Installing Joomla

logo

rekvizit1

brend1

Інформаційні повідомлення Мар’їнського управління Головного управління  ДПС у Донецькій області щодо роз’яснення податкового законодавства від 08.10.2019

До уваги фізичних осіб-підприємців

 

Мар’їнське управління Головного управління ДПС у Донецькій області нагадує.

18 жовтня 2019 року останній день сплати

- авансового внеску з єдиного податку на жовтень 2019 року платниками єдиного податку першої та другої груп (п. 295.1 ст. 295 Податкового кодексу України зі змінами та доповненнями (далі – Кодекс));

- авансових платежів із податку на доходи фізичних осіб фізичними особами – суб’єктами підприємницької діяльності за ІII квартал 2019 року (п.п. 177.5.1 п. 177.5 ст. 177 Кодексу)

Нацбанк відтермінував обов'язковість IBAN-рахунків до 13 січня 2020 року

Мар’їнське управління Головного управління ДПС у Донецькій області повідомляє, що постановою Правління Національного банку України від 26 вересня 2019 року N 118 внесено зміни постанови Правління Національного банку України від 28 грудня 2018 року N 162 "Про запровадження міжнародного номера банківського рахунку (IBAN) в Україні".

Зазначеними змінами продовжено до 12 січня 2020 року можливість заповнювати в документах на переказ коштів реквізити за старими правилами, а не за стандартом IBAN.

Відповідно до постанови Правління Національного банку України від 28 грудня 2018 року N 162 зі змінами, банки України та їх клієнти, Державна казначейська служба України з 05 серпня 2019 року до 12 січня 2020 року заповнюють:

в документах на переказ коштів

 реквізити "Код банку платника/отримувача/стягувача" та "Рахунок платника/отримувача/стягувача"

або  реквізит "Рахунок платника/отримувача/стягувача" за стандартом IBAN. У реквізиті "Код банку платника/отримувача/стягувача" зазначається нуль;

в міжбанківських електронних розрахункових документах системи електронних платежів Національного банку України

1) реквізит "IBAN", якщо в документах на переказ коштів реквізит "Рахунок платника/отримувача/стягувача" заповнено за стандартом IBAN. У реквізитах "Код банку" і "Рахунок клієнта" зазначаються нулі;

2) реквізити "Код банку" та "Рахунок клієнта", якщо в документах на переказ коштів заповнено реквізити "Код банку платника/отримувача/стягувача" та "Рахунок платника/отримувача/стягувача". У реквізиті "IBAN" зазначається нуль.

Тобто включно до 12 січня 2020 року банки прийматимуть до виконання документи на переказ коштів, у яких заповнено або пара реквізитів "Код банку" та "Рахунок", або рахунок за стандартом IBAN. А вже з 13 січня 2020 року слід зазначати виключно рахунок за стандартом IBAN.

Актуальні питання «Гарячої» телефоної лінії для платників Мар’їнського району з питань «Подання звітності в електронному вигляді»

Відповіді на актуальні запитання громадян, з якими вони звернулись на «гарячу» телефонну лінію у вересні, надає начальник Мар’їнської державної податкової інспекції Мар’їнського управління Головного управління ДПС у Донецькій області Вадим Мельник.

1.Запитання.

Від порталу Державної податкової служби України надходить відмова в прийняті заяви про приєднання до договору про визнання електронних документів, які зміни необхідно внести до заяви для її прийняття?

Відповідь.

У зв’язку з початком діяльності Головного управління ДПС у Донецькій області відповідно до наказу Головного управління ДПС у Донецькій області від 29.08.2019 № 6, у розділі «Договори про визнання електронних документів» відкритої частини «Електронного кабінету» (https://cabinet.tax.gov.ua/contract) розміщено договір про визнання електронних документів Головного управління ДПС у Донецькій області від 09.09.2019 № 599001. Якщо в заяві про приєднання ви вкажете зазначений договір Вашу заяву буде прийнято.

2.Запитання.

Яким чином зареєструвати наступну книгу обліку розрахункових операцій (далі – книга ОРО) засобами Електронного кабінету (далі – ЕК) платника.

