З 22 по 24 лютого 2019 року відбувся навчальний семінар, проведений за сприяння Інституту Роберта Шумана та Інституту Політичної Освіти, учасником якого був депутат Вугледарської міської ради Ігор Шанін.

На семінарі були презентовані Європейський та Угорський досвід місцевого самоврядування на прикладі міста Будапешта, а також практика підтримки місцевого самоврядування Європейським парламентом.

Також були розглянуті практики реалізації прав та обов’язків депутата місцевої ради, організація законної роботи органів місцевого самоврядування та впровадження кращих практик врядування, розвиток нових інструментів місцевої демократії та забезпечення участі громади в ухваленні рішень, вплив депутатського корпусу на розвиток громади в умовах децентралізації.

Учасники семінару мали змогу ознайомитися з успішними Європейськими та Українськими практиками роботи депутатів міських рад.

Своїм досвідом поділилися: Сорен Гербст - член Європейського Комітету Регіонів (СоR); Разван Оросонь - Президент Асоціації Tine de Noi, радник Прем’єр-  Міністра Румунії з питань економіки; Віталій Шабунін - голова правління Центру протидії корупції; Олег Рибачук - голова «Центр.ЮА», керівник секретаріату Президента України в 2005-2006 роках;Андрій Осіпов, експерт Інституту Політичної Освіти, депутат Луцької міської ради VI скликання; Сергій Лобойко - керівник Центру розвитку інновацій; Олександр Солонтай - керівник Програми практичної політики.

Особлива подяка ГО «Нове місто» за надання рекомендаційного листа депутату Вугледарської міської ради, без якого участь у навчанні в рамках програми Інституту Політичної Освіти була би неможливою.