Installing Joomla

ЗВІТ МІСЬКОГО ГОЛОВИ

ПЕРЕД ТЕРИТОРІАЛЬНОЮ ГРОМАДОЮ

ПРО РОБОТУ ПРОТЯГОМ 2018 РОКУ

1.СОЦІАЛЬНО-ЕКОНОМІЧНИЙ СТАН

Протягом поточного року соціально - економічна ситуація міста характеризується наступними показниками.

Чисельність наявного населення міста - 14923 осіб.

Середньомісячна заробітна плата в розрахунку на одного штатного працівника за січень – листопад 2018 року становить 8593 грн., що складає 118% до відповідного періоду попереднього року.

Обсяг реалізованої промислової продукції у відпускних цінах підприємств за 11 місяців 2018 рік - 874 млн. грн., що складає 88,9 % до планових річних показників та 162 % до відповідного періоду 2017 року.

Видобуток вугілля шахтами міста за 11 місяців 2018 рік склав 640,1 тисяч тон, що у порівнянні з відповідним періодом 2017 роком складає 152%.

В місті Вугледарі станом на 28.12.2018 року заробітна плата на основних підприємствах, в бюджетній сфері виплачена у повному обсязі.

Протягом 2018 року на обліку в службі зайнятості перебувало 577 осіб, із яких за звітний період працевлаштовані – 363 особи.

Кількість одержувачів пенсій станом на 01.12.2018 року становить 10913 осіб, з яких внутрішньо переміщених осіб -5176. Середній розмір пенсій по місту – 4712 грн. Заборгованості з виплати пенсій немає.

За звітний період підприємствами, організаціями, відділами та управліннями Вугледарської міської ради укладено 374 договори про закупівлю товарів, робіт, послуг з використанням системи електронних публічних та державних закупівель Prozorro на загальну суму 40,7 млн. грн. Економія склала - 1,407 млн. грн., середній рівень зниження ціни - 10,5%.

 1. БЮДЖЕТ

За підсумками 11 місяців 2018 року надходження податків, зборів і обов'язкових платежів та міжбюджетних трансфертів в міський бюджет склали 158,1 млн. грн.

До загального фонду міського бюджету надійшло 152,8 млн. грн. (90,8 % до затверджених річних призначень), з них:

- власні й закріплені доходи міського бюджету – 79,6 млн. грн.;

- офіційні трансферти – 73,2 млн. грн.

Основним джерелом формування загального фонду міського бюджету є податок на доходи фізичних осіб, за 11 місяців 2018 року надійшло 68,7 млн. грн. зазначеного податку.

Надходження до міського бюджету по місцевих податках і зборах за 11 місяців - 7,3 млн. грн. або 107,5 % до затверджених річних призначень.

Надходження до спеціального фонду міського бюджету за 11 місяців - 5,3 млн. грн., з них власні надходження бюджетних установ - 4,8 млн. грн.

Видатки міського бюджету за 11 місяців 2018 року виконано в сумі 159,2 млн. грн. або 83,0 % до уточнених річних призначень, у тому числі по загальному фонду – 137,9 млн. грн., по спеціальному фонду – 21,3 млн. грн.

 

 1. ЖИТЛОВО-КОМУНАЛЬНЕ ГОСПОДАРСТВО,

АРХІТЕКТУРА ТА ЗЕМЕЛЬНІ ВІДНОСИНИ

Сфера житлово – комунальних послуг у місті, починаючи з 2016 року, представлена чотирма комунальними підприємствами: КП «Тепломережа», КП «Благоустрій», КП «Водоканал», КП «Керуюча компанія з ЖКП».

На сьогоднішній день у всіх, без виключення, багатоквартирних будинках міста створені об’єднання співвласників. Тобто, загальний відсоток створення ОСББ - 100%.

В рамках затвердженої Програми «Співфінансування капітальних ремонтів житлових будинків ОСББ» протягом 2018 року з міського бюджету було виділено 1,0 млн. грн., за рахунок яких у звітному періоді виконано капітальний ремонт 2,0 тис. м2 покрівель та 560 п. м. внутрішньо будинкових мереж опалення, заміна 104 вікон, а також капітальний ремонт пасажирського ліфту в одному житловому будинку.

Також у поточному році проведено технічне обстеження стану балконів трьох багатоповерхових житлових будинків та 12 пасажирських ліфтів.

Здійснено капітальний ремонт приміщень Вугледарського відділення Державної міграційної служби на суму 279,0 тис. грн.

Цього року з державної до комунальної власності прийнято 2 гуртожитки ДП «Шахтоуправління «Південнодонбаське №1», завдяки чому мешканці зазначених гуртожитків нарешті отримали можливість реалізувати своє право на приватизацію житла. На сьогоднішній день усі мешканці гуртожитків отримали ордери, процес приватизації триває.

Також у комунальну власність придбано об’єкт нерухомості, на території якого розміщено виробничі потужності комунального підприємства «Благоустрій». Здійснюються заходи з прийняття до комунальної власності двох об’єктів безхазяйного майна, розташованих на території міста.

У Вугледарі, на відміну від багатьох інших міст України, вчасно розпочато опалювальний сезон та отримано номінації на придбання скрапленого газу.

На забезпечення безперешкодного доступу людей з обмеженими фізичними можливостями до об’єктів житлового та громадського призначення засобами доступності НВК «Мрія» облаштовано та розроблено проект з облаштування засобами доступності Вугледарського коледжу Донецького державного університету управління.

Цього року проведено капітальний ремонт асфальтового покриття автомобільних доріг та тротуарів в обсязі майже 14 тис.м2, та поточний ремонт 2 тис.м2 міських доріг та тротуарів. На проведення ремонтних робіт з міського бюджету виділено близько 4,5 млн. грн. Проведено реконструкцію площі перед КДЦ (2600 м2) - мощення території, відновлення газонів. Загальна вартість робіт склала 1 млн. 450 тис. грн.

Комунальним підприємством «Благоустрій» виконано поточний ремонт мереж зовнішнього освітлення, і встановлено 20 світлодіодних ліхтарів та 30 вуличних світильників вздовж тротуару за житловими будинками № 9 та 15 по вулиці Трифонова.

Протягом року встановлено 7 дитячих ігрових майданчиків на загальну суму 227,5 тис. грн.

У фінальній стадії знаходяться роботи з першої черги реконструкції очисних споруд м. Вугледара. Виконання робіт проходить за рахунок коштів обласного фонду охорони навколишнього природного середовища. Розроблений проект другої черги реконструкції знаходиться в експертному центрі на проходженні комплексної експертизи. Завдяки реалізації проекту буде повністю відновлена працездатність очисних споруд міста, що не ремонтувались з 1964 року, з моменту їх будівництва.

По місту протягом року здійснено заміну 200 п. м. каналізаційних та близько 2 км водопровідних мереж, а також 300 п. м. мереж теплопостачання.

Розроблено проектно - кошторисну документацію та отримано експертизи по об’єктах «Будівництво кільцевого водопроводу 10 - го мікрорайону міста Вугледара» та «Реконструкція будівлі хлораторної на водопровідному вузлі м. Вугледара», на виконання яких з міського бюджету було передбачено 530 тис. грн.Проведено технічну паспортизацію 8 багатоквартирних житлових будинків та розроблено проектно - кошторисну документацію оснащення загальнобудинковими приладами обліку питного водопостачання усіх житлових будинків міста.

На особливому контролі є реалізація програми з Будівництва власної зовнішньої системи питного водопостачання. Об’ємна та складна програма потребує певного часу для її поступової реалізації, тем не менш, вже розроблено та затверджено детальний план територій біля села Богоявленка та отримано дозвіл на розробку проекту землеустрою під будівництво фільтрувальної та насосної станцій. Тривають роботи з розробки проектно – кошторисної документації.

На теперішній час в місті впроваджено роздільне збирання ТПВ, встановлено 20 комплектів контейнерів для роздільного збирання, отриманих від Департаменту екології ДонОДА разом зі сміттєвозом MAN.

