Таке право є у громадянина, якщо він на момент проведення виборів не може проголосувати за зареєстрованим місцем проживання у зв’язку з навчанням, роботою, відпусткою тощо. Виборець може тимчасово змінити своє місце голосування без зміни виборчої адреси. Для цього необхідно звернутися до відділу ведення Державного реєстру виборців та подати відповідну заяву.

При поданні заяви громадянин пред'являє документ, що посвідчує особу та підтверджує громадянство України, - паспорт громадянина України (у вигляді книжечки або у вигляді картки) або тимчасове посвідчення громадянина України (якщо особа нещодавно набула громадянства України). Для громадян України - військовослужбовців документом, який пред'являється органу ведення Реєстру, також може бути посвідчення військовослужбовця або військовий квиток.

Відтепер вимогу стосовно додавання до заяви про тимчасову зміну місця голосування документів (копії документів), які підтверджують необхідність такої зміни, скасовано.

Законом України "Про Державний реєстр виборців" (стаття 7) передбачено, що звернення виборця про тимчасову зміну місця голосування повинне бути мотивованим.

Мотивація тимчасової зміни місця голосування зазначається лише у заяві виборця, примірний зразок якої встановлено у додатку 2 до постанови ЦВК від 13 вересня 2012 року № 893. Зазначена мотивація може бути викладена, зокрема, у такій формі: "за сімейними обставинами", "у зв’язку з відрядженням", "у зв’язку з виробничою необхідністю", "за місцем роботи", "за місцем навчання", "за місцем фактичного проживання", "у зв’язку із відпусткою", "у зв’язку із санаторно-курортним лікуванням", тощо.

Звертаємо увагу, що заяву про тимчасову зміну місця голосування необхідно подати не пізніше ніж за п’ять днів до дня голосування на позачергових виборах народних депутатів України 21 липня 2019 року, тобто до 15 липня 2019 року включно.

Увага! Громадянин України, якому тимчасово змінено місце голосування (без зміни виборчої адреси) на іншу виборчу дільницю поза межами одномандатного округу, до якого такий виборець віднесений на підставі відомостей Державного реєстру виборців про його виборчу адресу, має право голосу на виборах депутатів лише у загальнодержавному багатомандатному окрузі та отримує лише бюлетень для голосування у вказаному окрузі.

Прийом громадян у відділі  здійснюється щоденно з 8.00 до 17.00,  п'ятниця - з 8.00 до 15.45.

У липні відділ працює без вихідних, субота-неділя  прийом громадян

з 9.00 до 13.00. Роз’яснення можна отримати за телефоном: (06273) 6-41-30.

відділ ведення Державного реєстру

виборців Вугледарської міської ради

(вул. 30-річчя Перемоги, 16, будівля виконкому, 2-й поверх, каб.27)

Нещодавно розміщене