Відповідь.

Для реєстрації наступної книги ОРО можна скористатись ЕК платника, обрати розділ «Введення звітності» та створити документ форми F1311302. В створеній формі заповнити всі обов’язкові поля та натиснути кнопку «Перевірити». При цьому назву моделі РРО, версію програмного забезпечення та назву податкового органу за місцезнаходженням господарської одиниці потрібно обирати з довідників, які підключені в зазначених полях форми. Після заповнення форми, заява підписується і відправляється до Державної податкової служби України, як звичайна звітність. Якщо все буде зроблено вірно Ви отримаєте позитивну квитанцію з порядковим номером зареєстрованої книги ОРО.

3.Запитання.

Як за допомогою ЕК платника внести зміни в відомості про об’єкти оподаткування в електронному вигляді?

Відповідь.

Для внесення змін до відомостей про об’єкти оподаткування можна скористатись ЕК платника, обрати розділ «Введення звітності» та створити документ форми F1312002. В створеній формі заповнити всі обов’язкові поля, звернувши увагу на графу 2, в якій вказати код 3 – «зміна відомостей про об’єкт оподаткування». Потім натиснути кнопку «Перевірити». Після заповнення форми, повідомлення підписується і відправляється до ДПС, як звичайна звітність. Якщо все буде зроблено вірно Ви отримаєте позитивну квитанцію з інформацією про прийом повідомлення про об’єкти оподаткування.

 

Актуальні питання «Гарячої» телефоної лінії для платників міста Вугледар з питань «Подання звітності в електронному вигляді»

На запитання громадян, з якими вони звернулись на «гарячу» телефонну лінію у вересні, відповідала начальник Вугледарської державної податкової інспекції Мар’їнського управління Головного управління ДПС у Донецькій області Наталія Іваницька.

1)           Чи можливо скористатися «Електронним кабінетом платника податків» використовуючи електронний ключ «Приватбанку»? Як це зробити?

«Електронний кабінет платника» знаходиться за адресою cabinet.tax.gov.ua. Справа зверху обираємо пункт «Вхід». На сторінці обираємо Центр сертифікації ключів , в якому отримали електронний цифровий підпис (ЕЦП), а саме АЦСК ПАТ КБ «Приватбанк». Далі вказуємо розміщення особистого ключа (з’ємний носій, папка на комп’ютері). Натискаємо кнопку «Зчитати» та «Увійти». Зверху зліва з’являться реквізити користувача (прізвище та ідентифікаційний номер) та будуть відображені основні можливості Кабінету. Переглядаємо налаштування Кабінету при першому вході та зберігаємо їх.

2)           Як платнику податків отримати в електронному вигляді довідку про відсутність заборгованості з платежів через  електронний кабінет?

Довідку в електронній формі платник отримує у приватній частині електронного кабінету з дотриманням вимог законів України «Про електронні документи та електронний документообіг» зі змінами та доповненнями та «Про електронні довірчі послуги». За наявності у платника за даними інформаційно-телекомунікаційних систем контролюючих органів податкового боргу, та/або недоїмки зі сплати єдиного внеску, та/або заборгованості з платежів, контроль за справлянням яких покладено на контролюючі органи, платнику готується лист з вмотивованою відмовою щодо надання довідки. Вхід до приватної частини електронного кабінету здійснюється виключно після ідентифікації особи із використанням електронного підпису.

3)           Яким чином здійснюється підписання податкової звітності у разі подання її в електронному вигляді , якщо посада головного бухгалтера вакантна?

Відповідно д п.п.48.5.1. п.48.5 ст.48 Податкового кодексу України податкова декларація повинна бути підписана керівником платника податків або уповноваженою особою, а також особою, яка відповідає за ведення бухгалтерського обліку та подання податкової декларації до контролюючого органу. У разі ведення бухгалтерського обліку та подання податкової звітності безпосередньо керівником така податкова декларація підписується керівником. Отже підписання податкових декларацій посадовими особами платника податків – юридичної особи проводиться в залежності від форми організації бухгалтерського обліку на підприємстві. У разі створення бухгалтерської служби на чолі з головним бухгалтером – податкова звітність має бути підписана керівником та головним бухгалтером. Відомості про головного бухгалтера або особу, яка виконує обов’язки головного бухгалтера, платник податків має подати контролюючому органу у 10-денний строк з дня призначення.