Нагадаю, що наприкінці 2017 року було розпочато роботу сміттєсортувальної станції транзитного приймання, завдяки чому, після відбору придатної до подальшого використання вторинної сировини до полігону м. Волновахи транспортується лише відсортоване сміття. Сортування відходів здійснюється спеціалізованим підприємством, що має необхідні ліцензії, дозволи та відповідний досвід у сфері поводження з відходами.

В рамках проведення Всеукраїнської акції «За чисте довкілля» та міської акції «Вугледар - чисте місто» протягом року здійснювались загальноміські заходи з благоустрою територій. Надруковано та розповсюджено понад 12,0 тисяч одиниць агітаційних стікерів щодо відповідального поводження з відходами та прибирання сміття.

Розпочато Будівництво комунального ринку та перша черга Реконструкції бульвару «Шахтарський», проектно– кошторисну документацію для яких було розроблено у 2017 році.

Згідно з проектом реконструкції бульвару буде проведено реконструкцію існуючої паркової зони та створення парку на вільній від забудови території по вул. Миру, біля будинку № 8. Виконання робіт проходитиме у дві черги: перша черга фінансується за рахунок коштів обласного фонду охорони навколишнього природного середовища, пошук джерел фінансування другої черги триває.

Під час виконання робіт першої черги реконструкції буде висаджена значна кількість нових дерев, кущів та квітів. Передбачається ремонт підпірних стінок, заміна лав та урн, мощення, влаштування системи поливу. На головній площі бульвару буде розміщено пішохідний фонтан.

У березні 2018 року Вугледарською міською радою створено відділ енергоменеджменту та екології, яким ведеться робота, щодо обізнаності населення з питань екології та енергозбереження. Щоденно здійснюється моніторинг фактичного енергоспоживання за показниками лічильників обліку енергетичних ресурсів в установах, підприємствах та організаціях міста, а також щомісячно надається звіт до їх керівників щодо спожитої закладами енергії.

У поточному році Європейською комісією було затверджено розроблений для нашого міста «План дій сталого енергетичного розвитку і клімату до 2030 року», що відкриває можливість для реалізації ще близька півсотні передбачених ним проектів на загальну суму близько 30 млн. євро.

Сфера земельних відносин та архітектури:

У 2018 році розпочато роботу із створення цифрової топографічної основи міста, оновлення генерального плану та плану зонування території (зонінгу) м. Вугледара. Вартість робіт за договором складає 632 тис. грн.

В рамках реалізації інвестиційного проекту регіонального розвитку «Створення містобудівного кадастру у Донецькій області» відділу містобудування та архітектури Вугледарської міської ради були передані відповідні програмно - технічні засоби для ведення містобудівного кадастру.

З першого січня 2018 року, з метою вирішення земельних питань, міською радою був створений відділ земельних відносин, яким протягом року було підготовлено три земельні ділянки для проведення земельних торгів.

17 грудня 2018 року вперше відбулися Земельні торги з права оренди земельної ділянки. В подальшому такі торги будуть постійно проводитися у відкритому режимі, що дозволить наповнювати бюджет міста і запобігти зловживань у цьому напрямку.

Комісією по здійсненню самоврядного контролю за використанням та охороною земель в місті Вугледарі протягом року складено 16 актів перевірки и 16 приписів на усунення порушення земельного законодавства.

В минулому році в місті було створено відділ державного архітектурно – будівельного контролю, який у лютому 2018 року набув повноважень, переданих від Державної архітектурно - будівельної інспекції.

 1. РОЗВИТОК ПІДПРИЄМНИЦТВА

За звітний період в рамках обласної програми підтримки малого і середнього підприємництва «УКРАЇНСЬКИЙ ДОНЕЦЬКИЙ КУРКУЛЬ» у конкурсі на отримання фінансування на реалізацію власних бізнес - проектів взяли участь п’ятеро підприємців міста, двоє з яких стали переможцями зазначеного конкурсу. Переможцями від міста Вугледара стали:

фізична особа - підприємець Карпов Сергій Віталійович. Загальна вартість проекту 273, 3 тис. грн. (частка фінансування із міського бюджету майже 82,0 тис. грн.);

фізична особа - підприємець Дроздов Микола Олександрович. Загальна вартість проекту 450,0 тис. грн. (частка фінансування із міського бюджету 135,0 тис. грн.).

Результатом реалізації проектів, зокрема, має стати створення 8 робочих місць. На даний час проекти профінансовано в повному обсязі і розпочато їх реалізацію.

Сьогодні вже можна підвести перші підсумки реалізації минулорічних проектів - переможців конкурсу «УКРАЇНСЬКИЙ ДОНЕЦЬКИЙ КУРКУЛЬ», а саме:

«Швейний міні - цех» ФОП ТЕЛИЧКО - проект реалізовано. Виготовляється постільна білизна, еко - сумки, сорочки та інше, працевлаштовані 3 особи. Поки залишається невирішеним питання достатності обсягів виробництва - продажу текстильних виробів - для забезпечення планових показників виробництва та створення робочих місць.

«Вирощування та збут великої рогатої худоби» ФОП РЄЧКІНА - проект реалізовано. На міні - фермі утримуються 39 голів молодняку ВРХ, працевлаштовані 2 особи.

Цього року підприємці міста взяли участь у Десятому регіональному конкурсі «Підприємець року Донецької області - 2018», з яких одразу троє стали переможцями: Теличко Ганна Олександрівна, Рєчкіна Людмила Вікторівна та Махура Ганна Миколаївна.

 1. НАДАННЯ АДМІНІСТРАТИВНИХ ПОСЛУГ ТА ВИКОНАННЯ ПОВНОВАЖЕНЬ З ДЕРЖАВНОЇ РЕЄСТРАЦІЇ

Адміністративні послуги мешканцям міста надаються через Центр надання адміністративних послуг за принципом «єдиного вікна». Станом на 28.12.2018 року надається 180 адміністративних послуг, що на 17% більше, ніж у минулому році.

Зареєстровано 3849 звернень юридичних та фізичних осіб, видано 3793 результатів послуг. Найбільш запитуваними послугами у 2018 році є: державна реєстрація прав на нерухоме майно – 804 звернення; реєстрації та зняття з реєстрації місця проживання – 741 звернення, реєстрація діяльності фізичних і юридичних осіб – 413.

Протягом року надавалися послуги за укладеними Договорами про співпрацю у сфері надання адміністративних послуг:

Регіональним сервісним центром МВС України в Донецькій області (реєстрація, перереєстрація транспортних засобів; заміна посвідчення водія; прийом запитів на отримання довідок про відсутність (наявність) судимості). За звітний період за отриманням послуг мобільного сервісного центру звернулося понад 170 осіб.

Головним територіальним управлінням юстиції у Донецькій області щодо реалізації державної політики у сфері державної реєстрації громадських об'єднань із статусом юридичної особи. За звітний період звернулося за реєстрацією і внесенням змін до відомостей 21 суб’єкт, а саме: громадські організації  - 18 суб’єктів звернення; політичні партії – 1 звернення; профспілки – 2 звернення.

Головним управлінням Держгеокадастру у Донецькій області щодо реалізації державної політики у сфері земельних відносин. За звітний період за реєстрацією, внесенням змін до відомостей та наданням інформації, яка міститься в Державному земельному кадастрі, звернулося 737 суб’єктів.

         На теперішній час, відповідно Угоди №205 від 30.10.2018 року Про взаємодію між Головним територіальним управлінням юстиції у Донецькій області та Вугледарською міською радою, розглядається пропозиція щодо надання послуг з реєстрації актів цивільного стану.

         Центр надання адміністративних послуг м. Вугледара став переможцем відбору учасників Фази впровадження Програми «U-LEAD з Європою» в частині інституційної допомоги з навчання персоналу, підвищення кваліфікації та допомоги у роботі з мешканцями міста.

 1. БЕЗПЕКА ЖИТТЄДІЯЛЬНОСТІ

У взаємодії з правоохоронними органами систематично здійснюються заходи із забезпечення громадської безпеки, попередження правопорушень, стихійної торгівлі, легалізації робочих місць.

Місто долучилося до проекту «Безпечний будинок» Програми безпеки, запровадженої поліцією Донеччини і яка є складовою єдиної Стратегії розвитку системи МВС до 2020 року.

