Шановні підприємці!

У зв’язку з тим, що ПРООН оголосила черговий конкурс бізнес-грантів для переселенців та місцевого населення Донецької та Луганської областей, 07.07.2017 року в сесійному залі, приміщення Вугледарської міської ради о 11.00 відбудеться інформаційний семінар.

Програма розвитку ООН (ПРООН) запрошує переселенців, які проживають у Луганській, Донецькій областях, та місцеве населення цих регіонів (з підконтрольних уряду України районів) взяти участь у черговому конкурсі бізнес-грантів.

Грантова підтримка надається на започаткування, відновлення або розширення підприємницької діяльності. Мета цієї ініціативи – поліпшити життя переселенців та місцевого населення Донбасу через підтримку підприємницької діяльності та малого бізнесу в регіоні.

Подані на конкурс бізнес-плани мають демонструвати високий потенціал, довгострокові перспективи отримання прибутку та мати реалістичні ринкові показники. Вони також мають передбачати створення умов для самозайнятості та/або створення додаткових робочих місць, включаючи й для членів сімей.

Кошти гранту можуть бути використані, зокрема, на такі види діяльності в межах реалізації бізнес-планів:

купівля нового обладнання та/або інструментів для виробництва товарів (надання послуг);

оренда нежитлових приміщень для здійснення бізнес-діяльності до 2 місяців (на період використання коштів гранту);

виплату заробітної плати персоналу до 2 місяців;

забезпечення ресурсами для виробництва товарів та надання послуг;

купівлю франшизи за угодою комерційної концесії (франчайзингу) з відповідним обладнанням.

Максимальний розмір гранту на реалізацію одного бізнес-проекту становить:

до 250 000 грн зможуть отримати особи, які в рамках запропонованого бізнес-плану планують створити протягом реалізації бізнес-плану не менше 4-х робочих місць;

до 200 000 грн зможуть отримати ті, хто створюватиме не менше 3-х робочих місць;

до 150 000 грн зможуть отримати ті, хто створюватиме не менше 2-х робочих місць;

до 75 000 грн буде виділено для підприємців, що створюватимуть щонайменше 1 робоче місце (під одним робочим місцем розуміється у цьому випадку власне сам підприємець).

Підприємці, які отримають грант, мають зробити власний внесок у реалізацію проекту (в грошовій чи іншій формі, наприклад, безоплатною працею, наданням обладнання, приміщення тощо) у розмірі не менше 25% вартості бізнес-проекту.

У конкурсі на отримання гранту можуть брати участь виключно фізичні особи, які мають офіційний статус внутрішньо переміщених осіб і проживають у підконтрольних уряду України районах Луганської та Донецької областей, а також місцеві мешканці цих регіонів, які мають підтвердити місце реєстрації свого проживання.

Не можуть претендувати на грант особи, в основі бізнес-планів яких є оптова та роздрібна торгівля, в тому числі через інтернет. Окрім цього, не можуть претендувати на грант особи, чиї бізнес-плани передбачають придбання обладнання з подальшою його передачею протягом реалізації бізнес-плану в оренду, прокат чи користування іншим особам. Також не можуть претендувати на отримання гранту учасники конкурсу, які перебувають між собою у родинних зв’язках, наприклад, коли учасником конкурсу є одночасно чоловік та дружина або батько і донька. У такому разі грант може бути надано лише одному члену родини. Також не можуть претендувати на перемогу особи, які вже отримували аналогічні гранти ПРООН у 2015-2017 роках.

Для участі у конкурсі усі бажаючі повинні:

заповнити онлайн-заявку;

надати копію довідки про присвоєння ідентифікаційного коду;

надати чинну довідку про статус ВПО або копію паспорта з зазначенням реєстрації постійного місця проживання для місцевих жителів Донецької та Луганської областей.

Заявка здійснюється виключно через онлайн-систему адміністратора конкурсу Благодійного фонду «Творчий центр ТЦК» www.grant.ccc-tck.org.ua.

Пакет конкурсної документації можна скачати на сайті Адміністратора грантової програми.

Кінцевий термін подання заявок: до 23:59 (за київським часом) 3 серпня 2017 року. Заявки, які надійшли пізніше встановленого терміну, будуть відхилятися автоматично.

Процедура оцінки бізнес-плану включатиме 3 етапи:

оцінка поданої заявки за технічними критеріями (повнота та достатність поданих документів) конкурсу;

оцінка бізнес-планів професійними незалежними експертами з бізнес-планування;

особистий захист бізнес-планів подавачами, які набрали мінімальну необхідну кількість балів у результаті оцінки експертів, перед конкурсною комісією.