4)           Чи може фізична особа-підприємець, яка отримала посилені сертифікати відкритих ключів для подання звітності в електронному вигляді, скористатись цими ключами для подання звітності як фізична особа?

Ідентифікація фізичної особи стосується конкретно визначеної особи (прізвище, ім’я та по батькові; дата народження; серія і номер паспорта). Тому фізична особа-підприємець, яка отримала посилені сертифікати відкритих ключів, може скористатись цими ключами для подання звітності в електронному вигляді, зокрема податкової декларації про майновий стан і доходи, як фізична особа.

5)           Чи мають громадяни змогу в  Електронному кабінеті платника отримати довідку про суми виплачених доходів  і утриманих податків? 

Доступ до Е-кабінету для громадян мають після проходження електронної ідентифікації фізичні особи та посадові (уповноважені) особи державних органів, органів місцевого самоврядування, інших органів, підприємств та організацій. Е-кабінет для громадян надає такі можливості:  доступ до реєстраційних даних та даних про об’єкти оподаткування (рухоме та нерухоме майно); доступ до сформованих податкових повідомлень-рішень щодо сум нарахованих податкових зобов’язань з податку на нерухоме  майно, відмінне від земельної ділянки, транспортного податку та плати за землю;  подання декларації про майновий стан  і доходи; отримання відомостей про суми виплачених доходів та утриманих податків з Державного реєстру фізичних осіб – платників податків.

Крім того, через режим «Стан розрахунків з бюджетом» фізичні особи можуть сплатити податки, збори, платежі, обравши одну з платіжних систем.

6)           Не вдається зайти в приватну частину електронного кабінету за допомогою ключів АЦСК КБ «Приватбанку». Пише, що не маю права підпису. Як вирішити це питання?

Ключі, видані АЦСК КБ «Приватбанк» (файли типу .jks) можуть містити в одному файлі два ключі – ключ посадової особи та ключ печатки. По замовчуванню часто першим обирається ключ печатки, яким неможливо здійснити вхід в приватну частину електронного кабінету. Щоб виправити ситуацію, при вході в приватну частину у вікні логіну в полі спробуйте обрати другий з випадаючого списку ключ.

7)           Яким чином приєднатись до договору про визнання електронних документів?

Приєднатись до договору про визнання електронних документів можна подавши заяву про приєднання до договору про визнання електронних документів за формою j1392001 для юридичних осіб та f1392001 для фізичних осіб.

Актуальні питання «Гарячої» телефоної лінії для платників Великоновосілківського району питань «Подання звітності в електронному вигляді»

На запитання громадян, з якими вони звернулись на «гарячу» телефонну лінію у вересні, відповідав старший державний інспектор Великоновосілківської державної податкової інспекції Мар’їнського управління Головного управління ДПС у Донецькій області Володимир Папазов.

1.Запитання

Куди надавати звітність з єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування в електронному вигляді якщо юридична особа змінила місцезнаходження (перейшла до іншої ДПІ)?

Відповідь

Згідно з п. 8 розділу ІІІ Порядку формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, затвердженого наказом Мінфіну від 14.04.2015 р. №435 зі змінами і доповненнями, якщо юридична особа-страхувальник у звітному періоді змінює місцезнаходження (поза межами територіального обслуговування фіскального органу, в якому вона перебувала на обліку), звіт щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування за цей звітний період (з першого до останнього календарного числа звітного періоду) подається до фіскального органу за новим місцем взяття на облік.

Тобто, у разі зміни суб’єктом господарювання протягом бюджетного року місцезнаходження, пов’язаного зі зміною адміністративного району, звітність про суми нарахованого єдиного внеску подається та сплачується єдиний внесок за новим місцем взяття на облік.

2.Запитання

Чому відмовлено у прийнятті повідомлення про реєстрацію ЕЦП на головного бухгалтера?