У серпні 2018 рішенням міської ради затверджено Програму «Протидія тероризму - 2018», в якій визначені превентивні заходи, спрямовані на посилення захисту життя та здоров’я людей, громадської безпеки, охорони об’єктів та недопущення проявів тероризму. Фінансування програми передбачено у сумі 450,0 тис. гривень.

У Вугледарському міському суді закінчується реалізація програми «Фізична доступність до правосуддя в зоні конфлікту на сході України». Фінансування програми близько 500 тис. грн. за підтримки ПРООН.

Для оперативного реагування, патрулювання та супроводу міське відділення поліції у поточному році отримало новий автомобіль «Шкода Рапід».

10 вересня 2018 року на посаду начальника Вугледарського відділення поліції призначено полковника поліції Павленка Сергія Михайловича, що мало позитивні наслідки на стан безпеки та охорони громадського порядку у місті.

17 грудня 2018 року рятувальники Вугледара отримали новий пожежний автомобіль, оснащений сучасним обладнанням.

Міська рада здійснює взаємодію з військовими формуваннями Національної гвардії України. На території міста розміщено військову частину ЗСУ.

За сприянням та допомогою міської ради облаштований блокпост, який знаходиться на виїзді з міста. Під час зустрічі з командуючим Операції об’єднаних сил генерал - лейтенантом Наєвим С.І. надана висока оцінка діям органу місцевого самоврядування.

Що стосується безоплатної правової допомоги населенню, то моїм розпорядженням затверджений графік прийому осіб на 2018 рік, які потребують такої допомоги з питань, що належать до компетенції міської ради. Координацію роботи покладено на юридичний відділ міської ради. За звітний період за безоплатною правовою допомогою звернулось 25 осіб, яким надані юридичні консультації та практична допомога.

Вугледарським бюро правової допомоги (вторинна правова допомога) протягом звітного терміну надано 1423 консультацій за зверненнями громадян. З грудня 2017 рік по теперішній час забезпечено роботу мобільного пункту консультування на лінії розмежування на КПВВ «Мар`їнка».

В місті реалізується низка програм з підвищення правової грамотності населення.

 1. СОЦІАЛЬНИЙ ЗАХИСТ ТА РОБОТА З ВИМУШЕНО -ПЕРЕМІЩЕНИМИ ОСОБАМИ

Протягом року в місті здійснювалися заходи з реалізації міських соціальних програм, якими передбачено фінансування видатків на компенсаційні виплати та матеріальну допомогу окремим категоріям громадян.

Станом на 28.12.2018 року на персоніфікованому обліку перебувають:

 • 73 особи із числа учасників АТО;

- 9227 осіб з числа вимушено – переміщених осіб.

Матеріальна допомога учасникам бойових дій із числа АТО виплачена на суму 60,0 тис. грн., одноразова допомога особам із числа ВПО - на суму 11,3 тис. грн.

Всі учасники АТО, які перебувають на персоніфікованому обліку, мають право отримувати пільги на оплату житлово - комунальних послуг в розмірі 75%.

Найбільший контингент отримувачів соціальної допомоги:

- 1042 сімей – отримувачів допомоги на дітей. Видатки за відповідний період склали - 12,4 млн. грн.

- 175 сімей – отримувачів державної соціальної допомоги особам з інвалідністю з дитинства та дітям з інвалідністю. Обсяг видатків 3,5 млн. грн.

- 63 сім’ї – отримувачі державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім’ям, профінансовано 1,3 млн. грн.

Кількість отримувачів державної соціальної допомоги на дітей - сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, грошового забезпечення батькам - вихователям і прийомним батькам за принципом «гроші ходять за дитиною» - становить 3 сім’ї (один дитячий будинок сімейного типу та дві прийомні сім’ї)- загальна сума видатків 669,2 тис. грн.

Кількість одержувачів житлових субсидій - 1852, по відношенню до показників 2017 року зменшення на 56%.

В управлінні соціального захисту, як орієнтир для сліпих та слабозорих мешканців міста, придбана і буде встановлена подвійна тактильна накладка з контрастними вставками в якості направляючого індикатора позначення напрямку руху. Вартість 7,0 тис. грн.

Вугледарським територіальним центром соціального обслуговування надаються соціальні послуги самотнім особам похилого віку, пенсіонерам, особам з інвалідністю, ветеранам. На обліку в територіальному центрі перебуває 1038 осіб.

Протягом 2018 року на обліку Вугледарського міського центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді перебувало 300 сімей із числа ВПО; осіб та сімей учасників АТО, сімей, де є ризик позбавлення батьківських прав. Усім сім’ям надавалась всебічна соціально - психологічна, юридична допомога.

У 2018 році 135 сімей звернулось з заявами про надання висновку оцінки потреб для отримання статусу дитини, яка постраждала внаслідок воєнних дій та збройних конфліктів. Висновки надані 194 дітям.

До реєстру користувачів гуманітарної та благодійної допомоги внесено 3637 осіб.

Протягом року продовжилася співпраця з гуманітарними благодійними організаціями і фондами. Крім передбаченої законодавством допомоги, особам з числа ВПО була надана фінансова та гуманітарна підтримка із залученням Благодійного фонду «Центр взаємодопомоги Врятуємо Україну», зокрема: 45 сімей отримали фінансову допомогу - 35,0 тис. грн; 75 сімей отримали гуманітарну допомогу у вигляді продуктових наборів.

Для надання одноразової матеріальної допомоги мешканцям міста Вугледара у 2018 році з міського бюджету було виділено 1,2 млн. грн. Матеріальну допомогу на лікування дітей – інвалідів до 18 років отримали 19 сімей на суму 200,0 тис. грн. (на 33% більше, ніж у 2017 році). Одноразову матеріальну допомогу мешканцям міста, які опинилася в складних життєвих обставинах, отримало 146 осіб на суму 1,0 млн. грн. (на 25 % більше).

 1. ДОТРИМАННЯ ЗАКОНОДАВСТА ПРО ПРАЦЮ

З метою забезпечення на території міста дотримання законодавства про працю протягом звітного терміну проведено низку заходів з питань додержання мінімальних гарантій в оплаті праці, оформлення трудових відносин із найманими працівниками, здійснено чотири інспекційні відвідування підприємств та ФОП.

За звітний період було зареєстровано 120 фізичних осіб - підприємців і 302 найманих працівника. Для порівняння: у 2017 році було зареєстровано 66 фізичних осіб - підприємців і 132 найманих працівника. Така тенденція свідчить про позитивні наслідки проведеної роботи.

Робочою групою з питань легалізації виплати заробітної плати та зайнятості населення з січня 2018 року проведено 16 обстежень, в ході було виявлено 80 порушень. За звітний період легалізовано 80 робочих місць.

 1. ОСВІТА

Дошкільну освіту у місті забезпечують два дошкільні навчальні заклади та дошкільний підрозділ Вугледарського НВК «МРІЯ». Кількість вихованців складає 555 дітей.

З метою забезпечення комфортних умов для наймолодших мешканців нашого міста, покращення навчально - виховного процесу та матеріально -технічної бази дошкільних закладів у 2018 році реалізовано проект «Капітальний ремонт пральні у дошкільному навчальному закладі № 1 «Джерельце»» загальною вартістю 250,7 тис. грн.; придбано дитячі меблі, пральні машини, водонагрівальні баки, пожежне обладнання на загальну суму 64,7 тис. грн.

У місті функціонують три різнопрофільні заклади загальної середньої освіти, які задовольняють потреби населення. В них в одну зміну навчаються 1740 учнів денної школи. Середня наповнюваність класів – 23 учні.

         У 2018 - 2019 навчальному році учні початкової ланки та діти пільгової категорії – 754 учні - на 100% харчуються за рахунок міського бюджету.

         В школах міста створено 6 навчальних комп’ютерних комплексів. Загальна кількість сучасної комп’ютерної техніки складає 150 одиниць. Всі шкільні бібліотеки оснащені комп'ютерами та мають доступ до мережі Інтернет.

         Протягом року виконувалася міська програма роботи з обдарованими дітьми. Двадцять дві обдаровані дитини отримували стипендії Вугледарської міської ради. Загальний обсяг виплаченої стипендії склав 41 тис. грн.

