З метою впровадження в Україні кращого світового досвіду у сфері надання послуг з реабілітації (габілітації) Мінсоцполітики наказом від 09.08.2016р. затверджено типове положення про центр комплексної реабілітації для осіб з інвалідністю, яке зареєстровано в Міністерстві юстиції України 01.09.2016 за № 1209/29339.

Таким чином, зазначений нормативно-правовий акт є підставою для практичного запровадження моделі комплексної реабілітації осіб з інвалідністю, дітей віком до двох років, які належать до групи ризику, отримати інвалідність, зокрема на базі діючих реабілітаційних установ, підпорядкованих Мінсоцполітики, а також комунальних реабілітаційних установ на рівні міст та районів, територіальних громад області.

Слід зазначити Мінсоцполітики ініційовано деякі зміни щодо подальшої діяльності реабілітаційних установ державної форми власності в частині впровадження та реалізації практики надання послуг з комплексної реабілітації, що підлягають у перейменуванні нижченаведених установ та затвердженні нових положень.

На сьогодні установи мають такі найменування:

Державна реабілітаційна установа «Центр комплексної реабілітації для дітей з інвалідністю «Мрія» замість Державного комплексу соціальної реабілітації дітей-інвалідів (м.Миколаїв);

Державна реабілітаційна установа «Центр комплексної реабілітації для дітей з інвалідністю «Промінь» замість Вінницького центру соціальної реабілітації дітей-інвалідів «Промінь»;

Державна реабілітаційна установа «Центр комплексної реабілітації для дітей з інвалідністю «Пролісок» замість Волинського центру соціальної реабілітації дітей-інвалідів;

Державна реабалатайна установа «Центр комплексної реабілітації для осіб з інвалідністю»Галичина» замість Львівського межрегіонального центру соціально-трудової, професійної та медичної реабілітації інвалідів;

Державна реабілітаційна установа «Всеукраїнский центр комплексної реабілітації для осіб з інвалідністю» замість Всеукраінського центру професійної реабілітації інвалідів (с.Лютіж»);

Державна реабілітаційна уставнова «Центр комплексної реабілітації для осіб з інвалідністю «Донбас» замість Донбаського межрегіонального центру професійної реабілітації інвалідів;

Державна реабілітаційна установа «Центр комплексної реабітації для осіб з інвалідністю «Поділля» замість Вінницького межрегіонального центру професійної реабілітації інвалідів «Поділля».

Відповідно до законодавства реабілітаційни послуги надаються на безоплатній основі особам з інвалідністю, дітям віком до двох років, які належать до групи ризику щодо отримання інвалідності, з усіх регіонів України.

Вкладення:
Скачати цей файл (1.jpeg)1.jpeg