Відповідь.

Так як у Вас змінився головний бухгалтер Вам з початку потрібно надати заяву Ф №1-ОПП з відміткою «Відомості про особу, відповідальну за ведення бухгалтерського та/або податкового обліку», а потім після внесення змін надсилати повідомлення про реєстрацію ЕЦП.

 

Інформаційні повідомлення з питань діяльності, підготовлені фахівцями органів ДПС

Державний бюджет Донеччини отримав з початку року 

більше 2 мільярдів гривень ПДВ

 

Одним з основних бюджетоформуючих податків у системі загальнодержавних по Донецькому регіону є податок на додану вартість. У січні - вересні 2019 року платниками Донеччини сплачено до державного бюджету 2 млрд 159 млн грн податку на додану вартість. У порівнянні з аналогічним періодом минулого року надходження цього податку зросли на 27%, або на 459,4 млн гривень.

У Донецькій області сплату зазначеного податку забезпечують 6,6 тис. платників, серед яких 6,1 тис. – юридичних осіб та 0,5 тис.  – фізичних  осіб-підприємців.

Досягнення таких показників – це результат відкритих і партнерських взаємин з бізнесом, якісного сервісного обслуговування платників податків та підвищення податкової культури населення.

За результатами операції «Урожай» місцеві бюджети Донеччини отримають більше 6 млн гривень

 

У самому розпалі пора збирання врожаю і багато дбайливих хазяїв використовують сезонних робітників для підмоги. Та деякі «підприємливі» господарі бажають зекономити – мало того, що не мають офіційної реєстрації як суб’єкта господарської діяльності, таким чином ухиляючись від оподаткування, так і використовують нелегальну працю найманих працівників або виплачують їм зарплатню нижче мінімального рівня.

Саме з метою контролю за повнотою нарахування і сплати податків юридичними особами, фізичними особами-підприємцями та громадянами, які є власниками земельних ділянок і власними силами обробляють такі земельні ділянки для отримання доходу, захисту прав найманих осіб Головним управлінням ДПС у Донецькій області з травня поточного року проводиться операція «Урожай».

Так, в рамках цієї операції протягом травня-серпня 2019 року податковою службою Донеччини додатково залучено до декларування 127 громадян, які отримують дохід від продажу сільськогосподарської продукції та 5 громадян, які надають послуги з обробки та збору урожаю.

Крім того, 23 громадянина офіційно зареєструвалися у зв’язку із постійним здійсненням господарської діяльності та виявлено 31 суб’єкт господарської діяльності, які використовували працю найманих осіб без належного оформлення. Кількість таких виявлених осіб склала 85 громадян.

Разом з цим, за результатами заслуховування роботодавців 33 найманим працівникам було підвищено рівень заробітної плати.

В цілому платники Донецької області задекларували доходи, отримані внаслідок обробки сільськогосподарської землі, у сумі понад 45 млн грн, узгоджено до сплати податку на доходи фізичних осіб більш, ніж 8 млн грн. (з яких 6 млн грн мають надійти до місцевих бюджетів) та майже 0,7 млн грн військового збору.

Податкова Донеччини ще раз нагадує сільгоспвиробникам та фермерам – найманий працівник не може бути допущений до роботи без укладання трудового договору та подання повідомлення до територіальних органів ДПС.

На соціальне забезпечення платниками Донеччини спрямовано

більше 6 мільярдів гривень ЄСВ

 

За дев’ять місяців 2019 року до бюджету Донецької області надійшло
6 млрд 205 млн грн єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, що більше минулорічних показників на 966,3 млн гривень. Лише за вересень платниками Донеччини сплачено 688,1 млн грн єдиного внеску.

Повна виплата заробітної плати та сплата єдиного внеску – обов’язок кожного працедавця, тому податковою службою Донеччини особлива увага приділяється заходам з легалізації трудових доходів громадян.

Нагадуємо, що особа, яка працює нелегально, не має змоги відстояти свої права у судах у разі конфлікту з роботодавцем, позбавлена законодавчого захисту та залежить від роботодавця, його дій по відношенню до працівників. А головне - зарплата «в конвертах» позбавляє громадян страхового стажу, необхідного для отримання пенсії.