Влітку 2018 року до оздоровлення та відпочинку залучено 155 учнів. На базі шкіл було організовано роботу пришкільних таборів з денним перебуванням дітей 1 - 4 класів (121 особа). На їх роботу з міського бюджету було виділено 30,8 тис. грн.

         У поточному році за кошти державного бюджету реалізовано ІІІ етап проекту щодо створення опорної школи на базі Вугледарського НВК «МРІЯ», сума фінансування якого - 20,5 млн. грн.

   Проведено капітальні ремонти кабінетів початкової школи, спеціалізованих кабінетів, актової зали, кабінетів інформатики та коридорів школи. Облаштовано конференц - залу. Здійснено ремонт сходових клітин, туалетної кімнати для маломобільних груп населення, шкільної їдальні тощо. Завершено будівництво спортивного комплексу, реконструкцію головного входу школи, облаштування шкільного гардеробу. Проведено роботи з благоустрою території закладу. Виконані роботи по заміні зовнішніх мереж закладу: теплопостачання і водовідведення.

Першого вересня 2018 року зустрів своїх вихованців оновлений заклад - опорна школа НВК «МРІЯ». Урочисте свято відбулося за участі голови Донецької облдержадміністрації, керівника обласної військово – цивільної адміністрації Куця Олександра Івановича.

Фінальне завершення проекту заплановано до кінця року. Це пов’язано з проведенням додаткових робіт після коригування проектно - кошторисної документації, що декілька продовжує термін його реалізації, але загалом не впливає на організацію навчального процесу.

У Вугледарському НВК «Політехнічний ліцей-школа І-ІІ ступенів» протягом поточного року реалізовано інфраструктурні проекти

1.Капітальний ремонт приміщення харчоблоку – 1,8 млн. грн. Проект розраховано на 2018 - 2019 роки. В поточному році проведено ремонт харчоблоку 2-го поверху (електротехнічні, штукатурні роботи, здійснено укладання керамічної плитки, встановлено металопластикові двері та вентиляційна система, частково придбано нове технологічне обладнання).

2.Частковий капітальний ремонт приміщення їдальні –  1,2 млн. грн. Виконано ремонт обідньої зали, збудовано сучасну актову залу на 150 місць.

3.Будівництво огорожі – майже 500 тис. грн.

 1. За програмою «Нова українська школа» виконано ремонт 2-х перших класів. Витрати склали близько 100,0 тис. грн.

Вугледарська загальноосвітня школа № 2. Головний проект року – «Енергозберігаючий проект» за рахунок інвестиційних коштів НЕФКО. Загальна сума проекту – 348 тис. євро. На сьогодні виконано ремонт покрівлі – встановлена двосхила покрівля, площа 2440 м2. Завершується утеплення цоколю та стін центрального фасаду школи.

        За програмою «Нова українська школа» та, в першу чергу, для створення ресурсних класів, за рахунок державної субвенції та міського бюджету для шкіл міста закуплено обладнання та матеріали, зокрема меблі для навчальних класів, актової зали, мультимедійне обладнання, ноутбуки, навчальні дошки, дидактичні матеріали та інше на загальну суму – 911,4 тис. грн.

 1. ОХОРОНА ЗДОРОВ’Я

Медична допомога населенню Вугледара надається медичними працівниками Центру первинної медико - санітарної допомоги (первинна медична допомога), лікувально - профілактичної установи центральної міської лікарні (вторинна медична допомога) та бригадами швидкої медичної допомоги Волноваської станції екстреної медичної допомоги (екстрена медична допомога).

Вторинна медична допомога. Лікувально - профілактична установа Центральна міська лікарня представлена: стаціонарним відділенням на 90 ліжок; консультативною поліклінікою, в якій ведеться прийом по 15 спеціалізаціям; лікувально - діагностичною службою; адміністративно - господарською частиною.

В штатному розкладі передбачено 189 посад. Укомплектованість лікарями складає 86,4 %, молодшим та іншим персоналом - 100%. На сьогоднішній день актуальним є питання укомплектування посади анестезіолога.

Фінансування закладу відбувається за рахунок коштів медичної субвенції та коштів міського бюджету. Бюджет затверджений в сумі 18,6 млн. грн., що складає 74% від потреби, в тому числі: субвенція з обласного бюджету – 11, 7 млн. грн (61,2%); міський бюджет – 6,8 млн. грн (38,8 %).

Станом на 01.11.2018 було профінансовано 15,9 млн. грн., що складає 90,3 % від запланованого. Заборгованість з виплати заробітної плати медичним працівникам відсутня.

На придбання медикаментів та виробів медичного призначення виділено 1,3 млн. грн, або 110,0 тис. грн. щомісячно. Закупівля ліків проводиться через систему Prozоrro, що дозволило заощадити 107, 9 тис. грн., з яких 60,0 тис. грн. направлено на закупівлю інсуліну для хворих на цукровий діабет. Ліки закуповуються згідно формуляра МОЗ. Інформація про наявність ліків в стаціонарних відділеннях розміщується на офіційному веб - сайті міської ради.

У поточному році закінчено капітальний ремонт стаціонарних відділень. Загальна вартість ремонту, який відбувався протягом 2015-2018 років, близько 4,0 млн. гривень. Протягом 2018 року виконано поточний ремонт правого крила IV поверху головного корпусу, вартість - 245,0 тис. грн. Придбано медичне обладнання на загальну суму 400,0 тис. грн., в тому числі дві стоматологічні установки, кисневий компенсатор та автоклав.

Розпочато роботу щодо реорганізації ЛПУ ЦМЛ в Комунальне некомерційне підприємство «Лікувально- профілактична установа Центральна міська лікарня Вугледарської міської ради».

Первинна медична допомога. В 2018 році, з початком реформи первинної ланки, відповідно до Закону України «Про державні фінансові гарантії медичного обслуговування населення», з метою впровадження нової моделі фінансування від Національної служби здоров’я України, змінено організаційно - правову форму закладу, який реорганізовано в Комунальне некомерційне підприємство «Центр первинної медико - санітарної допомоги Вугледарської міської ради».

Заклад представлений лікувально - профілактичним підрозділом (2 амбулаторії, денний стаціонар загально-соматичного профілю), адміністративно – господарським підрозділом та допоміжними кабінетами.

Кількість штатних посад у закладі – 67,25. Серед лікарських посад: лікарів загальної практики - сімейних лікарів - 8; лікарів - терапевтів - 2; лікарів– педіатрів - 2. Укомплектованість лікарськими посадами склала на 01.12.2018 рок 81,8 %, укомплектованість середнім медичним персоналом - 100%.

Фінансування закладу відбувається за рахунок коштів медичної субвенції та коштів міського бюджету. В 2018 році планові призначення по загальному фонду склали 4,7 млн. грн, з них кошти медичної субвенції – 3,0 млн. грн.

Витрати на відшкодування пільгових рецептів склали 250,0 тис. грн; витрати на відшкодування за програмою «Доступні ліки» - 760,7 тис. грн. (заплановано 834,7 тис. грн). В програмі на сьогоднішній день беруть участь три аптеки: «Добрі ліки», «Арніка», ПП «Карпусь».

З метою покращення матеріально - технічної бази проведено закупівлю 4 ноутбуків, холодильника, проектора, експрес - тестів для діагностики на загальну суму 54, 1 тис. грн., а також мобільних телефонів для лікарів (30,0 тис. грн.). Матеріально - технічне оснащення за основним списком Наказу МОЗ складає близько 90%.

Триває кампанія «Обери свого лікаря». Лікаря обрали 12858 мешканців міста, що складає 78,8 %. До речі, середньо обласний показник - 60,9%, по Україні - 60%.

Запис на прийом до лікаря здійснюється за телефоном чи реєстратором.

В закладі наявні всі вакцини для щеплення дорослих та дітей. Станом на 01.12.2018 року рівень вакцинації серед дорослих склав 51,5%, серед дітей – 78,7%.

         Серед позитивних тенденцій слід виділити збільшення заробітної плати медичним працівникам первинної ланки: на сьогодні середня заробітна плата лікарів складає 10 550 грн. (підвищення на 46%), медперсоналу – 7200 грн. (підвищення на 27%).

