в Україну» ініціативна молодіжна команда Вугледара отримала максимальний грант на втілення своєї ідеї в рамках мандрівного фестивалю «З країни в Україну», що вже вдруге відбудеться у нашому місті у вересні поточного року.

І це не єдина перемога вугледарців. Креативна команда міста Чорноморська, ментором якої є голова ГО «Студія ідей 78», директор молодіжного центру «МІКС», один з організаторів фестивалів Urban Fest «VUGLEDAR INCOGNITO» 2018, ЗКВУ «Культурний Антивірус» 2018 - Борис Гольцев, - також отримала максимальний грант.

Отже, бажаємо яскравого втілення ідей, розширення фестивальних меж, укріплення дружніх стосунків. Молодь, вперед!

18 04

18 05

15 червня поточного року у Слов’янську пройшов обласний дитячий фестиваль з робототехніки «RoboSmart Dn.Ua», участь в якому взяли 40 команд з усієї Донецької області. Місто Вугледар на фестивалі представляли вихованці Робоклубу Вугледар (керівник - тренер Сергій Теличко).

Фестиваль «RoboSmart Dn.Ua» відбувся за ініціативи та підтримки Донецької облдержадміністрації, громадської організації «Інноваційні освітні технології», Програми розвитку ООН та інших партнерів заходу.

Паралельно з урочистостями та іншими заходами фестивалю проходили змагання роботів Lego та Arduino. Команди - учасниці змагались у дев’яти номінаціях за чотирма напрямками – робофутбол, робосумо, слалом та кегельринг.

Юні робототехніки Вугледару в змаганнях роботів Lego майже не залишили шансів на перемогу жодній команді.

Робофутбол Lego: ІІІ місце – РоботиНС; ІІ місце – Робоклуб Вугледар 1;

І місце – РоботКрам. Кубок у номінації – РоботКрам.

Робосумо дистанційне Lego: ІІІ місце – Робоклуб Вугледар 1; ІІ місце – Легокрафт; І місце – Робоклуб Вугледар 2. Кубок у номінації – Робоклуб Вугледар 2.

Робосумо автономне Lego: ІІІ місце – КрамЛегоСіті; ІІ місце – Роботинс

І місце – Робоклуб Вугледар 2. Кубок у номінації - Робоклуб Вугледар 2.

Слалом Lego: ІІІ місце – Thunderbolt; ІІ місце – РоботКрам; І місце – Робоклуб Вугледар 1. Кубок у номінації – Робоклуб Вугледар 1.

Кегельринг Lego: ІІІ місце – Робоклуб Вугледар 4; ІІ місце – КрамЛегоСіті; І місце – Робоклуб Вугледар 1. Кубок у номінації - Робоклуб Вугледар 1.

Вітаємо Робоклуб Вугледара з вагомою перемогою та бажаємо нових успіхів.

18 01

18 02