Відповідно до Положення про Державну службу України у справах ветеранів війни та учасників антитерористичної операції, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 10.0.9.2014 № 416, основним завданням Державної служби України у справах ветеранів війни та учасників антитерористичної операції є реалізація державної політики у сфері соціального захисту ветеранів та учасників антитерористичної операції, зокрема, щодо забезпечення їх технічними та іншими засобами реабілітації.

Забезпечення осіб протезуванням (ортезуванням) виробами підвищеної функціональності за новітніми технологіями та технологіями виготовлення, які відсутні в України, передбачено Порядком протезування та ортезування виробами підвищеної функціональності за новітніми технологіями та технологіями виготовлення, які відсутні в Україні, окремих категорій громадян, які брали участь в антитерористичній операції та/або забезпеченні її проведення і втратили функціональні можливості кінцівки або кінцівок, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 01.10.2014 № 518 (далі-Порядок)

Згідно з Порядком медичні показання до протезування та/або ортезування виробами підвищеної функціональності за новітніми технологіями та технологіями виготовлення, які відсутні в України, визначаються згідно з функціональними можливостями особи, які втратила функціональні можливості кінцівок, та на підставі переліку діагнозів відповідно до кваліфікаційних шифрів технічних та інших засобів реабілітації, що затверджується Міністерством соціальної політики України (далі - Мінсоцполітики) разом з Міністерством охорони здоров’я.

Розгляд документів щодо протезування та/або ортезуванням виробами підвищеної функціональності за новітніми технологіями та технологіями виготовлення, які відсутні в Україні, особи, які втратили функціональні можливості кінцівок, здійснюється  експертною групою, утвореною при Фонді соціального захисту інвалідів.

Для розгляду питання щодо протезування та/або ортезування виробами підвищеної функціональності за технологіями виготовлення, які відсутні в Україні, особа або її законний представник повинен подати особисто або надіслати поштою до Фонду документи, що зазначені у пункті 10 Порядку.

Стосовно розгляду питання щодо протезування та/або ортезування виробами підвищеної функціональності за новітніми технологіями особа самостійно звертається до вітчизняного протезного- ортопедичного підприємства. Після звертання особи підприємство подає до Фонду документи, які зазначені у пункті 17 Порядку. Перелік протезно-ортопедичних підприємств, що забезпечують такими виробами розміщено на сайті Мінсоцполітики (https://www.msp.gov.ua/news/10513.html)

Вугледарська міська ВЦА:

міської ВЦА: 0800505456