 1. СІМ’Я. ДІТИ. МОЛОДЬ

В рамках реалізації державної молодіжної, сімейної та гендерної політики у місті реалізується низка комплексних та цільових програм, на виконання яких з міського бюджету 2018 року виділено 212,7 тис. грн., а саме: 25,0 тис. грн.– для проведення тематичних, культурно – просвітницьких, інформаційно - профілактичних заходів, національно - патріотичного виховання; 60,0 тис. грн.– для заохочення обдарованих дітей та молоді м. Вугледара; 127,7 тис. грн. – для оздоровлення та відпочинку дітей.

За звітний період послуги з оздоровлення та відпочинку отримали всього 231 дитина.

За рахунок державного бюджету надано 20 путівок (на суму 251,7 тис. грн.), за рахунок обласного бюджету - 18 путівок (на суму 140,4 тис. грн.), за рахунок делегованих коштів - 6 путівок (на суму 48,8 тис. грн). За методом часткового відшкодування вартості путівок до дитячих оздоровчих закладів Донецької області - оздоровлено 27 дітей на загальну суму 100,4 тис грн. (субвенція з обласного бюджету 50,2 тис. грн.).

За Програмою заохочення обдарованих дітей та молоді в 2018 році до заохочення були представлені 19 осіб з виплатою грошової винагороди (загальна сума 53,0 тис. грн.).

З метою поширення сімейних форм виховання ще у 2017 році розпочалася підготовча робота з питання створення у місті дитячого будинку сімейного типу (ДБСТ), для якого за рахунок субвенції з державного бюджету у комунальну власність територіальної громади придбано житловий будинок.

Дитячий будинок сімейного типу створено у січні 2018 року за рішенням виконавчого комітету. До ДБСТ влаштовано 7 дітей, позбавлених батьківського піклування. Для облаштування ДБСТ із міського бюджету виділено 132,3 тис. грн., з обласного бюджету - 50 тис. грн. (на придбання меблів та побутової техніки).

З метою забезпечення житлом осіб з числа дітей - сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, у 2018 році продовжено реалізацію програми з придбання житла для даної категорії мешканців міста. Вперше таке житло було придбане у 2017 році.

В 2018 році придбано чотири однокімнатні квартири, в тому числі, три квартири - на умовах співфінансування із обласним бюджетом (50 х 50) та одна квартира - за рахунок субвенції з державного бюджету.

З грудня 2017 року у місті Вугледарі розпочав свою роботу Молодіжний центр «МІКС», основними напрямками діяльності якого є розвиток та реалізація творчого потенціалу молоді, підвищення рівня її мобільності.

З початку 2018 року у молодіжному центрі було проведено більше 37 заходів. Це тематичні, навчальні, просвітницькі та розважальні заходи, кіноперегляди та інструктажі. Молодіжний центр «МІКС» не тільки бере активну участь у культурних та молодіжних заходах міста, але вже став учасником Всеукраїнських та Міжнародних форумів, освітніх семінарів та конференцій.

З ініціативи молоді Вугледара, підтриманою міським головою і міською радою, вперше у 2018 році в місті започатковано своєрідний фестивальний рух. Протягом року у місті відбулося декілька масштабних фестивалів:

06 травня 2018 року пройшов Перший міський фестиваль «Urban_fest Vugledar Incognito» з основним меседжем «Місто, якого ти ще не знаєш». Фестиваль відбувся в рамках проекту «Культурний майнінг». Ініціативна група молоді у складі 6 осіб стала учасницею цього проекту, пройшла дві навчальні академії проектного менеджменту, за підсумками яких отримала грант у сумі 70 тис. грн. на реалізацію власного проекту.

Завдяки цьому фестивалю створено підґрунтя для соціального партнерства влади, громади і бізнесу, а також започатковано молодіжний волонтерський рух.

В рамках реалізації громадських проектів, переможців конкурсу Бюджету участі - 2017 року, 08 вересня 2018 року відбувся фестиваль «Гостинна громада» з основним гаслом «Бережемо традиції – створюємо спільне майбутнє». До фестивалю були залучені представники суміжних сільських громад. Проект реалізований міський відділом культури і туризму за участі Агенції розвитку Вугледара.

Ще один фестиваль, що відбувся 29 вересня 2018 року, - це Всеукраїнський мандрівний фестиваль «З країни в Україну» - «Культурний Антивірус» з основним слоганом «Люди змінюють міста, а громади – Україну» - «Завантажуйся на зміни». Організаторами фестивалю, поряд з Київською командою, стала місцева команда «Студія ідей 78», що пройшла дві навчальні академії фестивального менеджменту.

Ці події стали можливими не тільки завдяки молодіжній ініціативі і підтримки з боку міської влади, підприємств і установ, а й соціально - відповідальному бізнесу, активності небайдужих мешканців міста.

 1. ФІЗИЧНА КУЛЬТУРА І СПОРТ

В місті фізичною культурою і спортом систематично займаються 3715 осіб. За звітний період проведено 38 спортивно - масових заходи, до яких залучено 2100 осіб. Спортсмени і команди міста взяли участь в 48 змаганнях різного рівня (1345 учасників). Спортивна база міста представлена спортивними залами та майданчиками дитячо - юнацької спортивної школи, загальноосвітніх закладів, спортивними спорудами та пристосованими приміщеннями підприємств і організацій.

За програмою «Фізична культура та спорт» на 2018 рік були передбачені кошти:

- на організацію та проведення міських спортивно - масових заходів. Проведено 21 міський спортивно - масовий захід, витрачено 16,0 тис. грн.;

- для участі спортсменів та команд міста в змаганнях різного рівня. На участь у 13 виїзних спортивних заходах витрачено 48,5 тис. грн.

З метою розвитку спортивно - масової роботи, проведення фізкультурно - спортивних змагань за місцем проживання та у місцях масового відпочинку рішенням міської ради утворено комунальний заклад «Вугледарський міський центр фізичного здоров’я населення «Спорт для всіх». Розроблено проектно - кошторисну документацію для будівництва спортивного залу на суму 72,0 тис. грн.

16 травня 2018 у Вугледарі відбулося спільне засідання Департаменту сім’ї, молоді та спорту Донецької ОДА з представниками виконавчих органів міської ради і виїзне засідання колегії Департаменту з обговорення питань розвитку фізичної культури та спорту.

У дитячо - юнацькій спортивній школі займається 445 вихованців (28 груп) під керівництвом 12 тренерів з видів спорту: футбол, греко -римська боротьба, легка атлетика, бокс, важка атлетика.

На утримання дитячо - юнацької спортивної школи у 2018 році виділено 3,6 млн. грн.

Протягом звітного періоду вихованці ДЮСШ здобули низку перемог в спортивних змаганнях різного рівня, в тому числі і Всеукраїнського, зокрема:

Команда хлопчиків, 2009 року народження, - срібний призер Чемпіонату України з футзалу (лютий 2018, м. Кривий Ріг);

Калініченко Кирило, 2003 року народження, кандидат в майстри спорту - срібний призер Чемпіонату України з греко - римської боротьби серед юнаків (квітень 2018 року, м. Рівне); бронзовий призер у командному Чемпіонаті України з греко - римської боротьби (вересень 2018 року, м. Миколаїв);

Бородіна Кристина, 1999 року народження, кандидат в майстри спорту - срібна призерка Чемпіонату України з важкої атлетики серед юніорів (березень 2018 року, м. Берегове); бронзова призерка двох Чемпіонатів України з важкої атлетики (серпень, м. Коломия; вересень, м. Львів); чемпіонка України з важкої атлетики серед спортсменів ШВСМ (грудень 2018 року, м. Харків).

Соломаха Віталій – срібний призер Чемпіонату України з важкої атлетики серед спортсменів ШВСМ (грудень 2018 року, м. Харків).

Літвяхова Валерія, 2004 року народження, – п’ятиразова чемпіонка України з легкої атлетики серед спортсменів з інвалідністю (лютий - березень 2018 року, м. Бахмут; липень 2018 року, м. Кропивницький);

Новодранов Володимир, 2003 року народження, - срібний призер двох Чемпіонатів України з легкої атлетики (січень - лютий, м. Київ, червень 2018 року, м. Харків);

Костіна Аліна, 2002 року народження, - чемпіонка Чемпіонату України з легкої атлетики (вересень 2018 року, м. Черкаси).