Податкова служба Донеччини акцентує увагу, що саме єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування є основним джерелом наповнення фондів соціального страхування, за рахунок яких фінансуються державні соціальні програми, здійснюється виплата пенсій, матеріальної допомоги громадянам тощо. Тому, вкотре закликаємо працедавців регіону сумлінно ставитись до виконання своїх конституційних обов’язків – своєчасно та в повному обсязі сплачувати податкові зобов’язання.  

Користувачі корисних копалин Донеччини спрямували до зведеного бюджету більше 390 мільйонів гривень

 

Унікальний природно-ресурсний потенціал Донеччини у свій час зумовив перетворення переважно аграрного району в індустріальний із провідною роллю важкої промисловості. Донецький регіон посідає друге місце в Україні за випуском чавуну, сталі й прокату. В свою чергу, паливна промисловість та електроенергетика спеціалізуються на видобутку кам’яного вугілля. Комбінуючись із металургійним і паливно-енергетичним комплексами,  використовуючи в роботі мінеральні солі власних родовищ, Донеччина відрізняється також потужною хімічною промисловістю – виробництвом азотних і фосфорних добрив, соди та іншої продукції хімії органічного синтезу. Таким чином, ефективне та дбайливе використання корисних копалин є однією з найважливіших передумов стійкого розвитку нашого регіону та якості життя усіх мешканців Донеччини. 

Протягом дев’яти місяців 2019 року платники рентних платежів – надрокористувачі Донецької області спрямували до зведеного бюджету країни 393,8 млн грн, в тому числі до державного бюджету перераховано суму у розмірі 283,7 млн грн, до місцевих бюджетів надійшло 110,1 млн гривень.

Безперечним лідером з найбільшим показником надходжень рентних платежів є Покровський район, надрокористувачі якого спрямували до зведеного бюджету більше 111,6 млн гривень. Друге та третє місце з незначним відривом посіли Добропільський район та м. Бахмут – 70,3 млн грн та 64,5 млн грн відповідно.

Платники Мар’їнського управління сплатили понад 387 мільйонів гривень єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування

«За 9 місяців 2019 року платниками податків Мар’їнського, Великоновоселківського районів та міста Вугледар сплачено 387 мільйонів гривень єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (далі – єдиний внесок), зокрема за вересень надійшло 40 мільйонів гривень єдиного внеску. Надходження за січень вересень поточного року зросли майже 59 мільйонів або на 17,8 відсотків» - повідомила Тетяна Трофимова - начальник Мар’їнськоого управління Головного управління ДПС у Донецькій області.

Тетяна Трофимова нагадала, що з 1 липня 2019 року. відповідно до Закону  України, від 23.11.2018 № 2629-VIII "Про Державний бюджет України на 2019 рік", розмір прожиткового мінімуму працездатним особам становить 2007 гривень.

Без змін залишаються: 

- розмір мінімальної заробітної плати - 4173,00 гривень;  

- розмір мінімального єдиного соціального внеску - 918,06 гривень;

- максимальна величина доходу застрахованої особи, на яку нараховується єдиний внесок  62595 гривень; 

- максимальний розмір єдиного внеску: 13770,90 гривень (62595 грн х 22%) або 5264,24 гривень (62595 грн х 8,41%) при нарахуванні  на зарплату працівника-інваліда.

На допомогу армії платники податків Мар’їнського управління спрямували майже 29 мільйонів гривень

У січні – вересні 2019 року платники, що перебувають на обліку у Мар’їнському управлінні Головного управління ДПС у Донецькій області, сплатили майже 29 мільйонів гривень військового збору. У порівнянні з минулим роком надходження зросли на 4 мільйона гривень. Про це повідомив начальник Мар’їнського управління Тетяна Трофимова.

«Сплата військового збору – це внесок кожного громадянина для підтримання обороноздатності української армії та встановлення миру в нашій державі», - наголосила начальник управління.

