Програма житлових субсидій для громадян, які не можуть самостійно сплачувати за житлово-комунальні послуги!

Питання призначення житлових субсидій врегульовано Положенням про порядок призначення житлових субсидій, затвердженого постановою КМУ від 21 жовтня 1995 р. №848 (в редакції постанови КМУ від 14 серпня 2018 р. №807).

Житлова субсидія призначається за наявності різниці між розміром плати за житлово-комунальні послуги та/або скраплений газ, тверде та рідке пічне побутове паливо, за абонентське обслуговування та заміну вузлів комерційного обліку, внеску/платежу об’єднанню на оплату витрат на управління багатоквартирним будинком у межах соціальної норми житла, соціальних нормативів житлово-комунальних послуг, скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива, витрат на управління багатоквартирним будинком і розміром обов’язкового відсотка платежу, установленого відповідно до постанови Кабінету Міністрів України. Розмір державної допомоги залежить від розміру сукупного доходу сім’ї.

Для призначення житлової субсидії громадянин подає до органу соціального захисту населення заяву про призначення та надання житлової субсидії у грошовій формі та декларацію про доходи і витрати осіб, які звернулись за призначенням житлової субсидії за встановленими формами, які можуть бути подані особисто, надіслані пошти чи в електронній формі через офіційний вебсайт Міністерства соціально політики України.

Однією з підстав для відмови в призначенні житлової субсидії може бути наявність простроченої понад три місяці заборгованості з оплати житлово-комунальних послуг, витратна управління багатоквартирним будинком, строк позовної давності якої не минув і загальна сума якої перевищує 20 неоподаткованих мінімумів доходів громадян на день звернення за призначення житлової субсидії. У такому випадку призначення житлової субсидії можливо лише за умови реструктуризації заборгованості (укладання угоди про реструктуризацію заборгованості з постачальником послуг), чи за рішення комісії, на підставі акта обстеження матеріально-побутових умов домогосподарства, з урахуванням конкретних умов, що склалися.

Для осіб, які втратили роботу у зв’язку з карантином діють додаткові умови для спрощення отримання житлової субсидії. Так, під час призначення житлової субсидії до їхнього доходу враховується  розмір допомоги по безробіттю замість заробітної плати, яку вони отримали за попереднім місцем роботи.

За додатковою інформацією звертатись до Вугледарського міського УСЗН за телефоном: 062 73 6 50 74.

Нещодавно розміщене