Спортивна підготовка, закладена тренерами міста Вугледара, дозволяє вихованцям міста вдало продовжувати свою спортивну кар’єру. Так в травні у Македонії на Чемпіонаті Європи з греко - римської боротьби серед кадетів бронзову нагороду здобув Гліб Скорофатов, вихованець ДЮСШ.

Важкоатлети, вихованці Заслуженого тренера України Володимира Миколайовича Худіна:

Євген Бурбала – бронзовий призер Чемпіонату України з важкої атлетики серед юніорів (березень 2018 року, м. Берегове);

Ілля Куліков – майстер спорту, мала бронза в поштовху і 5 місце в загальному заліку на Чемпіонаті Європи серед юніорів та молоді до 23 років (жовтень 2018 року, м. Замосць, Польща);

Анастасія Лисенко – майстер спорту міжнародного класу, срібний призер (ривок, поштовх) та 5-те місце у сумі двоборства Міжнародного Кубку з важкої атлетики (Катар), Чемпіонка Європи з важкої атлетики серед юніорів та молоді до 23 років (жовтень 2018 року, м. Замосць, Польща). Сьогодні спортсменка представляє Одеську область.

Для стимулювання та заохочення провідних спортсменів Вугледара та їх тренерів відповідно до Програми «Стипендія міського голови» з міського бюджету виділено 50,0 тис. грн. У 2018 році стипендію призначено 17 спортсменам і 3 тренерам.

Золотий дубль у Всеукраїнських змаганнях «Мама, тато, я – спортивна сім’я» у родини Савчуків. Ця родина бере участь у змаганнях з 2009 року, і чотири рази виїжджала на фінальний всеукраїнський етап. В 2017 році стала переможцем Всеукраїнських змагань, а в 2018 році – повторила свій успіх, вдруге виборовши золоту перемогу і звання - найспортивніша родина України.

 1. КУЛЬТУРА

         У поточному році фінансування галузі культури з міського бюджету по загальному фонду – 6,3 млн. грн., по спеціальному фонду – 1,0 млн. грн., що дозволило поліпшити матеріально - технічну базу закладів культури міста. За рахунок зазначених видатків здійснювалась діяльність комунальних закладів культури: школи мистецтв; міського культурно – дозвіллєвого центру; міської публічної бібліотеки; міської бібліотеки для дітей.

         Школа мистецтв. Контингент школи становить 210 учнів, в тому числі, 40 дітей пільгової категорії (навчаються на безоплатній основі). Вихованці школи мають багато нагород конкурсів різного рівня та 13 дітей отримали стипендію та грошові винагороди міської ради.

         Протягом звітного періоду в школі мистецтв проведено поточний ремонт класів та коридорів на суму 97,3 тис. грн.

         Бібліотечне обслуговування в місті здійснюють дві бібліотеки. Книжковий фонд складає 43,9 тис. екземплярів.

         Протягом року проведено поточний ремонт та облаштування читальної зали бібліотеки для дітей на суму 26,2 тис. грн. Зроблено передплату періодичних видань на 20,0 тис. грн.

         Активно впроваджуються ефективні форми роботи та програми популяризації книги. В травні 2018 року дитяча бібліотека представила свій досвід роботи з дітьми на Всеукраїнському семінарі «Через казку до реальності: роль бібліотеки у розвитку дитини», який надалі буде впроваджуватися в роботу бібліотек України.

Міські бібліотеки відповідають вимогам сьогодення і є найкращими серед бібліотек малих міст області.

         Культурно - дозвіллєвим центром протягом року проведені різноманітні заходи, в тому числі, творчі, урочисті, культурно - мистецькі. Творчі колективи міста були забезпечені транспортом для участі в обласних, Всеукраїнських, Міжнародних конкурсах і фестивалях, на що направлено 30,0 тис. грн.

В 2018 році звання «ЗРАЗКОВИЙ» отримав танцювальний колектив «Фієста» Культурного центру шахтоуправління «Південнодонбаське» №1.

         Для комфортного відпочинку та дозвілля населення у поточному році облаштована площа біля культурно - дозвіллєвого центру, на черзі - встановлення лавок для відпочинку. Додатково відремонтовані сходи та ганок будівлі КДЦ (на суму 121,6 тис. грн.) та здійснено ремонт фасаду (на суму 52,0 тис. грн). Прибудовується додаткове приміщення до будівлі КДЦ (вартість проекту 562,0 тис. грн.).

В сфері культури розроблено ще низку проектів, в тому числі енергозберігаючих. Робота в цьому напрямку триває.

 1. ДІЯЛЬНІСТЬ МІСЬКОЇ РАДИ. ОРГАНІЗАЦІЙНА РОБОТА ТА ЗВЕРЕНЕННЯ ГРОМАДЯН

Робота Вугледарської міської ради 7 скликання була спрямована на розвиток основних засад місцевого самоврядування, забезпечення соціально - економічного та культурного розвитку міста, формування та виконання показників міського бюджету. Робота здійснювалась в межах повноважень, визначених Хартією місцевого самоврядування, Конституцією та Законами України «Про місцеве самоврядування в Україні», «Про статус депутатів місцевих рад» та відповідно до Регламенту Вугледарської міської ради.

Відбулися зміни в персональному складі міської ради: склав повноваження за власним бажанням депутат Стешенко Р.В. З 25.09.2018 року набув повноважень депутата міської ради 7 скликання - Буряк М.О., представник політичної партії «Наш край».

Протягом року відбулося 77 засідань постійних профільних комісій міської ради з попереднього розгляду питань, які виносяться на розгляд міської ради. На засіданнях розглянуто близько 800 питань.

Проведено 14 пленарних засідань міської ради. Прийнято 375 рішень, з них взято на контроль - 95. Найбільша кількість рішень прийнята з питань: житлово - комунальних (72 рішення), фінансового характеру (32 рішення), земельних (32 рішення), освіти (25 рішень), економіки, стратегії розвитку та інвестицій (23 рішення).

         Міською радою у 2018 році заслухано інформацію Волноваської прокуратури та керівника Вугледарського відділення поліції про стан законності та боротьби із злочинністю, охорони громадського порядку, а також інформацію керівників комунальних підприємств про стан роботи житлово - комунального господарства.

З метою підвищення прозорості, відкритості і обізнаності мешканців щодо роботи міської ради, додержання вимог Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» в частині забезпечення поіменного голосування, в рамках підписаного меморандуму про взаєморозуміння між міською радою та Проектом «Зміцнення громадської довіри» USAID, проведено оснащення і облаштування сесійної зали технічною системою голосування «ВІЧЕ». Вартість проекту – 566,4 тис. грн.

Отже, з травня 2018 року відеотрансляції пленарних засідань здійснюються в он - лайн режимі, також вони доступні для ознайомлення через офіційний веб - сайт міської ради на каналі Ютуб.

Склад виконавчого комітету міської ради 17 осіб. За звітний період відбулося 37 засідань виконавчого комітету: 14 чергових, 23 позачергових, на яких було розглянуті питання життєдіяльності міста і прийнято 717 рішень.

В межах повноважень, видано 893 розпорядження.

Звернення громадян. За звітний період від мешканців міста до Вугледарської міської ради надійшло 266 звернень.

За тематикою питань перше місце посіли питання житлово- комунального господарства – біля 55 % від загальної кількості. На другому місці – питання соціального захисту (біля 35%). Третє місце - питання забезпечення дотримання законності та охорони правопорядку (понад 10 % від загальної кількості).

Усі звернення, що надійшли до Вугледарської міської ради у звітному періоді, розглянуто в межах чинного законодавства та у визначені законодавством терміни, всім заявникам повідомлена інформація про результати розгляду звернень та порядок їх оскарження.

Вугледарська міська рада проводить роботу з впровадження системи електронного документообігу. Рішенням міської ради від 23.06.2018 №7/31-14 затверджено Програму запровадження електронного документообігу у виконавчих органах Вугледарської міської ради на період 2018-2019 років з фінансуванням у сумі 250,0 тис. грн. та встановленням 39 робочих місць автоматизованої системи діловодства на базі системи управління документами «ДОК ПРОФ 3».