Ставка збору становить 1,5% доходів, що підлягають оподаткуванню. Платниками військового збору є фізичні особи – резиденти та нерезиденти, які отримують доходи в Україні. Відповідальними за нарахування збору до бюджету є роботодавці, що нараховують доходи у вигляді заробітної плати на користь платника податків.

Фахівці Мар’їнського управління закликають усіх роботодавців своєчасно оформлювати трудові відносини з найманими працівниками, відображати в звітності реальну зарплату, своєчасно і в повному обсязі сплачувати відрахування з реальних заробітків працівників.

Майже мільярд гривень сплачено з початку року до бюджету платниками Мар’їнського управління

За січень-вересень 2019 року платники податків, зареєстровані на території обслуговування Мар’їнського управління Головного управління ДПС у Донецькій області,  сплатили до зведеного бюджету країни  994 мільйона гривень податків і зборів, що на 159 мільйонів гривень або на 19,0 відс. більше у порівняні з відповідним періодом минулого року. В тому числі у вересні до зведеного бюджету спрямовано 84 мільйона гривень.

Так, з початку поточного року місцеві бюджети регіону отримали 572 мільйона гривень, що на 103 мільйона гривень більше, ніж у році, що минув. Надходження до місцевих бюджетів перевищили показники минулого року на 21,8 відсотків.

Натомість, збір коштів до державного бюджету з початку року склав 422 мільйона гривень.

Керівник Мар’їнського управління Тетяна Трофимова, висловила свою вдячність та повагу усім платникам податків, які своєчасно та в повному обсязі сплачують податки та підкреслила, що управління і надалі буде забезпечувати належний рівень обслуговування платників та надання сервісних послуг.

З початку року бюджет отримав 389 мільйонів гривень податку на доходи фізичних осіб

За дев’ять місяці 2019 року платники податків Мар’їнського управління Головного управління ДПС у Донецькій області сплатили до зведеного бюджету 389 мільйонів гривень податку на доходи фізичних осіб, що на 74 мільйона гривень більше відповідного періоду минулого року. Про це повідомива начальник Мар’їнського управління Тетяна Трофимова. Зокрема, місцевий бюджет отримав 291 мільйон гривень податку, що  відповідно на 56 мільйонів гривень. перевищує минулорічні показники.

За словами посадовця, частка сплаченого податку на доходи фізичних осіб у загальній сумі надходжень податків і зборів до місцевого бюджету складає 50,9 відсотків. Тому громадянам слід завжди пам’ятати, що сплата податку на доходи фізичних осіб – це внесок у розвиток місцевої громади, а сумлінне оформлення трудових відносин з найманими працівниками – це гарантії їх соціального захисту.

Нагадаємо, Відповідно до Закону  України, від 23.11.2018 № 2629-VIII "Про Державний бюджет України на 2019 рік" з 1 січня 2019 року встановлено місячну мінімальну заробітну плату у розмірі – 4173 гривні, а погодинну – 25,13 гривень.. Прожитковий мінімум для працездатних осіб на одну особу в розрахунку на місяць з 1 липня поточного року становить 2007 гривень.  

572 мільйони – внесок платників Мар’їнського управління Головного управління ДПС у Донецькій області до місцевих скарбниць

Саме таку суму податкових надходжень отримали місцеві громади регіону за січень-вересень 2019 року, що на 103 мільйони гривень або на 21,8 % більше, ніж у відповідному періоді минулого року. Зокрема у вересні місцеві бюджети отримали 48 мільйонів.

Як завжди, лідируючі позиції у формуванні бюджетів належать податку на доходи фізичних осіб – 50,9 % від надходжень до місцевих бюджетів. За січень-вересень поточного року до бюджету надійшов 291  мільйонів гривень зазначеного податку.

Друге місце в наповненні місцевої казни залишає за собою екологічний податок. Цього року вже надійшло майже 140 мільйонів гривень податку, що складає 24,4 % від надходжень до місцевих бюджетів.

Третя сходинка у наповненні місцевих бюджетів регіону належить платникам плати за землю, які у січні-вересні цього року перерахували до бюджету 81 мільйон гривень, або 14,2 % від надходжень до місцевих бюджетів.