У січні-жовтні поточного року суб'єкти господарювання, які торгують уроздріб підакцизними товарами, сплатили до місцевих бюджетів Мар’їнського, Великоновосілківського районів та м.Вугледар 14,6 мільйонів гривень акцизного податку. Це на 3,2 мільйони або на 27,5 відсотків більше, ніж за аналогічний період минулого року.

Найбільші суми податку забезпечені від реалізації нафтопродуктів – 9,6 мільйонів гривень. Від продажу алкогольних напоїв сплачено 3,1 мільйона гривень. Торгівля тютюновими виробами дозволила залучити до місцевих скарбниць майже 1,9 мільйонів гривень.

Сплата і адміністрування акцизного податку з продажу запроваджено з минулого року. Відтоді місцеві громади отримали додатковий та стабільний ресурс наповнення бюджетів. Приміром, до місцевих бюджетів Мар’їнського району надійшло майже 9,3 мільйони гривень, Великоновосілківського району – 2,3 мільйони, до бюджету міста Вугледар – 3,0 мільйони гривень податку.

Для торгівлі підакцизними товарами суб'єктам господарювання необхідно мати відповідні ліцензії. Таких з початку року в регіоні налічується 627 одиниць. Від ліцензування права на здійснення реалізації алкогольної і тютюнової продукції до місцевих бюджетів надійшло майже 1,0 мільйон гривень, що майже на 150 тисяч більше аналогічного періоду минулого року. Лише у жовтні 2016 року видано 36 ліцензій, з яких 19 – на торгівлю алкогольними напоями та 17 – на право продажу тютюнових виробів. Крім цього, продовжено термін дії 55 ліцензій, анульовано 4 ліцензії.

Спеціаліст з питань організації роботи Мар’їнська ОДПІ Головного управління ДФС у Донецькій області

Вугледарська міська ВЦА:

міської ВЦА: 0800505456