У IV кварталі 2018 року здійснено закупівлю 18 робочих місць програми «ДОК ПРОФ 3» та отримано ліцензійний сертифікат для їх використання. У грудні поточного року розпочато роботу з налаштування серверної компоненти програмного забезпечення. Наразі триває робота з наповнення баз даних, створення ролей і надання доступу користувачам.

 1. СПРИЯННЯ РОЗВИТКУ ГРОМАДЯНСЬКОГО СУСПІЛЬСТВА

Протягом звітного терміну в суспільному просторі міста найбільш активними та найчисельнішими залишалися громадські організації осіб з інвалідністю та ветеранів. В 2018 році цим організаціям була передбачена фінансова підтримка в обсязі 123, 7 тис. грн.

Відповідно до нормативних документів розроблено Положення про порядок проведення конкурсу з визначення програм (проектів, заходів), розроблених інститутами громадянського суспільства, для виконання (реалізації) яких надається фінансова підтримка. Отже, з 2019 року фінпідтримка громадським організаціям надаватиметься на конкурсній основі.

У серпні 2018 року відбувся моніторинговий візит до міста Вугледара представника Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини в Донецькій та Луганській областях та заступниці Голови міжвідомчої координаційного групи з ромських питань при Кабінеті Міністрів України, керівника проекту Ради Європи з питань національних меншин та ромів.

За сприяння та підтримки USAID та Інституту бюджетування та з метою залучення громадськості до вирішення місцевих проблем у Вугледарі з 2017 року запроваджено конкурс громадських проектів. 10 проектів – переможців конкурсу Бюджету участі - 2017 року реалізовані у поточному році.

У 2018 році проведено другий конкурс громадських проектів, на який було подано 32 проекти, з них 21 проект брав участь у голосуванні. 10 проектів – переможців 2018 року будуть реалізовані в 2019 році.

Протягом року громадські організації активно долучилися до участі в грантових програмах з адвокації, соціальної адаптації, вирішення питань ВПО, урбаністики, безпеки громади. Представники громадських інституцій брали участь в навчальних семінарах і тренінгах з метою підвищення рівня їх компетенцій, в тому числі, з питань взаємодії з міською радою, підготовки і реалізації власних проектів.

Велику допомогу громадським об’єднанням в частині розробки, супроводу та реалізації проектів надає установа «Агенція розвитку Вугледара».

 1. ФОРМУВАННЯ ОБ’ЄДНАНОЇ ГРОМАДИ

З прийняттям у 2018 році змін до Закону «Про добровільне об’єднання територіальних громад», та з метою формування Вугледарської об’єднаної територіальної громади, протягом червня – липня 2018 року у Вугледарській і суміжних сільських громадах Мар’їнського району проведені заходи, передбачені за процедурою приєднання.

Відповідний пакет документів був направлений на розгляд до Донецької облдержадміністрації. Питання на теперішній час залишається відкритим.

Протягом звітного терміну місто продовжило співпрацю з суміжними сільськими громадами, зокрема, в рамках Форуму місцевого розвитку територіальних громад, створеного у 2017 році, та Робочої групи з безпеки, що плідно співпрацюють з програмою ПРООН «Відновлення та розбудови миру» компоненту 3 «Громадська безпека та соціальна згуртованість».

З ініціативи Агенції розвитку Вугледара та за підтримки Програми розвитку ООН в Україні та Вугледарської міської ради 25.09.2018 у Вугледарі проведено Регіональний форум місцевого розвитку: через згуртованість і безпечне середовище - до сталих громад. Метою форуму стало сприяння сталому розвитку громад через належне врядування, соціальну згуртованість та дієву демократію. Загалом форум відвідало 118 осіб із Вугледара, Маріуполя, Курахового, Красногорівки, Дружківки, а також із Мар’їнського, Волноваського та Великоновосілківського районів.

На території міста Вугледара і суміжних сільських громад протягом 2018 року реалізовано декілька проектів, супровід і реалізацію яких здійснювала Агенція розвитку Вугледара, а саме:

Проект «Зміцнення особистої та громадської безпеки на рівні громад. Профінансовано ПРООН «Відновлення та розбудова миру» за фінансової підтримки Королівства Нідерландів та Європейського Союзу, сума гранту 601,7 тис. грн.

За проектом у Вугледарі встановлено 7 комплектів систем автономного освітлення (6 комплектів – НВК «МРІЯ» та 1 комплект – біля міського культурно - дозвіллєвого центру) та 4 комплекти елементів примусового зниження швидкості. Придбано та передано КП «Благоустрій» 5 світлодіодних вуличних ліхтарів;

У сільських громадах встановлено сучасні автобусні зупинки з елементами благоустрою та комплектами систем автономного освітлення (у селах Солодке та Павлівка); встановлена огорожа на дитячому майданчику в селі Микільське.

Проект «Освітлений шлях додому». Профінансовано Українським жіночим фондом (за фінансової підтримки ПРООН та ООН жінки), сума гранту 116, 8 тис. грн. Встановлено в селі Микільське 5 комплектів систем автономного освітлення.

 1. ПРОЕКТНА ДІЯЛЬНІСТЬ. УЧАСТЬ МІСТА У ПРОГРАМАХ СПІВРОБІНИЦТВА

На сьогодні інтереси міста Вугледара представлені в Асоціації міст України, Асоціації малих міст України, Асоціації енергоефективних міст України.

Місто Вугледар протягом звітного терміну продовжувало працювати за Угодою мерів, за ініціативою Європейського Союзу «Мери За Економічне Зростання»; за Програмою розвитку ООН про взаєморозуміння та співробітництво.

У 2018 році продовжено активну проектну діяльність з розробки та реалізації проектів, направлених на розвиток територіальної громади, в тому числі за допомоги державних фондів, а також міжнародної технічної та фінансової допомоги.

Установою «Агенція розвитку Вугледара» реалізовано проект «Розробка бренду рідного міста». Розроблено логотип та слоган міста, правила їх застосування. На даний час Агенція розвитку працює над розробкою Стратегії розвитку малого та середнього підприємництва у місті Вугледарі та профилю громади.

         У 2018 році реалізовані наступні грантові проекти:

«#Я_СОРТУЮ». Профінансовано ПРООН «Відновлення та розбудова миру», сума гранту 51,7 тис. грн.

«Майстерні громадської активності»: створення в навчальних закладах міста куточків неформальної освіти. Загальна сума проекту 66,8 тис. грн., сума гранту від ПРООН 52,3 тис. грн.

«Підвищення громадської безпеки шляхом створення системи відеоспостереження в навчальних та дошкільних закладах м. Вугледара»: встановлення в НВК «Мрія» сучасної системи відеоспостереження. Вартість проекту 259,5 тис. грн. Сума гранту ПРООН «Відновлення та розбудова миру» 194,5 грн.

До Державного фонду регіонального розвитку подано проект «Будівництво легкоатлетичного містечка дитячо - юнацкої спортивної школи м. Вугледар», реалізація якого дозволить створити сучасну спортивну інфраструктуру, сприяти фізичному вихованню молодого покоління та популяризації здорового способу життя. Реалізація проекту передбачається на 2019 рік, загальна вартість – 9,6 млн. грн., з яких частка державного бюджету - 8,6 млн. грн., міського бюджету – 960,0 тис. грн.

Державним фондом охорони навколишнього природного середовища фінансується реалізація проектів «Озеленення міста, а саме: реконструкція бульвару «Шахтарський» м. Вугледар» загальною вартістю 11,4 млн. грн. та «Реконструкція очисних споруд м. Вугледара (І черга)» загальною вартістю 31,5 млн. грн.

Європейський інвестиційний банк (ЄІБ). Постановою Кабінету Міністрів України затверджено Перелік проектів, що фінансуються в 2018 році за рахунок субвенції з державного бюджету та співфінансування з місцевих бюджетів за підтримки Надзвичайної кредитної програми для відновлення України Європейського інвестиційного банку (Пул 2а). По місту Вугледару це Капітальний ремонт Центральної міської лікарні (термормодернізація і індивідуальне опалення головного корпусу, капітальний ремонт стоматологічного відділення та баклабораторії, електрообладнання інфекційного відділення). Загальна сума проекту 13,5млн. гривень.

