Веб-портал електронних послуг Пенсійного фонду України – сучасний спосіб отримання інформації дистанційного обслуговування фізичних та юридичних осіб за допомогою сучасних електронних сервісів, без особистого звернення до управлінь.

На Веб - порталі електронних послуг Пенсійного фонду України (далі – Веб - портал) функціонує кабінет страхувальника.

Платник, ввійшовши на Веб-портал за допомогою електронної печатки, має можливість переглянути:

відомості щодо «Звіту про суми нарахованої заробітної плати (доходу, грошового забезпечення, допомоги, надбавки, компенсації) застрахованих осіб та суми нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування», зокрема зауваження щодо Звітів та рекомендації щодо усунення неточностей;

інформацію стосовно сплати єдиного соціального внеску, в тому числі  щодо заборгованості підприємства з цього виду платежу. Якщо є порушення прав працівників, у кабінеті відображається інформація, скільки застрахованих осіб з вини роботодавця не одержали зарахування певного періоду до страхового стажу.

Крім того, для правильного розрахунку суми виплати за час тимчасової непрацездатності страхувальник має можливість самостійно отримувати електронні «Довідки про трудовий та страховий стаж» своїх працівників (Додаток 9), а також по кожній застрахованій особі, яка перебуває в трудових відносинах з страхувальником, є можливість сформувати форму ОК-7.

Алгоритм отримання «Довідки про трудовий та страховий стаж» (Додаток 9). Для початку треба авторизуватися на порталі ПФУ (крок 1). Далі вибрати «Запити на отримання електронних документів» та в меню обрати «Довідка про трудовий та страховий стаж» (крок 2). Потім заповнити Новий запит на отримання документів даними свого співробітника (крок 3). Підписати дані страхувальника та Відправити в ПФУ запит (крок4). Для отримання Довідки перейти до розділу «Звернення» та вибрати останнє виконане завдання (крок 5).

За інформацією заступника начальника управління

В. КРИВЕНКО

Крок 1