brend1

Семінар «Педагогічна етика в системі взаємин з різними категоріями людей».

Під звуки вальсу повільно й граціозно кружляли пари… Саме так романтично, лірично й несподівано розпочався наш семінар.

26 квітня 2017 року на базі нашої школи відбувся міський семінар «Педагогічна етика в системі взаємин з різними категоріями людей». На нашому першому занятті йшлося про педагогічний такт та дотримання етичних норм у службових відносинах.

Чому ми почали з вальсу? «Життя у школі,- як зазначила методист ММК Воробей І.І., - схоже на бал. І тільки від пар залежить яким він буде. А від кожної конкретної – результат.» Саме так. Для того, щоб колектив, зібраний із різних людей, зміг працювати як одне ціле, потрібна злагодженість зусиль всіх його учасників – керівника навчального закладу, заступників директора, вчителів…

Гостями семінару були керівники загальноосвітніх та дитячих закладів міста, їх заступники та керівники методичних об’єднань. Тема, порушена на семінарі є надзвичайно актуальною. Ми, педагоги, з одного боку звичайні люди, зморені часом, подіями, іншими проблемами й життєвими негараздами, а з іншого – люди особливі, бо нам довірили навчати й виховувати дітей. В.О.Сухомлинський підкреслював, що вчитель стане вихователем лише тоді, коли оволодіє найтоншим інструментом виховання – наукою моралі.. Отже тему семінару підказало саме життя. Усі виступи були надзвичайно цікавими. Директор Вугледарської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №2 С. А. Бабенко зробила акцент на проблемі професійного вигорання як одному із чинників, що породжує конфлікти. Продовжила тему конфліктів, які трапляються у межах навчальних закладів нашого міста , завідувач ММК Н.М. Степова. Надзвичайно цікаву роботу провели психологи міста.

С.Л. Бардіна, практичний психолог ЗОШ №2, виділила у своєму виступі основні стилі вирішення конфліктів і провела тест серед присутніх щодо їхнього стилю поведінки у конфліктній ситуації. А О.О.Сафронова, практичний психолог НВК «Мрія» розважала учасників семінару під час проведення динамічних вправ. Учасники семінару були поділені на групи: директори ЗНЗ та завідувачі ДНЗ, заступники директорів, керівники МО. Потім педпрацівники мали можливість попрацювати над вирішенням запропонованих конфліктних ситуацій, розглянувши які, кожна група коментувала ситуацію, давала поради й рекомендації щодо її вирішення.

У невимушеній обстановці І.І.Єлфімова, керівник психологічної служби міста, провела рефлексію. Методист ММК І.І.Воробей підбила підсумок проведеного заходу. Насамкінець учасники «домалювали картину», поділившись враженнями від семінару. Необхідно було розташувати квіти на галявині за такими ознаками: мак – все сподобалось, отримали максимальний емоційний заряд; волошка – було цікаво, отримали корисну для себе інформацію; ромашка – залишились без особливих вражень від семінару.

Ось яка картина вийшла

Непомітно й цікаво, на думку багатьох учасників семінару, спливло майже дві години. Усі залишились задоволені. А господарі побажали педагогам тепла і сонця у душі.

Висловлюємо щиру подяку всім, хто надав допомогу у підготовці до семінару, а саме: С.А. Бабенко, Л.В. Голіковій, І.В. Войцеховській, Н.Д. Пономаренко, М.М. Чопенку, І.В. Шевченкові, О.С.Варецькому, О.І. Коваль, О.В. Гурідовій, Л.В.Гурідовій, І.О.Іванченко, О.Г.Бочковій, Т.П.Дробот, Т.В. Неліпі, А.В. Іванченко.05 01