Підготовлена технічна документація та проведена експертиза реконструкції покрівлі Головного корпусу ЛПУ ЦМЛ загальною вартістю 4,5 млн. гривень.

Північна екологічна фінансова корпорація (НЕФКО). У вересні 2018 року завершено роботи по Вугледарському НВК «Мрія», які фінансувалися, зокрема, в рамках спільного проекту Вугледарської міської ради із НЕФКО. Тривають роботи по Вугледарській загальноосвітній школі №2.

Також, у поточному році, подано заявку на отримання фінансової підтримки від НЕФКО для фінансування проекту «Система забезпечення безпеки життєдіяльності м. Вугледара». Фінансова підтримка НЕФКО складається із кредиту - 14,0 млн. грн. та гранту - 7,0 млн. грн., окрім того умовою залучення фінансової підтримки є співфінансування проекту із міського бюджету у розмірі - 2,3 млн. грн. Загальна вартість проекту - 23,3 млн. грн. Зазначений проект передбачає модернізацію вуличного освітлення міста, створення системи відеоспостереження та сповіщення під час надзвичайних ситуацій.

07 листопада 2018 у місті Вугледарі відбулася зустріч з представниками європейських компаній NEFCO (Фінляндія), ENSI (Норвегія), SWECO (Швеція), Garde Consulting (Данія). Під час зустрічі було обговорено один з етапів проекту «Модернізація вуличного освітлення у Вугледарі».

08 травня 2018 за підтримки UNDP Україна Вугледар з робочим візитом відвідала делегація представників Королівства Данії. В форматі круглого столу обговорені робочі моменти спільної діяльності, напрацьовані кроки співпраці.

Цього року, в рамках другого раунду відбору громад для надання допомоги у модернізації та створенні Центрів надання адміністративних послуг (ЦНАП), місто Вугледар було обрано командою Програми «U-LEAD з Європою» для розробки Технічних Завдань з модернізації ЦНАП.

У вересні 2018 року місто долучилося до Меморандуму розвитку демократії в східних регіонах України за підтримки Всеукраїнського благодійного фонду «Горєніє» і Фонду Ганса Зайделя (Німеччина). І вже у листопаді 2018 року з метою залучення кращих європейських практик здійснення місцевого самоврядування в умовах євроінтеграції для регіонів, що граничать із зоною конфлікту, представники міста з обмінним візитом відвідали Румунію і Республіку Молдова.

У 2018 році підписано Меморандум про взаємовідносини між Дитячим фондом ООН (ЮНІСЕФ) та КП «Водоканал» Вугледарської міської ради», що передбачає фінансову, технічну та матеріальну підтримку, включаючи придбання та безоплатну передачу матеріалів, транспорту та обладнання, допомогу в ремонтних роботах. Вже отримано 4 км поліетиленових труб на суму понад 1,3 млн. грн. та екскаватора - навантажувача JCB, зпаювач. Очікується надходження ще 10 км труб, спецавтомобілю з обслуговування водопровідних мереж та 2х гіпохлорідних установок. В цілому за рахунок співпраці з UNICEF очікується отримання устаткування на суму майже 8 млн. грн.

В рамках реалізації Програми ООН «Відновлення та розбудова миру» в квітні 2018 року відбувся робочий візит представників органів місцевого самоврядування Донецької та Луганської областей, в тому числі, міста Вугледара до Литви (м. Клайпеда). Мета - підвищення обізнаності щодо порядку формування дохідної та видаткової частини бюджету, економічного розвитку територій та пошуку додаткових джерел для фінансування капітальних видатків, організації надання адміністративних послуг та створення вільних економічних зон.

У жовтні - листопаді 2018 року, як міський голова, відвідав Німеччину, де взяв участь зустрічі з мерами німецьких міст, представниками німецького Міністерства енергетики та економіки, Німецької асоціації міст з метою ознайомлення з можливостями трансформації шахтарських міст.

 

 1. ПЕРСПЕКТИВНІ НАПЯМКИ І ПЛАНИ РОЗВИТКУ

Серед перспективних напрямків розвитку на наступний рік можна виділити:

- формування Вугледарської міської об’єднаної територіальної громади;

- реформування вторинної медичної допомоги в контексті Волноваського госпітального округу.

         У наступному році заплановані до реалізації:

друга черга Реконструкції очисних споруд;

друга черга Реконструкції бульвару «Шахтарський» - створення парку на вільній від забудови території по вул. Миру, біля будинку № 8 та реконструкція скверу по вул. 13 Десантників;

впровадження заходів з реалізації проекту «Система забезпечення безпеки життєдіяльності»;

початок будівництва власної зовнішньої системи питного водопостачання;

продовження будівництва комунального ринку.

Треба відзначити, що відповідно до розпорядження від 13.12.2018 №246-р створено Раду розвитку міста Вугледара, яка тісно співрацюватиме з Радою регіонального розвитку при Донецькій обласній державній адміністрації. Перше засідання відбулося 22.12.2018 року. Серед основних напрямів діяльності Ради є формування плану перспективного розвитку інфраструктури міста; пошук шляхів покращення умов життя населення міста; залучення інвестицій для сталого економічного розвитку міста.

Отже, Радою розвитку вже підтримано два нових перспективних напрями:

-розробка проектно - кошторисної документації щодо створення індустріального парку та відновлюваних джерел енергії (вітряки);

-розробка проектно- кошторисної документації щодо розвитку дорожньої інфраструктури (сполучення між селами майбутньої ОТГ).

Також на найближчу перспективу до реалізації заплановані:

По дитячо - юнацькій спортивній школі проект з капітального ремонту будівлі (термомодернізація), реконструкції басейну, реконструкції системи опалення та гарячого водопостачання. Загальна вартість – майже 8,0 млн. грн.

По дошкільним дитячим закладам:

Реконструкція будівлі дошкільного закладу №1 «Джерельце» (коригування), вартість - 4,4 млн. грн. та реконструкція басейну закладу, вартість - 1,4 млн. грн.;

Капітальний ремонт будівлі дошкільного закладу №2 «Золота рибка» (термомодернізація)» (коригування), вартість - 3,5 млн. грн. та реконструкція системи опалення та гарячого водопостачання, вартість - 4,6 млн. грн.

Заплановано капітальний ремонт будівлі Вугледарського навчально - виховного комплексу «Політехничний ліцей - загальноосвітня школа І-ІІ ступенів» (коригування), вартість проекту - 5,9 млн. грн.

По міському культурно- дозвіллєвому центру: капітальний ремонт (термомодернізація), вартість - 2,6 млн. грн. та капітальний ремонт покрівлі будівлі, вартість - 3,1 млн. грн.

Ще один великий проект: Будівництво Центру надання адміністративних і соціальних послуг м. Вугледара» вартістю 32,6 млн. грн.

Загальна вартість всіх проектів майже 67млн. грн.

Основним меседжем всієї нашої роботи залишається меседж «Вугледар - екологічно чисте, енергоефективне, економічно незалежне місто».

Слова щирої вдячності Вугледарській територіальній громаді, депутатському корпусу, керівникам містоутворюючих підприємств, установ та організацій, платникам податків всіх форм власності, а також Донецькій обласній державній адміністрації, обласній військово - цивільній адміністрації і особисто Куцю Олександру Івановичу, департаменту екології і природних ресурсів Донецької ОДА, народному депутату України Сажко Сергію Миколайовичу, партнерам міжнародної технічної допомоги, вітчизняним і міжнародним фондам і організаціям за плідну співпрацю, допомогу і підтримку.

 

 

Вугледарська міська рада:

85670 м. Вугледар Донецької області

вул. 30-річчя Перемоги, будинок 16

телефон приймальні +38 06273 64274

vug.v@dn.gov.ua vmr@vugledar-rada.gov.ua

 

  

euroflayer

google play app store

 

 

 

Гаряча лінія Вугледарської

міської ради: 0800505456

Графік роботи: щоденно у робочі дні

з 08.00 до 12.00 та з 13.00 до 17.00

(п’ятниця та передсвяткові дні до 15.45)